NowościOprogramowanieRTV

Można już pobrać system macOS Big Sur

Firma Apple oficjalnie wydała najnowszą wersję systemu macOS: macOS Big Sur (znanego również jako macOS 11.0), którą można już pobrać, zakładając, że masz kompatybilnego Maca.

Big Sur to jedna z największych aktualizacji oprogramowania do laptopów i komputerów stacjonarnych Apple od lat, obejmująca przeprojektowanie interfejsu, ikon i paska menu od góry do dołu, nowy interfejs centrum sterowania zapożyczony z iOS, widżety (również zapożyczone z iOS ) i wiele innych ulepszeń (pełna lista znajduje się tutaj). To tak duża zmiana, że ​​Apple faktycznie odchodzi od marki OS X / OS 10, z której korzysta na komputerach Mac od prawie 20 lat.

Apple dodaje również nowe funkcje związane z prywatnością, w tym lepsze śledzenie informacji w Safari i nowe dane dotyczące prywatności w Mac App Store dla wszystkich pobieranych aplikacji.

Ale Big Sur jest nie tylko ekscytujący ze względu na funkcje, które wprowadza do istniejących komputerów Mac. Będzie to również system operacyjny, który będzie działał na nowo ogłoszonych komputerach MacBook Air, MacBook Pro i Mac mini firmy Apple wyposażonych w M1, kiedy zostaną wydane 17 listopada. Apple twierdzi, że jest specjalnie zoptymalizowany pod kątem Big Sur do działania na tych nowych systemach opartych na ARM, które będą oferować główną funkcję, której nie można znaleźć w wersjach Intela: możliwość uruchamiania aplikacji na iOS i iPada.

Pełna lista komputerów Mac, na których można uruchomić Big Sur, jest następująca:

  • MacBook (2015 i nowsze)
  • MacBook Air (2013 i nowsze)
  • MacBook Pro (koniec 2013 i później)
  • Mac mini (2014 i nowsze)
  • iMac (2014 i nowsze)
  • iMac Pro (2017 i nowsze – czyli wszystkie modele)
  • Mac Pro (2013 i nowsze)

Urządzenia, na których można uruchomić macOS Catalina, które nie są dostępne w aktualizacji Big Sur, to MacBook Air z 2012 r., MacBook Pro z połowy 2012 r. I na początku 2013 r., Mac minis z 2012 i 2013 r. Oraz komputery iMac z 2012 i 2013 r. Jeśli nie masz pewności, czy Twój komputer Mac jest kompatybilny, możesz go zidentyfikować, postępując zgodnie z przewodnikiem Apple tutaj.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook