Różności i nowinki technologia

MSCHF nie dostarczy swojej 666 pary butów Satan po procesie Nike

Internetowy kolektyw MSCHF twierdzi, że nie narusza znaku towarowego Nike za pomocą pary ekskluzywnych, nasączonych krwią „Szatańskich Butów”, przygotowujących grunt pod większą prawną bitwę.

Po złożeniu pozwu na początku tego tygodnia, Nike zażądało tymczasowego zakazu wykonywania przez MSCHF jakichkolwiek zamówień na swoje buty Satan – buty Nike za 1018 dolarów ozdobione pentagramem i rzekomo wstrzyknięte atramentem i jedną kroplą krwi. Ale we wczorajszej odpowiedzi MSCHF twierdzi, że wszystkie buty oprócz jednej, 666 par butów współpracujących z raperem Lil Nas X, zostały już wysłane.

„W przeciwieństwie do spekulacji Nike w jej gazetach, wszystkie oprócz jednej pary butów zostały już sprzedane i wysłane. MSCHF nie ma zamiaru wydawać dodatkowych Szatańskich Butów ”- napisali prawnicy MSCHF w odpowiedzi na garnitur Nike. Kolektyw twierdzi, że planował rozdać ostatnią parę 2 kwietnia, ale zawiesił ten plan z powodu procesu sądowego.

Legalny eksponat Nike odróżniający standardowe buty Nike od „nieautoryzowanych butów szatana”

: Nike

Nike twierdziło, że MSCHF sprzedawał swoje buty za pomocą marki Nike, ale modyfikował je w sposób, który niszczy markę Nike. Przywołał komentatorów internetowych, którzy wierzyli, że buty są oficjalnym produktem. Ale MSCHF twierdzi, że kupujący wiedzieli, że Nike nie zaprojektował butów szatana. Oskarża również Nike o wyróżnienie buta Szatana, ignorując podobny „But Jezusa z 2019 roku”. W przypisie do pozwu sądowego Nike twierdzi, że może zmienić pozew tak, aby zawierał Jesus Shoes, ale nie jest skierowany do nich, ponieważ nie są obecnie sprzedawane.

MSCHF twierdzi, że skoro „na razie nie będzie dalszej dystrybucji Szatańskich Butów”, Nike nie poniesie szkody, która wymagałaby zakazu zbliżania się.

Mówiąc bardziej ogólnie, MSCHF twierdzi, że buty są dziełem artystycznego komentarza społecznego – porównywalnego z podpisanymi nadrukami Banksy’ego. „Te buty to dzieła sztuki, które mają na celu krytykę zawsze popularnej kultury współpracy, w ramach której marki takie jak Nike współpracują z każdym, kto chce zrobić furorę” – czytamy w odpowiedzi. Zostały sprzedane we współpracy z Lil Nas X, ale były też „przedstawiane jako współpraca z samym Szatanem (komentarz na temat ekstremalnej kultury współpracy)”.

W zgłoszeniu MSCHF zasadniczo przyznaje, że Buty Szatana były bardziej jednorazowym wyczynem niż pełnoprawnym produktem komercyjnym. Jeśli jednak obie strony zwrócą się do sądu, mogą ustanowić precedens prawny dla całego świata mody, w szczególności dla sprzedawców internetowych, którzy „przerabiają” lub w znacznym stopniu modyfikują markowe ubrania.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook