FotoGryNowości

MSI ogłasza dwa nowe konwertowalne laptopy biznesowe

MSI, firma najbardziej znana z odważnych i efektownych laptopów do gier, ogłosiła dwa dodatki do swojej nowej linii biznesowej Summit Series. Summit E13 Flip Evo i Summit E16 Flip to konwertowalne notebooki wyposażone w procesory Intel Tiger Lake.

Najważniejszą wiadomością jest to, że nowe Flipsy są wyposażone w wyświetlacze 16:10. MSI twierdzi, że nowy współczynnik proporcji zapewni o 10 procent więcej widocznej przestrzeni ekranu niż ekran o podobnej wielkości 16: 9. To dobry znak dla użytkowników biznesowych – oznacza to mniej przewijania i więcej miejsca na wielozadaniowość. Oba modele są również kompatybilne z zastrzeżonym rysikiem MSI MPP 2.0 (piórem MSI), który według firmy ma 4096 poziomów nacisku.

Podobnie jak reszta serii Summit, oba modele zawierają szereg funkcji przeznaczonych do zdalnych spotkań. Należą do nich aparat z „redukcją szumów” (z fizyczną migawką i wyłącznikiem awaryjnym klawiatury) oraz redukcja szumów audio. MSI twierdzi, że notebooki będą miały 20 godzin pracy na baterii, co z pewnością byłoby krokiem naprzód w porównaniu z pięciogodzinną żywotnością, jaką uzyskałem z Summit B15.

Użytkownik rysuje rysikiem na MSI Summit E26 w trybie odwróconej klapki.  Na ekranie wyświetlany jest wykres.

Summit E16 jest kompatybilny z rysikiem.
Obraz: MSI

E13 Flip Evo jest, jak sama nazwa wskazuje, certyfikowany w ramach programu Intel Evo. Oznacza to, że spełnia on różne standardy Intela dotyczące najwydajniejszych laptopów Tiger Lake, w tym responsywną wydajność, krótki czas uruchamiania, całodniową żywotność baterii i inne nowoczesne udogodnienia, takie jak Thunderbolt 4 i Wi-Fi 6. MSI twierdzi, że „działa o 10% lepiej niż inne laptopy 2 w 1 tego samego poziomu ”. (Oczywiście będę musiał sam przetestować to twierdzenie, kiedy zdobędę jednostkę).

E16 Flip wygląda bardziej jak stacja robocza. MSI twierdzi, że będzie zawierało „najnowszą kartę graficzną Nvidii”, która pomoże w zadaniach związanych z tworzeniem treści. Jest również wyposażony w cztery mikrofony do połączeń konferencyjnych.

Obraz: MSI

Modele obsługują Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.2, a także pamięć masową PCIe 4.0 NVMe SSD.

Ceny i dostępność nie zostały jeszcze ogłoszone. Obecny Summit E13 Flip kosztuje 1599,99 USD, więc nie byłoby zaskoczeniem, gdyby te dwa modele były gdzieś powyżej tego zakresu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook