Różności i nowinki technologia

Musisz zważyć trochę wody. Wszystko, co masz, to spinacz do papieru

Załóżmy, że ty Musisz zmierzyć masę wody i chcesz zbudować wagę, aby to zrobić. Ale jesteś w normalnym domu wypełnionym normalnymi rzeczami. Nie ma wymyślnego sprzętu naukowego. Czy możesz to zrobić ze zwykłym przedmiotem gospodarstwa domowego?

Myślę, że jest to rzeczywiście możliwe i spróbuję to zrobić – za pomocą spinacza do papieru.

Dobrze ale dlaczego? Zaczęło się od mojej pracy jako konsultant techniczny programu CBS MacGyver. Moim zadaniem było sprawdzenie naukowej wiarygodności różnych hacków i czasami sugerowanie sposobów wyjścia MacGyvera z trudnej sytuacji. Jedną z ulubionych rzeczy MacGyvera był spinacz do papieru — pomyślałem więc, że zobaczę, ile rzeczy uda mi się z nich zrobić.

Do tej pory zrobiłem kilka fajnych gadżetów opartych na spinaczach do papieru.

Tworzenie skomplikowanych obiektów z podstawowych części to po prostu świetna zabawa — to sposób MacGyvera.

Teraz do skali. Może się to wydawać proste, ale będą potrzebne pewne wykresy, które mogą być bardziej odpowiednie jako post na blogu zamiast wideo. Zróbmy to.

Pamiętaj, że celem jest zmierzenie masy wody. Ponieważ jesteśmy na powierzchni Ziemi, istnieje stały związek między masą a wagą — więc technicznie będziemy mierzyć wagę wody. Jaka jest różnica między masą a wagą? Oto moje pełne wyjaśnienie, ale krótka odpowiedź jest taka, że ​​masa to ilość materii (protonów, neutronów, elektronów), z której zbudowana jest rzecz, a waga to siła grawitacyjna wywierana na ten obiekt przez Ziemię.

Jak więc mierzysz wagę? Okazuje się, że większość naszych narzędzi pomiarowych służy w rzeczywistości do pomiaru odległości. (To prawda — sprawdź to.) W tym przypadku możemy określić wagę (i tym samym masę) czegoś, mierząc ugięcie spinacza do papieru lub to, jak bardzo się zgina. Jeśli wyprostowałeś spinacz do papieru w długi drut, im bardziej naciskasz jeden koniec, tym bardziej się wygina. Jednak, gdy jest zwinięty w normalny kształt spinacza do papieru, znacznie trudniej go złożyć. Jest to bardzo podobne do siły potrzebnej do rozciągnięcia sprężyny, która jest znacznie trudniejsza do odkształcenia niż prosty drut. Jednak w przypadku idealnej sprężyny odległość rozciągania jest liniowo proporcjonalna do siły rozciągającej, co może nie być prawdą w przypadku zginania spinacza do papieru.

Pomysł polega więc na tym, że jeśli spłaszczymy nasz spinacz do papieru, możemy zmienić go w ramię dźwigni, które pomoże nam zważyć wodę.

Zbudujmy to. Oto co mam.

: Rhett Allain

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook