Różności i nowinki technologia

Musk: Starlink osiągnie 300 Mb / s i rozszerzy się na „większość Ziemi” w tym roku

Stos 60 satelitów Starlink wystrzeliwanych w kosmos, z Ziemią w tle.
Powiększać / W 2019 r. Wystrzelono stos 60 satelitów Starlink.

Szybkość łącza szerokopasmowego Starlink podwoi się do 300 Mb / s “jeszcze w tym roku” – powiedział dyrektor generalny SpaceX Elon Musk napisał wczoraj na Twitterze. SpaceX mówi użytkownikom, aby oczekiwali prędkości od 50 Mb / s do 150 Mb / s, odkąd beta rozpoczęła się kilka miesięcy temu.

Musk napisał również, że „opóźnienie spadnie do ~ 20 ms pod koniec tego roku”. Nie jest to niespodzianką, ponieważ SpaceX obiecał opóźnienie od 20 ms do 40 ms podczas wersji beta i powiedział kilka miesięcy temu, że „spodziewamy się osiągnąć 16 ms do 19 ms do lata 2021 r.”.

Wygląda na to, że ulepszenia szybkości i opóźnienia pojawią się mniej więcej w tym samym czasie, gdy Starlink przełącza się z wersji beta na bardziej powszechną dostępność. Dwa tygodnie temu Starlink otworzył przedsprzedaż usług, które mają być dostępne w drugiej połowie 2021 r., Aczkolwiek z ograniczoną dostępnością w każdym regionie.

Globalny zasięg, ale niska gęstość

Musk napisał kolejny tweet Wczoraj Starlink będzie dostępny dla „większości Ziemi” do końca 2021 roku, a cała planeta do przyszłego roku. Ale nawet wtedy liczba miejsc dostępnych dla użytkowników byłaby ograniczona w każdym regionie geograficznym.

Musk napisał, że „zagęszczanie zasięgu” to kolejny krok po tym, jak Starlink jest technicznie dostępny na całej planecie. „Należy zauważyć, że sieci komórkowe zawsze będą miały przewagę w gęsto zabudowanych obszarach miejskich. Satelity są najlepsze dla obszarów o niskiej lub średniej gęstości zaludnienia” – napisał.

Jest to zgodne z zeszłorocznym stwierdzeniem Muska, że ​​Starlink będzie miał ograniczoną dostępność w dużych miastach, takich jak Los Angeles, „ponieważ przepustowość na komórkę jest po prostu niewystarczająca” i że „Starlink będzie obsługiwał najtrudniejszych w obsłudze klientów, z którymi operatorzy telekomunikacyjni mają kłopoty. z telefonami stacjonarnymi lub nawet z… wieżami komórkowymi ”. W Stanach Zjednoczonych użytkownicy Internetu, którzy obecnie muszą polegać na DSL lub tradycyjnej geostacjonarnej usłudze satelitarnej, odnieśliby największe korzyści z satelitów Starlink na niskiej orbicie okołoziemskiej.

SpaceX wstępnie przyznano 885,51 miliona dolarów z funduszy Federalnej Komisji Komunikacji w ciągu 10 lat, aby zapewnić Starlink 642925 domom i firmom w 35 stanach. Rywalizujący dostawcy usług internetowych próbowali zablokować finansowanie, twierdząc, że SpaceX nie będzie w stanie zapewnić prędkości pobierania 100 Mb / s i wysyłania 20 Mb / s wymaganych przez program FCC.

SpaceX powiedział FCC, że do tej pory ma ponad 10 000 użytkowników w Stanach Zjednoczonych i za granicą i już zapewnia wymagane prędkości i „wydajność 95 procent pomiarów opóźnienia sieci w obie strony na poziomie 31 milisekund lub poniżej”. W innym zgłoszeniu FCC SpaceX powiedział, że Starlink ostatecznie osiągnie prędkość pobierania 10 Gb / s.

Starlink niedawno stał się dostępny w Wielkiej Brytanii.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook