Różności i nowinki technologia

My Doomed Search for a Bedside Bezprzewodowa ładowarka do telefonu

Smartfony się rozwinęły na wiele sposobów przez ostatnie pół dekady – ale żywotność baterii nie jest jednym z nich. Większość telefonów nadal wymaga codziennego ładowania, a najłatwiejszym sposobem wykonania tego męczącego zadania jest włączenie go do rutyny przed snem. Kłopot w tym, że moja żona i ja często kładziemy się spać o różnych porach i żadne z nas nie docenia dźwięku, jaki ten drugi szuka ładowarki lub włącza lampę, aby ją prawidłowo podłączyć.

Dlatego potrzebujemy dobrej ładowarki bezprzewodowej – wystarczy zwykła podkładka lub podstawka, na której można położyć telefon. Kogo obchodzi, czy ładowanie trwa dłużej, jeśli śpię?

Przekonany, że kilka bezprzewodowych ładowarek zbliży nas o krok do szczęścia małżeńskiego, zacząłem wypróbowywać produkty. To było jakieś pięć lat temu. Od tego czasu przetestowaliśmy ponad 40 różnych ładowarek bezprzewodowych i nadal szukamy.

3 sposoby awarii ładowarki bezprzewodowej

Kiedy zacząłem poszukiwania, ładowarki bezprzewodowe miały konstrukcje z jedną cewką, które wymagały umieszczenia chirurgicznego. Odłóż telefon o pół cala na bok lub uderz w szafkę nocną, wchodząc do łóżka, a obudzisz się, gdy bateria się rozładuje.

Na szczęście umieszczanie stało się bardziej wyrozumiałe, ponieważ technologia ładowania uległa poprawie i pojawiły się konstrukcje z wieloma cewkami. Jednak zbyt daleko idące oddalenie się od idealnego miejsca lub posiadanie etui w telefonie może spowodować, że ładowarki bezprzewodowe będą generować dużo ciepła, a ciepło jest wrogiem zdrowej baterii. Aby temu zaradzić, wielu producentów oferuje wentylatory, które wydają cichy, buczący dźwięk.

Warkot malutkiego wachlarza jest z pewnością irytujący, ale przynajmniej służy praktycznemu celowi. Niestety, wiele ładowarek emituje również wysoki skowyt lub brzęczący dźwięk. Jest to rodzaj hałasu, którego nie zauważysz w ruchliwym biurze, ale może doprowadzić Cię do szału w ciemnej sypialni. Jedna z pierwszych bezprzewodowych ładowarek, które wypróbowałem, również emitowała głośny sygnał dźwiękowy, gdy telefon był w pełni naładowany – „funkcja”, dzięki której został wyrzucony z sypialni z dużą prędkością.

Marmurowa ładowarka Mikol Nero Marquina to Slip ‘n Slide do telefonów. Brakuje odpowiedniej przyczepności.

: Mikol

Dźwięk to nie jedyny problem. Twój telefon też potrzebuje stabilności. Dobra ładowarka bezprzewodowa powinna mieć jakieś uchwyty, aby pozostawała na powierzchni, na której się znajduje, i tak trzymała się telefonu. W niektórych modelach śliski telefon może się zsunąć, a w innych wystarczy lekkie uderzenie, aby telefon stuknął na szafkę nocną, okrutnie wybudzając ukochaną osobę z błogiego snu.

1 komentarz

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook