Różności i nowinki technologia

Myślisz o świątecznym spotkaniu? Najpierw spójrz na tę niepokojącą mapę

Nie narzekać, ale jeśli rozważasz spędzenie wakacji z rodziną, spójrz na tę mapę. Jest to oznaczony kolorami przewodnik po poziomie ryzyka Covid-19, posortowany według lokalizacji geograficznej (na poziomie hrabstwa USA) i wielkości tłumu. Najpierw wybierasz miejsce, w którym odbędzie się zgromadzenie. Następnie po lewej stronie możesz wybrać za pomocą suwaka rozmiar wydarzenia, od 10 do 5000 osób i obserwować, jak ryzyko, że co najmniej jedna osoba z dodatnim wynikiem Covid będzie tam rosnąć, im większe będzie zgromadzenie. W niektórych miejscach, w których wirus rozprzestrzenia się poza kontrolą, np. W częściach Dakoty, szansa ta jest prawie 100 procent, nawet jeśli zgromadzenie liczy tylko 10 osób. Zbierz więcej niż 10 osób, a mapa wypluwa szanse, nazywając to w wielu miejscach wirtualną pewnością, że będziesz dzielić przestrzeń z chorą osobą.

Eksperci ds. Zdrowia publicznego naprawdę woleliby, żebyśmy się nie zbierali na święta, ale mówią tak, jeśli ty zrobić przejść przez to, shindig powinien być trzymany na zewnątrz, z jak najmniejszą liczbą osób, a wszyscy zachowują dystans i noszą maski. Ale jeśli spojrzysz teraz na tę mapę, zobaczysz, że w całych Stanach Zjednoczonych nie ma czegoś takiego jak całkowicie bezpieczny sposób zbierania się podczas pandemii. Nawet przy tych wszystkich środkach ostrożności ryzyko jest teraz ogromne, szczególnie jeśli jesteś na Środkowym Zachodzie lub goszczisz kogoś przybywającego ze Środkowego Zachodu. Na przykład w Cook County (obejmującym Chicago) szansa, że ​​osoba z pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa Covid weźmie udział w spotkaniu liczącym zaledwie 10 osób, wynosi około 50 procent. W hrabstwie Jones w stanie Iowa szansa ta sięga aż 99 procent. Północna Dakota, Południowa Dakota i Kansas również mają hrabstwa w 99 procentach.

Uderzająca różnica między ryzykiem zgromadzenia 10 osób po lewej stronie a 25 osób po prawej stronie. Ciemniejsze czerwienie są bardziej ryzykowne.

Ilustracja: Aroon Chande przez współtwórców OpenStreetMap CARTO

„Podkreślamy fakt, że tego rodzaju ryzyka na poziomie regionalnym uległy zmianie” – mówi biolog ilościowy z Georgia Institute of Technology, Joshua Weitz, współautor nowego artykułu w Zachowanie człowieka w naturze opis systemu map. „Późnym latem było to na południu, na południowym wschodzie. I późną wiosną i wczesnym latem, północny wschód. Więc na pewno nastąpiły zmiany regionalne. W tej chwili najsilniejsze i najbardziej niepokojące wskaźniki rozprzestrzeniania się występują na równinach Środkowego Zachodu i w górach górskich ”.

Przeczytaj całe nasze pokrycie koronawirusa tutaj.

Weitz i jego koledzy stworzyli mapę, pobierając regularnie aktualizowane opisy przypadków Covid-19 z The New York Times dla każdego hrabstwa. Ale to nie mówi całej historii, ponieważ znacznie więcej osób jest zarażonych wirusem, ale nie wiedzą o tym, ponieważ nie mają objawów i nigdy nie są badani. Jeśli więc ponownie spojrzysz na mapę, po lewej stronie zobaczysz opcję „błąd ustalania”. Opierając się na badaniach serologicznych – to znaczy na osobach, u których wynik testu na obecność przeciwciał wskazujących na obecność przeciwciał wskazujących, że ich układ odpornościowy jest pozytywny, obronił się przed Covid-19, nawet jeśli nigdy nie poczuli się chorzy – naukowcy zakładają, że w rzeczywistości jest 10 razy więcej przypadków USA, niż są zgłaszane. Na obszarach, gdzie testowanie jest szerzej dostępne, wskaźnik ten może być niższy, stąd możliwość wybrania na mapie błędu ustalania o wartości 5.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook