Oprogramowanie

Naczynie Starlink przegrzewa się w słońcu Arizony, wyłączając użytkownika na 7 godzin

Antena satelitarna w lesie obok przenośnego zasilacza.
Powiększać / Antena satelitarna i sprzęt Starlink w Lesie Narodowym Coeur d’Alene w Idaho.

Użytkownik wersji beta Starlink w Arizonie powiedział, że stracił dostęp do Internetu na ponad siedem godzin wczoraj, kiedy antena satelitarna przegrzała się, co pokazuje jedną z wad usługi szerokopasmowej SpaceX. Gdy usługa internetowa użytkownika została zakłócona, aplikacja Starlink wyświetliła komunikat o błędzie zatytułowany „Offline: wyłączenie termiczne”. Naczynie „przegrzało się” i „Starlink połączy się ponownie po ostygnięciu”, komunikat o błędzie mówił:

Użytkownik o imieniu Martin opublikował zrzut ekranu komunikatu o błędzie na Reddicie. Skontaktował się z działem wsparcia Starlink, który powiedział mu: „Dishy przejdzie w tryb wyłączenia termicznego przy 122F i uruchomi się ponownie, gdy osiągnie 104F”. Martin postanowił nalać naczynie trochę wody, aby ostygło. Wskazał zraszacz na Dishy, ​​a gdy ostygło na tyle, by włączyć się ponownie, „Natychmiast usłyszałem wznowienie odtwarzania YouTube”, napisał wczoraj.

Ale przywrócenie Internetu było krótkotrwałe, powiedział dziś Martin Ars na czacie.

„Poprawka była tymczasowa”, powiedział nam. „Kiedy zatrzymałem zraszacz, [the dish] ponownie się podgrzał i włączy się ponownie na kilka minut, a następnie zejdzie w celu wyłączenia termicznego. Przegrzanie zaczęło się tego dnia około 11:30 i wróciło na dobre około 19. . . Obecnie kieruję się do sklepu ze sprzętem, aby zdobyć materiały do ​​budowy osłony słonecznej / żagla wokół anteny, aby sprawdzić, czy nie ma to wpływu na połączenie i szybkość.”

Martin używa ziemi za swoim domem do ustawienia anteny, ponieważ jest to jedyne miejsce, w którym nie ma żadnych przeszkód. Ale nie ma „nie ma cienia, o którym można by mówić”, napisał w wątku komentarzy na Reddicie.

Wyłączenia termiczne wpływają na innych użytkowników

Oficjalnie SpaceX powiedział, że „Dishy McFlatface” jest certyfikowany do działania od 22° poniżej zera do 104° Fahrenheita. Temperatury osiągnęły wczoraj około 120° w mieście Martina Topock, w pobliżu granicy Arizony z Kalifornią, powiedział. Chociaż Dishy nie przechodzi do wyłączenia termicznego, dopóki nie osiągnie 122°, danie może oczywiście stać się cieplejsze niż temperatura powietrza.

„Myślę, że promieniujące ciepło z ziemi skutecznie gotuje dno naczynia, [while] górna część naczynia jest gotowana przez słońce ”- powiedział Martin Ars. Oprócz cienia, który buduje, Martin powiedział, że „czeka na pozwolenie na wieżę radiową HAM”, która podniesie antenę z ziemi, aby ją utrzymać. wystarczająco fajne, aby działać.

Martin powiedział, że miał również bardzo krótkie przestoje przez kilka dni od zeszłego tygodnia, ale usługa wróciła, zanim zdążył potwierdzić, czy były one spowodowane przez upał. SpaceX powiedział użytkownikom, aby spodziewali się okresowych przestojów podczas wersji beta, więc poprzednie przestoje Martina mogły być spowodowane dostępnością ciepła lub satelitów.

Inny użytkownik w Wirginii doświadczył półgodzinnej przerwy w działaniu z powodu przegrzania w dniu z temperaturami poniżej 80., zgodnie z postem Reddit dwa miesiące temu.

Post Martina wywołał odpowiedź użytkownika wersji beta, który również zgłosił wyłączenia termiczne. „Nie jesteś jedyny. Mój Starlink znajduje się 50 mil na południe od Wielkiego Kanionu na odludziu” – napisała wczoraj jedna osoba. „To było wyłączone i włączone. Zatrzymało się dzisiaj godzinę po okresie ochłodzenia, ale ponownie zostało zamknięte, ponieważ [of] ~12:30. Ostatnio zgłoszona temperatura na mojej stacji pogodowej wynosiła 103 stopnie”.

Temperatura wyłączenia 122° F została wspomniana trzy tygodnie temu w poście Reddit przez użytkownika, który również otrzymał tę wartość od wsparcia Starlink. “‘Otóż to??’ tak myślałem. W dzień 90 stopni dach mojego domu może mieć około 125 stopni” – napisał ten użytkownik.

– Jesteś pewien, że to nie był Celsjusz? zapytał inny. (122 ° C zamienia się na 251,6 ° F.)

Podobnie jak Martin, inni użytkownicy Starlink mogą być zmuszeni do znalezienia kreatywnych sposobów na utrzymanie chłodnych potraw, gdy nadejdą letnie miesiące.

Zarządzanie ciepłem Dishy

Jak pisaliśmy w grudniu, zniszczenie Dishy McFlatface pokazało niektóre z jego elementów zarządzania ciepłem, w tym metalową osłonę usianą niebieskimi kropkami wykonanymi z materiału przewodzącego ciepło, który odprowadza ciepło z płytki drukowanej do osłony.

Ken Keiter, inżynier, który przeprowadził rozbiórkę, udzielił wywiadu sekcji płyt głównych Vice, aby uzyskać historię o dzisiejszym mieszkańcu Arizony:

Keiter powiedział płycie głównej, że chociaż rozsądnie uwzględniono rozpraszanie ciepła w projekcie Dishy, ​​dostrzegł potencjalne problemy.

„Zespół tablicy fazowanej składa się z płytki PCBA (zespół płytki drukowanej) przymocowanej do aluminiowej płyty tylnej, która służy kilku celom – działa jako ekranowanie RF, zapewniając sztywność strukturalną i, co najważniejsze, działając jako promieniująca masa termiczna (radiator) dla komponentów na PCBA” – powiedział Keiter.

Ciepło jest odprowadzane z płytki drukowanej na aluminiową płytę tylną za pomocą piankowego materiału termoprzewodzącego (TIM). Sama płyta tylna znajduje się w szczelnej wnęce zawierającej niewielką ilość powietrza. Gdy ta tylna płyta nagrzewa się, otaczające ją powietrze również nagrzewa się, przenosząc energię cieplną przez plastikową obudowę do środowiska zewnętrznego, powiedział Keiter.

„Oto problem: w pewnym momencie połączona energia cieplna jest pochłaniana przez twarz Dishy’ego i jest wyrzucana przez komponenty do płyty tylnej, otaczającego ją powietrza i obudowy przekracza ilość, która jest rozpraszana do środowiska zewnętrznego” odnotowany.

Keiter powiedział, że zmiany oprogramowania mogą „sprawić, że system będzie bardziej wydajny termicznie”, ale możliwe, że SpaceX będzie musiał dokonać „znaczącej zmiany sprzętu na potrzeby komercyjnego startu”. Nazwał to „naprawdę trudnym problemem inżynieryjnym z kilkoma niesamowicie ścisłymi ograniczeniami”.

Skontaktowaliśmy się dzisiaj ze SpaceX i zaktualizujemy ten artykuł, jeśli otrzymamy odpowiedź.

SpaceX szuka stabilności przed wyjściem z wersji beta

Publiczna wersja beta Starlink rozpoczęła się w październiku 2020 r. i nadal nie wiadomo, kiedy dokładnie trafi ona na rynek komercyjny. Ale usługa może nastąpić w ciągu kilku miesięcy, ponieważ dyrektor generalny SpaceX Elon Musk powiedział, że Starlink będzie dostępny dla „większości Ziemi” do końca 2021 r., a całej planety w przyszłym roku. Mimo to SpaceX spodziewa się, że będzie mieć ograniczoną liczbę slotów w każdym regionie geograficznym ze względu na ograniczenia pojemności.

SpaceX stara się o pozwolenie Federalnej Komisji Łączności na rozmieszczenie do 5 milionów terminali użytkowników w USA. Ponad 500 000 osób zamówiło Starlink, a Musk powiedział, że oczekuje, że wszyscy ci użytkownicy otrzymają usługę. Powiedział również, że SpaceX stanie przed „większym wyzwaniem, gdy wejdziemy w zasięg kilku milionów użytkowników”. Największym ograniczeniem byłyby gęsto zaludnione obszary miejskie; użytkownicy wiejscy mieliby większe szanse na uzyskanie usługi.

Jak wspomniano wcześniej, Starlink ostrzega użytkowników wersji beta, aby spodziewali się „krótkich okresów braku łączności” — nawet jeśli nie wystąpią u nich wyłączenia termiczne. „Nadal mamy dużo pracy do wykonania, aby sieć była niezawodna” – powiedziała w kwietniu prezes SpaceX i COO Gwynne Shotwell. „Wciąż mamy spadki, niekoniecznie tylko z powodu położenia satelitów na niebie”. SpaceX utrzyma usługę w wersji beta „dopóki sieć nie będzie niezawodna i świetna, z czego będziemy dumni” – powiedział Shotwell.

The Verge sprawdził Starlink w zeszłym miesiącu i znalazł frustrujące problemy z niezawodnością. „Podobnie jak podobnie przereklamowany mmWave 5G, Starlink jest niezwykle delikatny pojedyncze drzewo zablokowanie linii widzenia anteny do horyzontu degraduje i przerywa sygnał Starlink” – napisał The Verge.

Starlink to tylko część rozwiązania

Usługa z pewnością stanie się bardziej stabilna do czasu, gdy SpaceX przeniesie ją z wersji beta do ogólnej dostępności, jak obiecał Shotwell. Nawet w wersji beta Starlink zapewnia bardzo potrzebną łączność osobom bez innych opcji. Jeśli SpaceX zapewni kilku milionom użytkowników niezawodne łącze szerokopasmowe, będzie to sukces, ale dziesiątki milionów Amerykanów może nie mieć dostępu do szybkiego łącza szerokopasmowego. Dziesiątki milionów innych osób musi płacić to, czego żąda firma kablowa, ponieważ tam, gdzie mieszkają, nie ma konkurencji.

Powszechne wdrożenie światłowodu do domu przyniosłoby większą różnicę dla większej liczby użytkowników Internetu niż Starlink. Prezydent Joe Biden zobowiązał się do obniżenia cen i wdrożenia „przyszłościowych” łączy szerokopasmowych dla wszystkich Amerykanów, ale już ograniczył swój plan w obliczu sprzeciwu republikanów i zasiedziałych dostawców usług internetowych. AT&T lobbuje przeciwko ogólnokrajowym światłowodom i finansowaniu sieci miejskich, a dyrektor generalny AT&T, John Stankey, wyraził w zeszłym tygodniu przekonanie, że Kongres ukierunkuje ustawodawstwo w kierunku, który faworyzuje AT&T.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook