Oprogramowanie

Nadchodzą zmiany w Google Chat i Meet. Oto co nowego

Google toczy się udostępnia uaktualnione funkcje i ulepszone środowisko niektórych z największych aplikacji internetowych — w tym Gmaila i Dokumentów Google — jednocześnie przekształcając aplikacje używane przez konsumentów do obsługi wiadomości błyskawicznych.

Być może widziałeś wzmianki o Google Chat i Google Workspace i zastanawiałeś się dokładnie, co się dzieje, i to właśnie zamierzamy wyjaśnić. Krótko mówiąc, wrażenia z korzystania z Google przez wszystkich ulegają gruntownym zmianom i możesz zacząć próbować już teraz.

Google to Google, zmiany nie są łatwe do zrozumienia, ale najlepszym miejscem na rozpoczęcie jest nowa (ale także stara) aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych: Czat Google.

Krótka historia aplikacji Google do przesyłania wiadomości

Nie będziemy tu wracać do początku, ale trochę historii pomoże ci zrozumieć, dlaczego te aplikacje się zmieniają. Pod wieloma względami platformy komunikacyjne są kluczem do ulepszeń, które Google planuje na ten rok i w kolejnych latach. .

Prawdopodobnie najlepiej znasz Google Hangouts, jeśli używasz aplikacji Google do wysyłania wiadomości błyskawicznych do znajomych i rodziny — to Hangouts, które do niedawna znajdowały się w rogu Gmaila w internecie. Hangouty są również dostępne w internecie jako osobna aplikacja oraz na platformach mobilnych.

Hangouts jest zastępowany przez Google Chat.Dzięki uprzejmości Google

W pewnym momencie wydawało się, że Hangouts stanie się wszechogarniającą aplikacją Google do przesyłania wiadomości do wszystkiego (na pewnym etapie obsługiwała nawet SMS-y). W 2017 r., cztery lata po uruchomieniu Hangouts, Google wprowadził Hangouts Chat (na tekst) i Hangouts Meet (w przypadku rozmów wideo): biznesowe spotkania typu spin-offs dla płacących użytkowników G Suite, wcześniej znanego jako Google Apps.

G Suite to kolejny produkt, o którym musisz wiedzieć — to teraz nazywa się Google Workspace i zawiera wszystkie narzędzia, które każdy otrzymuje za darmo (Gmail, Dokumenty Google, Kalendarz Google itd.) z dodatkami dla firm i zespołów — takimi jak zarządzanie domenami internetowymi i bazami danych kontaktów. Jest to płatna kolekcja aplikacji, z której może korzystać Twój obecny pracodawca.

Pierwotnie zrodzone z Hangouts, Hangouts Chat i Hangouts Meet zostały teraz przemianowane na Google Chat i Google Meet i zatoczą pełne koło, aby zastąpić Hangouts zarówno dla konsumentów, jak i firm. Jeśli uważasz, że brzmi to dezorientująco, witaj w strategii Google dotyczącej aplikacji do przesyłania wiadomości z ostatnich kilku lat.

Google Chat i Google Meet oferują kilka uaktualnień w Hangouts. Google Chat przypomina bardziej Slack lub Microsoft Teams niż iMessage lub WhatsApp, oferując łatwy dostęp do funkcji, takich jak udostępnianie plików i czatowanie w grupach, podczas gdy Google Meet to kompleksowa aplikacja do rozmów wideo w formie Zoom. Krążą pogłoski, że Google Meet w końcu wyprze Google Duo, Google inny aplikacja do rozmów wideo, choć to się jeszcze nie wydarzyło.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook