Gry

Nadeshot o powrocie do Call of Duty z Los Angeles Thieves

Matthew „Nadeshot” Haag zyskał sławę w Call of Duty. Swoją karierę rozpoczął jako profesjonalny gracz, zanim został gwiazdą YouTube, a ostatecznie współwłaścicielem lifestyle’owej marki 100 Thieves. Ale kiedy nowy Call of Duty Liga uruchomiona na początku tego roku, 100 Thieves nie wystawiła drużyny, pomimo wielu sukcesów w nieistniejącym już CWL. W serdeczny film opublikowany w zeszłym roku Haag jako jeden z powodów podał wysokie koszty związane z ligą franczyzową. Ale to się zmieni w 2021 roku: najnowszy zespół CDL to Los Angeles Thieves.

„Przez ostatni rok po prostu odczuwaliśmy lukę lub dziurę w rdzeniu naszej społeczności” – mówi Haag The Verge. „Po wygraniu dwóch głównych mistrzostw nie czułem się dobrze, nie będąc w nich częścią Call of Duty w pewnym sensie. Musieliśmy wracać. Okazja była dobra. LA to rynek, na którym chcemy być ”.

Haag podaje kilka powodów zmiany zdania. Na początek nazwa 100 Thieves. Chociaż nie jest jasne, na czym pierwotnie polegał problem, Haag twierdzi, że liga jest teraz „trochę bardziej wyluzowana”, jeśli chodzi o branding zespołu. „To była dla nas z pewnością duża przeszkoda, kiedy odkryliśmy, że nie możemy powiązać naszego potencjalnego miejsca franczyzowego ze 100 złodziejami” – mówi. „Kiedy wprowadzili Los Angeles Optic Gaming, a potem Atlanta Faze, trochę nas to zabolało”.

Wspomina również o zwiększonym znaczeniu Call of Duty jako gra, w dużej mierze dzięki przełomowemu sukcesowi spinoffu Battle Royale Strefa wojny. Dodaj wersję mobilną, a seria jest prawdopodobnie bardziej popularna niż kiedykolwiek, dzięki najnowszemu wpisowi, Black Ops Cold War, która ma zostać wydana w przyszłym tygodniu wraz z konsolami nowej generacji.

Rok 2020 był ogólnie trudny dla e-sportu, ale CDL ucierpiał bardziej niż większość. Jednym z kluczowych punktów sprzedaży ligi jest struktura podobna do NBA, z drużynami zlokalizowanymi w miastach na całym świecie, które organizują mecze przed kibicami z rodzinnych miast.

Liga zaczęła się dobrze w weekend otwarcia w Minnesocie, ale ostatecznie została zmuszona do przejścia na format online. Po kilku czkawkach zakończyło się zaskakująco dobrze: Activision twierdzi, że mistrzostwa między Dallas i Atlanta były najczęściej oglądanym meczem w Call of Duty historia. „Byłem po prostu wielkim fanem tego, jak zmienili naprawdę wyjątkową sytuację w świetną sytuację” – mówi Haag.

Ta miejska struktura i możliwość reprezentowania Los Angeles są również dużą częścią atrakcyjności Haag i 100 Thieves. Na początku roku firma otworzyła rozległy kompleks w Culver City, aby pomieścić swoje zespoły e-sportowe, twórców treści, firmę odzieżową i nie tylko. W tym miesiącu był nawet używany jako centrum wyborcze. Chociaż nie jest jasne, kiedy mecze domowe z kibicami będą ponownie możliwe, nowa drużyna LA Thieves będzie grała ze 100 Thieves HQ.

„LA objęło kolejny rozdział w mojej karierze i zawsze to doceniałem” – mówi Haag o reprezentowaniu miasta w DORSZ. „To jest coś, co wiele dla mnie znaczy, mieć kolejną iterację, miejmy nadzieję, świetności LA. To wielki rok dla Dodgersów, wielki rok dla Lakersów. To kultowe miasto sportowe i chcemy zwiększyć ten prestiż i ten sukces ”.

Oprócz nowego Call of Duty zespół, 100 Thieves również ma swoje oddziały Waleczny, Fortnite, i League of Legends, a wcześniej wystawił Kontratak zespół również. Ale firma jest prawdopodobnie równie dobrze znana ze swoich znanych osobistości streamujących – takich jak Jack „Courage” Dunlop i Rachell „Valkyrae” Hofstetter – oraz z branży odzieżowej podobnej do Supreme, jak z konkurencyjnych zespołów.

Haag uważa, że ​​tego rodzaju zróżnicowany biznes jest mocną stroną, która może potencjalnie uczynić 100 Złodziei bardziej atrakcyjnym miejscem rekrutacji profesjonalnych graczy. Jego własna kariera jest doskonałym przykładem, kiedy zaczynał jako zawodnik, zanim stał się popularną osobowością na Twitchu i YouTube. Kariery gwiazd e-sportu mogą być niewiarygodnie krótkie, a organizacja taka jak 100 Thieves ma potencjał, by stworzyć przyszłość, gdy skończysz grać na najwyższym poziomie.

„Ścieżka, którą podążałem, jest czymś, co chcemy mieć pewność, że każdy, kto przychodzi do tej organizacji, ma na nią oko” – mówi Haag. „Pomożemy Ci stworzyć markę, która wytrzyma próbę czasu. Jeśli Twoim celem jest bycie częścią gry do końca życia, to jest miejsce, od którego można zacząć, a my możemy wspierać ten sposób myślenia. Naszym celem jest zapewnienie długowieczności ”.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook