Różności i nowinki technologia

Nagranie z obroży wilka ukazuje bardzo dobrego chłopca

Czy kiedykolwiek chciałeś patrzeć, jak wilk poluje na ryby słodkowodne? Dzięki projektowi Voyageurs Wolf z University of Minnesota możesz go zobaczyć na YouTube w dowolnym momencie.

Naukowcy biorący udział w projekcie złapali V089, samotnego wilka, podali mu środki uspokajające, a następnie przypięli obrożę aparatu Vectronic-Aerospace. Obroża nagrywała wideo w 30-sekundowych seriach w ciągu dnia, łącznie przez 7 minut dziennie.

Okazuje się, że wilk to zwykły kark

Materiał filmowy jest bardzo fajny, choć część jest zasłonięta futrem V089. („Broda wilka wymagała odrobiny przycięcia… lekcja wyciągnięta” – mówi jeden z podpisów wideo). Odkryli, że V089 był na tyle sprytny, by polować w pobliżu tamy bobrowej, ścigając ryby uwięzione przez przeszkodę.

„Do niedawna polowanie na wilki i zabijanie ryb słodkowodnych było czymś, o czym ludzie nawet nie wiedzieli, że się wydarzyło” – powiedział badacz Thomas Gable Gizmodo. Projekt Voyageurs Wolf udokumentował wilki polujące na ryby słodkowodne w jednej paczce kilka lat temu, ale założył, że to tylko dziwne dziwactwo. „Fakt, że ten wilk zaczął to robić, jest dowodem na to, że nie jest to jednorazowa rzecz”.

Inne najważniejsze elementy materiału filmowego to wilk żujący kość jelenia, kroczący przez rzekę i zjadający rybę. Kto jest dobrym chłopcem? V089! Kto jest właścicielem praw autorskich? Prawdopodobnie Voyageurs Wolf Project, chyba że zaangażuje się PETA.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook