GryNowości

Najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne do kupienia w 2020 roku

To dobry moment, aby kupić parę prawdziwych bezprzewodowych słuchawek dousznych. Niezależnie od tego, czy Twoim głównym priorytetem jest jakość dźwięku, komfort, żywotność baterii, jakość połączeń głosowych czy redukcja szumów, obecna oferta produktów jest pełna wspaniałych opcji. Spędziłem dużo czasu testując dziesiątki bezprzewodowych słuchawek dousznych Apple, Samsung, Jabra, Sony, Anker, Microsoft, Amazon, Google, a najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne będą zależeć od tego, co masz nadzieję od nich uzyskać.

Nie ma jednego zestawu słuchawek, który byłby idealny do wszystkiego. Do ogólnego codziennego słuchania Samsung Galaxy Buds Plus to najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne. Masz iPhone’a? Nic nie przebije AirPods Pro. Jeśli w tych dniach pracy w domu koncentrujesz się na produktywności i wielozadaniowości, Jabra Elite 75t to najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne do tych zadań. Jeśli szukasz czegoś bardziej sportowego, to tutaj wygrywa Powerbeats Pro. Sennheiser jest idealnym wyborem dla osób, które wymagają absolutnie najlepszej jakości dźwięku. A jeśli szukasz słuchawek dousznych, które są świetne w swojej cenie, Sony WF-XB700 są ulubionymi.

Pamiętaj, że maksymalne wykorzystanie wkładek dousznych wymaga dobrego przylegania do ucha. Zawsze wypróbuj różne rozmiary końcówek dousznych, które są dostarczane z dowolnymi kupowanymi słuchawkami – i nie bój się eksperymentować z różnymi rozmiarami w każdym uchu. Uszy są takie zabawne. Wiele z tych słuchawek ma aplikacje, które można zainstalować na telefonie, aby jeszcze bardziej spersonalizować ich dźwięk i sterować tak, jak chcesz.


Samsung Galaxy Buds Plus, najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne dla większości ludzi, na zdjęciu w uchu kobiety.

Samsung Galaxy Buds Plus to najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne.
: Chris Welch / The Verge

Najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne

Samsung tak dobrze radził sobie z Galaxy Buds Plus, że są one łatwą rekomendacją dla każdego, kto szuka niezawodnego zestawu prawdziwych bezprzewodowych słuchawek dousznych w uczciwej cenie. Dzięki nawet 11 godzinom ciągłej pracy na baterii, mogą przetrwać każdy inny zestaw słuchawek w tym podsumowaniu. A kiedy w końcu nadejdzie czas, aby je odświeżyć, możesz po prostu upuścić etui na bezprzewodową ładowarkę.

Galaxy Buds Plus są lekkie w uszach, ale pozostają stabilne i są wygodne w noszeniu przez dłuższy czas. Występują w różnych kolorach – w przeciwieństwie do AirPods firmy Apple – a jakość dźwięku jest zauważalnie poprawiona w porównaniu z poprzednikami. Dwukierunkowe przetworniki Samsunga zapewniają wyraźne basy i podkreślają średnie częstotliwości w sposób, na którym inne słuchawki douszne często skąpią. Muzyka gra płynnie w różnych gatunkach, od popu przez EDM po klasykę. Możesz spersonalizować to dostrojenie EQ (i dostosować preferencje dźwięków otoczenia) za pomocą towarzyszącej aplikacji mobilnej Samsunga, która jest dostępna zarówno na Androida, jak i iPhone.

Samsung ulepszył także system mikrofonów w Galaxy Buds Plus; są one znacznie lepsze w obsłudze połączeń głosowych niż oryginalne Galaxy Buds. Ich odporność na pot nie do końca dorównuje innym słuchawkom w tym przedziale cenowym i brakuje im funkcji redukcji szumów, ale to jedyne uderzenia, jakie mogę skierować w Galaxy Buds Plus.


AirPods Pro, najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne dla osób korzystających z produktów Apple, na zdjęciu obok iPhone'a 11 Pro Max i MacBooka Pro.

Jeśli korzystasz z produktów Apple, AirPods Pro to najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne, jakie możesz zdobyć.
: Chris Welch / The Verge

Najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne dla właścicieli iPhone’ów

Jeśli jesteś w ekosystemie Apple, nie da się pokonać AirPods Pro. Od bezproblemowej konfiguracji po szybkie przełączanie między iPhonem, iPadem lub komputerem Mac – to fantastyczne doświadczenie. AirPods Pro pasują do większej liczby uszu niż zwykłe, jeden rozmiar pasujący do większości AirPods, a aktywna redukcja szumów pomaga zagłuszyć otoczenie, gdy chcesz tylko usłyszeć swoją muzykę. Kiedy nadejdzie czas, aby usłyszeć, co się dzieje wokół ciebie, tryb przezroczystości Apple oferuje najbardziej naturalnie brzmiące wzmocnienie szumów otoczenia, jakie słyszałem.

AirPods Pro są znane ze zrównoważonego, czystego dźwięku. Nie mogą jednak konkurować z Samsungiem, Jabrą lub innymi (w tym z własnym Powerbeats Pro firmy Apple) w kategorii basów. Dzięki 4,5-godzinnej żywotności baterii z włączoną redukcją szumów, żywotność baterii jest przyzwoita, jeśli nie lider w swojej klasie – ale obudowa ma wystarczająco dużo mocy, aby naładować ją kilka razy. Jakość połączeń głosowych nie ma sobie równych, więc te (i standardowe słuchawki AirPod) są dobrym wyborem, jeśli często rozmawiasz z ludźmi przez słuchawki.

Apple planuje aktualizację AirPods Pro o nowe funkcje tej jesieni, w tym płynne, automatyczne przełączanie między urządzeniami Apple. (Nie martw się: przychodzące połączenia z iPhone’a zawsze będą miały priorytet, nawet jeśli robisz coś na swoim iPadzie lub Macu). Innym nowym dodatkiem jest dźwięk przestrzenny, który wykorzystuje funkcję śledzenia głowy, aby zapewnić „kinowy” dźwięk przestrzenny doświadczenie.

Oto wskazówka: jeśli żadna z dołączonych końcówek dousznych nie zapewni Ci idealnego uszczelnienia, polecam zestaw końcówek z pianki memory, takich jak te od Comply lub Dekoni.


Jabra Elite 75t, najlepsze bezprzewodowe wkładki douszne do wielozadaniowości, na zdjęciu na stole.

Jabra Elite 75t to najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne, jeśli chcesz sparować z dwoma urządzeniami jednocześnie.
: Chris Welch / The Verge

Najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne do wielozadaniowości (i dużo basu)

Zaletą wkładek Jabra jest rzadkość wśród prawdziwych bezprzewodowych wkładek dousznych: można ich używać z dwoma urządzeniami jednocześnie. Każdy inny produkt z tej listy wymaga przełączenia się z jednego sparowanego urządzenia na drugie, ale dzięki zestawowi Jabras możesz słuchać muzyki na swoim laptopie, pozostając w kontakcie z telefonem w przypadku nadejścia połączenia.

Elite 75ts oferują pełny, mocny dźwięk z dodatkową dawką basu. Możesz dostosować EQ za pomocą aplikacji Jabra, która zawiera również wiele innych funkcji umożliwiających dostosowanie wkładek dousznych do własnych upodobań. Ich fizyczne elementy sterujące są łatwe w użyciu, a modele 75t są wygodne przez długi czas. Jabra zapewnia im dwuletnią gwarancję, dłuższy okres wsparcia niż większość, na wypadek problemów ze sprzętem. (Jeden z moich 75-tonowych pączków niedawno przestał ładować się znikąd, więc może się to zdarzyć.)


 Powerbeats Pro, najlepszych bezprzewodowych słuchawek dousznych do fitnessu.

Beats Powerbeats Pro to najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne do ćwiczeń, biegania i innych zajęć fitness.
: Vlad Savov / The Verge

Najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne do fitnessu

Nadal nic nie przebije Powerbeats Pro, jeśli szukasz zestawu słuchawek do ćwiczeń lub biegów. Konstrukcja zaczepów na ucho sprawia, że ​​są one osadzone na uszach podczas intensywnych ćwiczeń, wytrzymają nawet najbardziej spocone treningi, a dziewięć godzin ciągłej pracy na baterii powinno zapewnić Ci przetrwanie niemal każdego maratonu. A jakość dźwięku jest zabójcza, z dużą ilością basów i wciągającą sceną dźwiękową, która zapewni Ci motywację podczas każdego zestawu.

Tej wiosny Apple wypuściło nową partię kolorów Powerbeats Pro. Chociaż firma nie wprowadziła żadnych znaczących zmian sprzętowych, nie spotkałem się z niektórymi irytacjami – takimi jak brak ładowania lub niewyłączanie jednej słuchawki po wyjęciu z etui – które mam z moją oryginalną parą. Może to szczęście, a może Apple po cichu wprowadziło poprawki.


Ujęcie z profilu bocznego Sennheiser Momentum True Wireless 2, najlepszych bezprzewodowych słuchawek dousznych zapewniających jakość dźwięku.

Momentum True Wireless 2 firmy Sennheiser to najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne pod względem jakości dźwięku.
: Jon Porter / The Verge

Najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne zapewniające jakość dźwięku

Jeśli uważasz się za audiofila i stawiasz na nieskazitelny dźwięk ponad wszystko inne, warto przyjrzeć się wkładkom dousznym Momentum True Wireless 2 firmy Sennheiser. Dźwięk jest bogaty, szczegółowy i wysublimowany. Aktywna redukcja szumów pomaga zagubić się w ulubionych albumach, nawet jeśli Sennheisery pozostają w tyle za naszymi innymi najlepszymi wyborami w takich obszarach, jak żywotność baterii i łatwość użytkowania.

Większym minusem jest to, że Sennheiser pobiera wyższą cenę za taki dźwięk premium: słuchawki True Momentum Wireless kosztują 300 USD, co stawia je na wyższym poziomie cenowym niż wszystko inne na tej liście.


 Sony WF-XB700, najlepszych bezprzewodowych słuchawek dousznych za około 100 USD, w czyimś uchu.

Sony WF-XB700 to najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne, jeśli nie chcesz wydać więcej niż 100 USD.
: Chris Welch / The Verge

6. Sony WF-XB700

Najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne w przystępnej cenie

Podstawowe słuchawki douszne Sony zostały wydane bez większego rozgłosu kilka miesięcy temu, ale myślę, że są naprawdę wyjątkowe. Widzieli już ceny sprzedaży poniżej 100 USD, a do tego otrzymujesz parę słuchawek dousznych, które mogą wydobyć potężny bas i zatrzasnąć się w twoich uszach z niezwykłą stabilnością – nie są wymagane żadne podpory ani haczyki. Nie ma tu żadnych dodatków: te słuchawki douszne nie mają trybu dźwięku otoczenia, nie wstrzymują muzyki po ich wyjęciu i nie mają żadnego wsparcia aplikacji mobilnej do regulacji korektora.

Ale w czasie, który spędziłem na ich używaniu, tak naprawdę nie przejmowałem się tym. Słuchawki douszne WF-XB700 brzmią po prostu rewelacyjnie jak na cenę, stabilność połączenia jest solidna (bez problemów z synchronizacją dźwięku podczas oglądania filmów), a ich genialne etui ładujące zawsze jasno pokazuje, że wszystko ładuje się tak, jak powinno, dzięki lekko przezroczystemu pokrywa. Naprawdę nie możesz prosić o lepszą żywotność baterii niż dziewięć godzin, które otrzymasz od nich, a są one odporne na wodę i pot zgodnie z IPX4. Teksturowane wykończenie prawdopodobnie nie każdemu przypadnie do gustu, ale oznacza to, że nie będziesz musiał znosić zadrapań lub smug na słuchawkach lub etui.

Nie mogę nazwać ich najlepszymi prawdziwie bezprzewodowymi słuchawkami dousznymi, jakie można dostać, ale myślę, że wiele osób byłoby całkowicie zadowolonych z WF-XB700, gdyby chcieli zaoszczędzić trochę pieniędzy. Są prawdziwym klejnotem i gwoździem, którego stosunek ceny do wydajności jest wspaniały.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook