Gry

Najlepsze konstrukcje „Minecraft” powstawały przez lata

Minecrafta, najlepiej sprzedająca się gra wideo wszech czasów, istnieje od ponad dekady. Wygenerowana proceduralnie piaskownica przetrwania nieustannie ewoluuje, oferując wszystko, od wyzwań speedrun i dramatów politycznych po lekcje. Ale najbardziej znany jest jako cyfrowy Lego — i przez lata widział kilka niesamowitych kreacji.

Pomysłowi i utalentowani budowniczowie, często pracujący w zespołach, tworzą rekonstrukcje prawdziwych budynków, scenerii fantasy lub sci-fi, a nawet całych miast. Dla większości jest to czasochłonne hobby, ale niektórzy przekuli swoją pasję na karierę zawodową. Oto niektóre z najbardziej spektakularnych Minecraft kreacje, których budowanie zajęło lata.

Minecraft Śródziemie

Dzięki uprzejmości Minecraft Middle Earth

JRR Tolkien prawdopodobnie stworzył najwspanialszy ze wszystkich epickich światów fantasy. Fani Władca Pierścieni trylogia odtworzyła niektóre z najważniejszych wydarzeń w Śródziemiu Minecraft Formularz. W grze Minecraft Middle-Earth jest tak wiele imponujących budowli, od Helm’s Deep przez Isengard po kopalnie Morii, że trudno wybrać ulubioną, ale Minas Tirith naprawdę zapiera dech w piersiach. Około prawie tak długo, jak Minecraft sama mapa obejmuje teraz obszar odpowiadający Dallas w Teksasie. Możesz dołączyć do serwera jako poszukiwacz przygód, wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem i poznać tradycję lub zarejestrować się jako budowniczy, aby pracować nad poszerzaniem świata.

Mattupolis

Dzięki uprzejmości Mattupolis

Pod silnym wpływem północno-zachodniego Pacyfiku, to nowoczesne miasto łączy elementy Vancouver i Seattle, choć można również znaleźć odniesienia do Nowego Jorku. Jest to wspaniały, rozległy budynek z odrębnymi dzielnicami handlowymi, mieszkalnymi i przemysłowymi otoczonymi pięknymi krajobrazami. Jest tu kilka punktów orientacyjnych, w tym Space Needle, a na imponującej panoramie znajdują się niezliczone drapacze chmur. Zaprojektowany i skonstruowany przez fińskiego studenta architektury imieniem Matias, Mattupolis był kilkakrotnie przeprojektowywany i reorganizowany od czasu pierwszego wydania sprzed dekady i wciąż się rozwija.

Zielone pole

Dzięki uprzejmości THEJESTR

To ogromne fikcyjne miasto, inspirowane Los Angeles, jest niezwykle szczegółowe. Nie jest to najładniejsza z map, ale to, czego Greenfieldowi brakuje w wyglądzie, nadrabia skalą, a większość realistycznie wyglądających budynków może pochwalić się w pełni modelowanymi wnętrzami, które możesz eksplorować. Są tu piękne apartamenty przy plaży, drapacze chmur, a nawet stadion piłkarski. Ale Greenfield to miasto pełne brodawek, więc znajdziesz tam ruchliwe doki, strefę przemysłową i trochę zacienionych dzielnic. Zaprojektowany w skali 1:1, gdzie każdy blok odpowiada 1 metrowi, ma autentyczny wielkomiejski charakter. W mieście chodzi o eksplorację, a do odkrycia jest kilka dziwnych i wspaniałych easter eggów. Wciąż się rozwija, a o pomoc można się ubiegać na stronie Greenfield.

Nieocenzurowana biblioteka

Dzięki uprzejmości The Uncensored Library

Koncepcyjnie jest to nasz ulubiony Minecraft, budować, ponieważ daje dziennikarzom walczącym z represyjnymi reżimami miejsce, w którym ich głosy są słyszane. Nieocenzurowana biblioteka zawiera wiadomości z krajów takich jak Arabia Saudyjska, Rosja, Wietnam i Egipt. Ta obszerna biblioteka robocza stale się powiększa i oferuje wiele książek, nawet niektóre płyty muzyczne, które można odtwarzać podczas czytania. Nie jest to najlepszy format na długie sesje czytania, ale możesz zanurzyć się i znaleźć ważne artykuły na temat stanu wolności prasy i tego, co robią opresyjne reżimy. Zbudowany przez Blockworks, zespół profesjonalistów Minecraft budowniczych do wynajęcia, to także ciekawa konstrukcja do odkrycia.

Magii i Czarodziejstwa

Dzięki uprzejmości The Floo Network

Zaprojektowana przez The Floo Network inspiracja dla tej konfiguracji nie jest tajemnicą. Mapa Witchcraft and Wizardry ożywia świat Harry’ego Pottera dzięki lokacjom, takim jak Hogwart i Ulica Pokątna, pieczołowicie zrealizowanymi blok po bloku. Oryginał był po prostu mapą do pobrania i zbadania, ale twórcy kontynuowali prace nad stworzeniem mapy przygodowej, która pozwala doświadczyć magii słynnych książek JK Rowling. Zawiera kilka postaci do poznania, odpowiednie przerywniki, fabułę i mnóstwo zadań pobocznych.

WesterosCraft

Dzięki uprzejmości HAL9007

Fani Gra o tron można odwiedzić Winterfell, King’s Landing, Highgarden i wiele innych miejsc wymienionych w serii fantasy George’a R.R. Martina na rozległej mapie WesterosCraft. W budowie od prawie dekady mapa ta obejmuje oszałamiające 485 mil kwadratowych. Po raz pierwszy odwiedziliśmy WesterosCraft w 2013 r., ale został on odświeżony i od tego czasu znacznie się rozrósł. Nawet po rozczarowującym zakończeniu szalenie popularnego programu telewizyjnego WesterosCraft wciąż ma bardzo aktywną społeczność. Ostatecznym celem jest zbudowanie każdego miasta, zamku i punktu orientacyjnego w Westeros — wszystkich 500!

Cyberpunka

Dzięki uprzejmości Elysium Fire

Cyberpunk 2077 wywołał poruszenie z niewłaściwych powodów i nie zrobił wrażenia, ale gra zawiera wspaniałe futurystyczne miasto, które służy jako inspiracja dla tej zdumiewającej mapy. Zbudowane przez francuski zespół Elysium Fire, to świecące neonowe megamiasto ma niewiarygodnie wysokie i gęsto upakowane drapacze chmur zalane światłami, hologramami i billboardami. Skala mapy Cyberpunk i umiejętności ekipy budowlanej nie mogą nie zachwycać. Fani CD Projekt Red, dewelopera za nim Cyberpunka i Wiedźmin gry, powinni też sprawdzić mapę Novigradu Elysium Fire.

Królestwo Szyfrów

Dzięki uprzejmości Circleight

Trudno jest wybrać mapę od wizjonerskiego budowniczego Circleight, ponieważ tworzy naprawdę zdumiewające konstrukcje o złożonych konstrukcjach i niesamowitych kolorach. Królestwo Szyfrów może być po prostu najbardziej pamiętne. Zawiera dziewięć filarów przedstawiających różnych bogów lub boginie stojących przed niesamowicie ozdobną katedrą. Latający smok lub „wąż duszy” unosi dusze zmarłych po niebie. Ten eteryczny świat jest niesamowicie żywy i pełen drobnych szczegółów, które sprawiają, że odkrywanie go jest przyjemnością. Okrąg zmarł w zeszłym roku, ale jej wspaniałe kreacje żyją dalej w Minecraft.

góra Olimp

Dzięki uprzejmości ChaosOlymp

Ojczyzna bóstw, takich jak Zeus, Hera, Posejdon i Afrodyta, Góra Olimp jest ważnym miejscem w mitologii greckiej. Kompilacje Olympusa są powszechne, ale ta mapa od niemieckiego zespołu ChaosOlymp się wyróżnia. Potrzeba inspiracji z gry Bóg wojny. Istnieje niezliczona ilość szczegółów poza masywnym posągiem Posejdona, które sprawiają, że ta mapa jest przyjemna w lataniu lub spacerowaniu. Nie jest zbyt duży w porównaniu z innymi na tej liście, ale to wspaniały kawałek rzeźby, który oddaje esencję Olimpu.

Atropos

Dzięki uprzejmości carloooo

Riffing na Kosmicznym Żółwiu, który niesie świat na plecach, mapa Atropos jest konstrukcją z pięknymi pomysłami. Ma industrialny, steampunkowy charakter z trybami, maszynami i kanonami pośród średniowiecznych budynków, a wszystko to stłoczone na grzbiecie ogromnego, mechanicznego żółwia. Jest wystarczająco imponująca jako rzeźba, ale możesz też wejść do środka i zwiedzić w pełni zabudowane wnętrza. Praca Minecraft budowniczy carloooo, możesz zobaczyć, jak Atropos ewoluował ze szkiców i dowiedzieć się więcej o koncepcji Planet Minecraft. Zdarza się również, że jest to świetne miejsce do odkrywania bardziej inspirujących konstrukcji.


Więcej wspaniałych historii WIREDZostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook