GryRTV

Najlepsze laptopy dla studentów 2020

Kupowanie laptopa może być stresujące – podwójnie stresujące, jeśli Ty lub Twoje dzieci będziecie uczyć się online po raz pierwszy. Dzieci w różnym wieku mają różne zastosowania laptopów i różne potrzeby. Wraz z rozwojem technologii zmieniają się potrzeby uczniów. Rozmawiałem więc z kilkoma znawcami tematu: sami uczniowie.

Moje zalecenia tutaj mają na celu uwzględnienie różnych preferencji i przedziałów cenowych. Ale to raczej punkt wyjścia niż wyczerpująca lista: każdy uczeń jest inny. Przed podjęciem decyzji upewnij się, że czytasz recenzje i samodzielnie wypróbowujesz urządzenia, jeśli możesz. Zrobię co w mojej mocy, aby ten artykuł był na bieżąco z produktami, które są w magazynie.

Pixelbook Go firmy Google ma solidną żywotność baterii i pomarszczoną podstawę, którą łatwo chwycić, co czyni go dobrym wyborem dla dzieci.
: Vjeran Pavic / The Verge

Najlepsze laptopy dla uczniów szkół podstawowych

Dla młodszych uczniów urządzenie z ekranem dotykowym jest łatwiejsze w obsłudze niż klawiatura i panel dotykowy, mówi Michelle Glogovac, której pięcioletni syn będzie uczył się na odległość przez pierwsze sześć tygodni jesiennego semestru. Syn Glogovaca używa iPada do spotkań Webex z klasą przedszkolną. On to zrozumiał; Glogovac mówi, że nauczył się już wyciszać i wyłączać wyciszenie, „umiejętność, której wielu dorosłych nie zna”.

To powiedziawszy, może warto zainwestować w etui na klawiaturę, jeśli wybierzesz trasę tabletu. Glogovac musi wpisać dla niego kody spotkań i hasła swojego syna, co może być kłopotliwe na płaskim ekranie iPada.

Wraz z wiekiem wybór najlepszego laptopa będzie się różnić w zależności od ich potrzeb. Jako rodzic ważne jest, abyście byli zsynchronizowani w kwestii tego, jak zamierzają z niego korzystać, oraz rozmiaru programów, które chcą.

Kristin Wallace kupiła niedrogi laptop HP dla swojej córki, Belli, ale nie zdawała sobie sprawy, jak szybko dziewięciolatka zapełni 32 GB pamięci. „Jest bardzo powolny i nie ma w nim miejsca na gry. Potrzebuję komputera z większą przestrzenią dyskową ”- powiedziała Bella, która używa laptopa do powiększania z przyjaciółmi i brać udział w wirtualnych lekcjach gry na gitarze i lekcjach matematyki. Wallace planuje kupić Belli lepsze urządzenie w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Jakość dźwięku to ważna kwestia w przypadku laptopów dla dzieci. Lisa Mitchell, specjalistka ds. Mediów w bibliotekach podstawowych, mówi, że jej uczniowie oprócz zajęć online używają swoich urządzeń do oglądania filmów na YouTube. Żywotność baterii to również plus, nawet dla uczniów na odległość, którzy mogą znajdować się niedaleko gniazdka ściennego. Bella lubi używać swojego laptopa w całym domu i nie chce zabierać ze sobą kabla.

Według Mitchella warto również zapłacić za trwałość. Jeśli używasz tabletu, zaopatrz się w etui ochronne. „Jeśli dostępne jest ubezpieczenie lub polisa zastępcza w rozsądnej cenie, zwykle jest to warte dodatkowych kosztów”.

Sprawdzić:

Najlepsze laptopy 2020: Lenovo Chromebook Duet

Lenovo Chromebook Duet kosztuje tylko 289 USD, ale bez problemu może uruchomić wiele kart i aplikacji.
: Monica Chin / The Verge

Najlepsze laptopy dla uczniów szkół średnich

Gimnazjaliści, z którymi rozmawiałem, nie używają swoich laptopów do czegoś więcej niż tylko do pracy w szkole i przeglądania Internetu. Nie przejmuj się zbytnio mocą – postaw na priorytet maszynę, która jest wygodna i łatwa w obsłudze dla Twojego dziecka.

„Właśnie dostaliśmy najbardziej podstawowy Chromebook, który jest całkowicie doskonały” – mówi Gabrielle Hartley, prawniczka i matka trójki dzieci, która jesienią będzie uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych i online. „Najbardziej podstawowy Chromebook spełnia wszystkie potrzeby podstawowego gimnazjum”.

Użytkownik pisze na komputerze Acer Chromebook Spin 713.

Chromebooki, takie jak ten firmy Acer, to dobry wybór dla uczniów korzystających z Google Classroom.
: Monica Chin / The Verge

Syn Hartleya, Max, który jest w ósmej klasie, zgadza się z tym. „Naprawdę chciałbym mieć komputer do gier lub laptop do gier, który można podłączyć do monitora i uruchamiać gry wideo z prędkością 120 kl./s, ale naprawdę tego nie potrzebuję” – mówi Max. „Większość ośmioklasistów nie będzie uruchamiać żadnych gier wideo na swoich laptopach ani żadnego oprogramowania wymagającego dużej mocy”.

Max najczęściej używa swojego laptopa do aplikacji Google Classroom, w tym Gmaila, Prezentacji, Dokumentów Google i Arkuszy Google. Są bardzo łatwe w obsłudze na jego urządzeniu, które opisuje jako „funkcjonalny Chromebook Samsung”. To powiedziawszy, jeśli Twoje dziecko rozpoczyna naukę w gimnazjum w tym roku, warto skonsultować się z nauczycielami, aby sprawdzić, który system operacyjny jest najbardziej zgodny z ich przepływem pracy. Caspian Fischer Odén, dziewięcioklasista ze Szwecji, powiedział mi, że ma problemy ze swoim Chromebookiem, ponieważ jego szkoła zablokowała pobieranie aplikacji ze sklepu Google Play.

Nawet dzieci z bardziej wymagającymi zainteresowaniami uważają, że niedrogie urządzenie może wykonać zadanie. Sam Hickman, ósmoklasista z Wielkiej Brytanii, który używa swojego laptopa do edycji zdjęć i wideo, mówi: „Dla większości gimnazjalistów każdy procesor opracowany w ciągu ostatnich dwóch lat będzie w stanie poradzić sobie ze wszystkimi zadaniami, jakie mogą mu powierzyć.

Więc co jest warto zapłacić? Wygodna klawiatura, powiedziało mi kilku studentów. Wiele gimnazjalistów nie jest przyzwyczajonych do pisania przez długi czas. Powinieneś także szukać urządzenia, które jest kompaktowe i łatwe do noszenia, szczególnie jeśli przygotowują się do osobistej szkoły. Sfotografuj model od 11 do 13 cali – na pewno nie większy niż 15 cali.

Sprawdzić:

Surface Laptop 3 to sprawny, rozsądny laptop – właśnie tego chce wielu licealistów.
: Amelia Holowaty Krales / The Verge

Najlepsze laptopy dla uczniów szkół średnich

Potrzeby laptopów licealistów mogą się różnić w zależności od ich zainteresowań, ale większość z nich nie potrzebuje potężnych maszyn z wieloma dzwonkami i gwizdkami – zwłaszcza jeśli mają usterki lub poważne wady, które mogą przeszkadzać w nauce. Miles Riehle, uczeń liceum Laguna Beach, ma wysokiej klasy Surface Pro 7, ale uważa, że ​​jest on przytłaczający. „Jest tyle innych rzeczy, których nie używam zbyt często” – powiedział. „Coś prostszego może być trochę prostsze”.

Najlepszy system operacyjny może zależeć od tego, do czego jest przyzwyczajone Twoje dziecko. Aryan Nambiar, uczeń Barrington High School w Illinois, ma w domu komputer iMac i lubi korzystać z iPada w szkole. Riehle mówi, że wolałby Chromebooka, ponieważ ma telefon z Androidem i często korzysta z usług Google.

Ale prawie każdy uczeń, z którym rozmawiałem, zgodził się, że najważniejszą cechą laptopa w szkole średniej jest przenośność. Dzieci uczęszczające na zajęcia indywidualne mogą nosić urządzenie przez większą część dnia ze stosem innych książek. Poszukaj 13- lub 14-calowego ekranu lub lżejszego modelu 15-17-calowego.

Uczniowie również polecają coś mocnego. „Większość licealistów, których widziałem, bez zbytniej troski wrzuca laptopa do torby” – mówi Moses Buckwalter, uczeń liceum Penn Manor. Plecaki można również przepychać na korytarzu. Uczący się na odległość mogą nadal mieć kłopoty w domu. „Wszystko może się zdarzyć” – mówi Aadit Agrawal, licealista z Indii. „Mój własny brat podrapał mój laptop paznokciami”.

Żywotność baterii to kolejna kluczowa funkcja. „Znalezienie miejsca do ładowania na zajęciach może być prawdziwym wyzwaniem” – mówi Cas Heemskerk, student drugiego roku z Holandii. W przeciwieństwie do studentów, wielu licealistów nie ma częstych przerw, aby odświeżyć swoje urządzenia, więc spróbuj znaleźć coś, co może trwać cały dzień.

Wielu uczniów poleca ekran dotykowy z obsługą rysika. Nambiar wykorzystuje tę funkcję na swoich zajęciach z biologii, na których dużo modeluje wizualnie. „Ekran dotykowy jest zawsze dodatkowym atutem do rysowania diagramów, podczas gdy jeśli używasz laptopa, przesłanie rysunku, który narysowałeś, wymagałoby całego procesu” – mówi Nambiar. Riehle używa pióra Surface do wypełniania formularzy szkolnych i dodawania adnotacji do plików PDF. Agrawal uważa, że ​​przydatne jest robienie notatek na tym samym ekranie, co jego lekcje online.

W zależności od sytuacji szerokopasmowej w Twojej okolicy, możesz również potrzebować laptopa z wieloma opcjami łączności. Zajęcia online Agrawala są czasami przerywane przez powercuts, dlatego zaleca model LTE. Matej Plavevski, student z Yahya Kemal College w Macedonii Północnej, zaleca poszukiwanie portu Ethernet na wypadek, gdyby wolniejsze połączenia zakłócały spotkania. Trudno to znaleźć na mniejszych laptopach, ale jest mnóstwo niedrogich kluczy sprzętowych i stacji dokujących do rozważenia.

Sprawdzić:

Najlepsze laptopy 2020: HP Envy x360 13

Dla studentów poszukujących niedrogiego laptopa, HP Envy x360 działa równie dobrze, jak niektórzy drogie konkurenci.
: Monica Chin / The Verge

Najlepsze laptopy dla studentów

Dzieci ze studiów mają prawo wydawać nieco więcej pieniędzy niż inne grupy wiekowe. Niektórzy (zwłaszcza na kursach STEM) mogą spodziewać się dość wymagającej pracy. Assad Abid, student elektrotechniki z Pakistanu, musi uruchomić oprogramowanie symulacyjne do swoich zadań. Aakash Chandra, student New Horizon College of Engineering w Indiach, oprócz pracy twórczej w programach Premiere Pro i Photoshop oraz grami zajmuje się również kodowaniem. Studenci zaznaczyli też, że warto zapłacić za laptopa, który wytrzyma kilka lat po ukończeniu studiów. Oznacza to, że nie będziesz musiał martwić się o znalezienie i finansowanie swojego następnego urządzenia, dopóki (miejmy nadzieję) nie osiedlisz się w pracy.

Ale wśród zaawansowanych i zdolnych urządzeń wciąż istnieje szeroki zakres opcji. Studenci podkreślali, że laptop z uczelni powinien być lekki. Spodziewaj się, że będziesz go przenosić między zajęciami, posiłkami, spotkaniami, biblioteką i innymi miejscami na terenie kampusu. „To dobrodziejstwo, że mogę nosić laptopa i niektóre notebooki bez poczucia, że ​​noszę za dużo przez sześć godzin dziennie” – mówi Haseeb Waseem, senior na Uniwersytecie Villanova, który bierze mieszankę osobistego i zajęcia wirtualne tej jesieni.

Dell XPS 13 ma różne konfiguracje. Uczniowie z niewielkim obciążeniem pracą mogą preferować model podstawowy, podczas gdy gracze i twórcy mogą dodać GPU.
: Monica Chin / The Verge

Kolejna powszechnie chwalona funkcja: żywotność baterii. Waseem, który używa HP Spectre, mówi, że całodzienny sok daje mu „elastyczność nauki w wielu różnych lokalizacjach, a nawet na zewnątrz”.

Głośniki i kamery internetowe są często pomijane, nawet w urządzeniach z najwyższej półki. Ale studenci twierdzą, że warto szukać dobrych, jeśli zaczynasz w tym roku studia. Zoom będzie dużą częścią życia uniwersyteckiego w tym semestrze: wiele dzieci będzie uczęszczało na wirtualne zajęcia, podczas gdy inne będą nadal spotykać się z klubami, grupami studyjnymi i profesorami, a także spędzać czas z przyjaciółmi online. Waseem nie jest zadowolony z jakości dźwięku i obrazu swojego laptopa, co, jak mówi, utrudniało skupienie uwagi na zajęciach i kontakt z innymi uczniami.

Wielu uczniów będzie musiało więcej inwestować w obszary dostosowane do ich zainteresowań i potrzeb szkolnych. Wymarzony laptop Chandry zawierałby rysik i ekran dotykowy do jego twórczej pracy, a także wysokiej klasy procesor graficzny. Waseem, który używa swojego laptopa do rozmaitych czynności, w tym przesyłania strumieniowego, kodowania, mediów społecznościowych, czatów wideo i pracy w pakiecie Microsoft Office, wolałby nadać priorytet dużemu ekranowi, aby śledzić swoją wielozadaniowość.

Sprawdzić:

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook