Oprogramowanie

Najlepsze MacBooki (2020): M1 kontra Intel, który model kupić?

MacBook Air trwał dłużej niż cały dzień roboczy, osiągając 22 procent po tym, jak uruchomiłem go prawie bez przerwy od 9:00 do 19:00 przy użyciu Safari i aplikacji do pracy, takich jak Slack. (Musiałem podłączyć poprzedni model Intela do godziny 16:00.) Maszyny M1 mogą również natychmiast wybudzić się ze snu po każdym dotknięciu klawiatury lub gładzika lub podniesieniu ekranu, tak jak podczas stukania w iPhone’a lub iPada. To wyraźna różnica w porównaniu ze starszymi MacBookami, które zapalały się przez kilka sekund. W MacBooku Air nie ma też wentylatora, co oznacza, że ​​pozostaje cichy nawet przy największych obciążeniach. Tam jest rozpraszacz ciepła do rozpraszania ciepła, ale też nigdy go nie dostaje też ciepły.

Ma 256 gigabajtów pamięci, ale możesz uaktualnić do innego modelu z dodatkowym rdzeniem graficznym i 512 gigabajtów. O ile nie potrzebujesz więcej pamięci, dodatkowy rdzeń nie jest wart skoku cenowego. Zamiast tego wydaj 200 USD więcej na 16 gigabajtów pamięci RAM, co pozwoli Ci uruchamiać większą liczbę aplikacji jednocześnie bez spowolnień. Mój największy problem z tą maszyną? Kamera internetowa 720p nie jest świetna.

MacBook Air z M1 kosztuje 999 dolarów od Apple, 1000 dolarów od Amazona lub 1199 dolarów od B&H za model z 16 GB RAM

Apple MacBook Pro (M1, 2020)

Wykorzystaj więcej mocy

: Apple

Nowy MacBook Pro z M1 nie jest znacznie szybszy niż MacBook Air. Ma jednak wentylator, który pozwala procesorowi nieco się nagrzać i wydobyć więcej mocy przez dłuższy czas. Nie testowaliśmy tego jeszcze, ale jest to model do kupienia, jeśli często używasz bardziej intensywnych aplikacji, takich jak edycja wideo lub oprogramowanie do kodowania. Jest też szybszy niż większość laptopów z systemem Windows.

Inne korzyści obejmują dłuższą żywotność baterii, ulepszone głośniki i mikrofony, jaśniejszy 13-calowy ekran i pasek dotykowy (jeśli uważasz to za zaletę). Jest tylko nieco cięższy od MacBooka Air (3 funty w porównaniu do 2,8 funta), ale pasuje do swojego rozmiaru i nadal jest bardzo smukły.

Podobnie jak MacBook Air z M1, możesz uruchamiać aplikacje mobilne na MacBooku Pro. Wyszukaj aplikację w Mac App Store, a zobaczysz nową kartę „Aplikacje na iPhone’a i iPada”. Nie wszystkie aplikacje mobilne są dostępne – programiści muszą wyrazić zgodę – a te, które są dostępne, mogą wyglądać i wydawać się niezgrabne, ponieważ są wyraźnie zaprojektowane dla interfejsów ekranu dotykowego. Mimo to, gdy tylko te aplikacje zostaną lepiej zoptymalizowane pod kątem MacBooka, możesz kontynuować od miejsca, w którym skończyłeś, przełączając się z iPhone’a na Maca (lub odwrotnie).

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook