Gry

Najlepsze sposoby wykorzystania urządzeń peryferyjnych do gier w pracy

Kupiłeś mysz do gier Doom: wieczny. Jest wygodny, mocny, a piłę łańcuchową można przypisać do przycisku kciuka, aby uzyskać łatwy dostęp. Wspaniale. Ale ta sama moc, której używasz do uczynienia swoich gier bardziej płynnymi, może zdziałać cuda dla twojego nadgarstka, a także może zostać użyta do twojej pracy. Jeśli nadal używasz w pracy myszy i klawiatury dołączonej do laptopa, możesz zrobić więcej w krótszym czasie, jeśli zamiast tego użyjesz urządzeń peryferyjnych do gier.

Dlaczego warto korzystać z urządzeń peryferyjnych do gier

Jestem dziwakiem w mojej branży, ponieważ nie używam ekspandera tekstu. Te aplikacje umożliwiają używanie krótkich skrótów do szybkiego pisania dużych bloków tekstu. Jest to przydatne w przypadku e-maili z formularzami, które rutynowo wysyłasz lub uzupełniasz typowe adresy e-mail. Pomyśl o tym jak o autouzupełnianiu, które możesz dostosować i używać w dowolnym miejscu.

Jednak zamiast używać do tego aplikacji, wolę używać urządzeń peryferyjnych do gier. Oprogramowanie dostarczane z myszami i klawiaturami do gier – takie jak Logitech G Hub i Razer Synapse – ma narzędzia, które pozwalają mapować skróty klawiaturowe, nagrywać makra i ogólnie robić wiele tych samych rzeczy, które robią ekspandery tekstu, z dodatkową zaletą posiadania dedykowanego przyciski do przypisania tych zadań. Urządzenia peryferyjne do gier zaspokajają wyspecjalizowane potrzeby, które w dużej mierze pokrywają się z wykonywaniem pracy w biurze. Tak więc, mimo że mogą być podziurawione światłami RGB i skierowane do graczy, możesz mocno argumentować przed swoim pracodawcą, że są najlepszą opcją dla produktywności.

Zmapuj swoje popularne skróty

Skrócenie o sekundę po powtarzalnym zadaniu w toku pracy może nie brzmieć jak dużo na papierze, ale gdy musisz wielokrotnie przesuwać ręce w tę iz powrotem po klawiaturze, niewielka wydajność może nie tylko zaoszczędzić czas, ale także nadwyrężyć nadgarstki . Myszy do gier, szczególnie w stylu MMO, które są wyposażone w kilkanaście przycisków, mogą być skutecznym sposobem rozwiązania tego problemu.

Niektóre skróty klawiaturowe, takie jak Ctrl-C i Ctrl-V, są idealnie ustawione dla lewej ręki w pozycji spoczynkowej po lewej stronie klawiatury. Ale skróty klawiaturowe, które wymagają dwóch rąk lub klawiszy strzałek, można zamiast tego przypisać do przycisków z boku myszy. Za każdym razem, gdy musisz użyć tych skrótów, są one oddalone o lekki ruch kciuka.

Jednym ze sposobów, w jaki używam ich, jest edycja wideo. Do usuwania klipów służy klawisz Delete, przesuwanie w górę iw dół osi czasu za pomocą klawiszy strzałek, a powiększanie i pomniejszanie osi czasu za pomocą klawiszy – i =. Podczas typowej sesji montażowej mógłbym używać ich wszystkich dziesiątki, jeśli nie setki razy. Wszystkie te są poza zasięgiem mojej lewej ręki, więc zwykle wymagają zdjęcia mojej dłoni z myszy. Mapując je do myszy do gier, mogę znacznie dłużej trzymać rękę na myszy. Oszczędności czasu sumują się, ale co ważniejsze, jest to wygodniejsze i łatwiejsze dla moich nadgarstków.

Wprowadź bloki tekstu

Zrzut ekranu: Eric Ravenscraft via Razer

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook