Gry

Najlepsze urządzenie do przesyłania strumieniowego do kupienia teraz

Kupowanie wydajnego odtwarzacza strumieniowego do telewizora jest łatwiejsze i tańsze w 2020 roku niż kiedykolwiek. Jeśli chcesz wydać co najmniej 50 USD, możesz kupić coś, co zapewni rozdzielczość 4K i kolor HDR z aplikacji takich jak Netflix, Amazon Prime Video i Disney +. Dzięki uniwersalnemu wyszukiwaniu, które obejmuje wszystkie duże usługi, odtwarzacze strumieniowe ułatwiają znalezienie czegoś do obejrzenia, gdy w końcu dotrzesz na kanapę po długim dniu.

Jeśli masz w domu całkiem nowy telewizor 4K, możesz nie widzieć potrzeby korzystania z dekodera lub urządzenia do przesyłania strumieniowego; prawdopodobnie wiele z Twoich podstawowych aplikacji jest już wstępnie załadowanych i gotowych do użycia. Jeśli jesteś zadowolony z tego, co tam jest, nikt nie zmusza Cię do zakupu dodatkowego gadżetu. Ale wybór aplikacji może się różnić w zależności od marki telewizorów, więc jeśli chcesz wszystko pod słońcem, odtwarzacz strumieniowy to świetny sposób na wypełnienie tych luk. Kolejną zaletą jest szybkość: jeśli uznasz, że aplikacje na telewizorze są powolne w użyciu, szybki Roku lub Fire TV może pomóc złagodzić tę frustrację. Czasami firmy kończą tworzenie aplikacji dla starszych telewizorów, ale można założyć, że aktualizacje będą kontynuowane jeszcze długo w przyszłości dla odpowiednika urządzenia do transmisji strumieniowej.

 Roku Premiere i Roku Streaming Stick Plus.

Roku’s Streaming Stick Plus i Premiere mają funkcje i aplikacje, których potrzebujesz, za bezkonkurencyjną cenę.
: Chris Welch / The Verge

1. Roku Streaming Stick Plus / Roku Premiere

Najlepszy odtwarzacz multimediów strumieniowych dla większości ludzi

Roku to najlepszy odtwarzacz strumieniowy dla osób, które chcą mieć rozsądne urządzenie z prostym interfejsem i wszechstronnym wyszukiwaniem w wielu różnych usługach rozrywkowych. Prosty ekran główny Roku, choć nie krzykliwy, jest w pełni konfigurowalny i pozwala na umieszczenie najczęściej używanych aplikacji do przesyłania strumieniowego na samej górze, aby uzyskać szybki dostęp.

Dzięki dołączonemu odbiornikowi bezprzewodowemu dalekiego zasięgu Streaming Stick Plus ma lepszą wydajność Wi-Fi niż większość linii Roku, co może okazać się przydatne, jeśli telewizor i router są daleko od siebie. Jest również wyposażony w pilota głosowego, podczas gdy Premiere zawiera tylko podstawowy pilot Roku bez wyszukiwania głosowego. (Jeśli chcesz mieć lepszy pilot i pudełko Premiere, Walmart sprzedaje wyłącznie Premiere Plus). Jeśli telewizor jest zamontowany na ścianie, bardziej dyskretny projekt Streaming Stick Plus będzie lepszą opcją.

Ale poza tym Stick Plus i Premiere są w zasadzie identyczne: oba zapewniają obraz 4K HDR, są szybkie i responsywne w użyciu oraz mają coś, co wydaje się niekończącym się katalogiem aplikacji do wyboru. Chociaż Roku uniknął dużego przeprojektowania podstawowej siatki ikon aplikacji, Roku również ulepsza swoje oprogramowanie: kanał Roku z mi oferuje bezpłatne programy telewizyjne i filmy, a teraz jest dedykowana sekcja dla dzieci do wyświetlania treści dla rodzin. . Na ekranie głównym Roku znajduje się również sekcja „polecane bezpłatne”, która wyróżnia treści z wielu aplikacji, które można oglądać bez żadnej subskrypcji.

Urządzenia Roku nie obsługują Dolby Vision, ale ogólna obsługa HDR oznacza, że ​​nadal masz żywe kolory i jasne eksplozje, które pomagają filmom i programom wyskakiwać z ekranu. A ponieważ jest tak wielu istniejących klientów Roku, firmy często traktują platformę priorytetowo przy uruchamianiu nowych usług przesyłania strumieniowego lub wprowadzaniu nowych funkcji do istniejących. Są też drobne akcenty, takie jak uniwersalne wyszukiwanie, które priorytetowo traktuje oszczędzanie pieniędzy (dzięki wyższemu rankingowi wyników bezpłatnych transmisji strumieniowych) i możliwość prywatnego słuchania dźwięku z telewizora za pomocą aplikacji na smartfony Roku. Te rzeczy, w połączeniu z intuicyjnym oprogramowaniem, pomagają utrzymać gadżety firmy na szczycie naszej rekomendowanej listy.

Jednak nic nie jest warte, że na platformie Roku brakuje obecnie HBO Max, ponieważ firma nie była w stanie osiągnąć porozumienia z WarnerMedia satysfakcjonującego obie strony. (Na szczęście nadal możesz oglądać HBO). Zarówno Roku, jak i Amazon coraz częściej wdają się w te spory z właścicielami treści.


Apple TV 4K, najlepszy odtwarzacz strumieniowy, na stole z pilotem Siri.

Jest droższy niż konkurencja, ale Apple TV 4K oferuje użytkownikowi najwyższą jakość.
: Chris Welch / The Verge

Najlepszy odtwarzacz multimediów strumieniowych dla osób, które chcą najwyższej jakości

Apple TV 4K sprawdza wszystkie kluczowe skrzynki – 4K, HDR, Dolby Vision, HDR10 i Dolby Atmos audio – i nie ma żadnych oczywistych dziur w wyborze aplikacji innych firm. Jego wrażenia użytkownika są bardziej nowoczesne niż Roku i nie mniej intuicyjne. A dla osób w ekosystemie Apple oferuje korzyści, takie jak AirPlay i bezpłatne aktualizacje 4K dla filmów zakupionych od Apple w przeszłości. Poza tym na ekranie głównym nie ma brzydkich reklam. Teraz jest również wyposażony w Apple Arcade, dzięki czemu możesz kontynuować grę od miejsca, w którym skończyłeś, z tymi samymi grami, w które grasz na iPhonie lub iPadzie. Pomimo ponad dwóch lat Apple TV 4K w codziennym użytkowaniu działa błyskawicznie.

Jednak tak daleko w jego cyklu życia cena Apple TV 4K może być trudna do przełknięcia. Kosztuje znacznie więcej niż Roku lub Fire TV, ale z czysto rozrywkowego punktu widzenia streamer Apple nie robi wiele, aby uzasadnić premię w wysokości 100 USD. Jeśli jesteś osobą dbającą o prywatność, warto wiedzieć, że Apple jest mniej inwazyjny w śledzeniu nawyków dotyczących przesyłania strumieniowego w porównaniu z niektórymi konkurentami. W szczególności Roku i Amazon dokładnie śledzą to, co oglądasz i jak wchodzisz w interakcję z ich produktami.

Wraz z kolejną dużą aktualizacją tvOS, która pojawi się jesienią, w końcu będziesz mógł oglądać YouTube w rozdzielczości 4K na Apple TV 4K. Wcześniej YouTube osiągnął maksimum przy 1080p, ale Apple w końcu ustąpił i zacznie wspierać preferowany przez Google kodek VP9 w tym roku. Dobrze widzieć, że to, co było znaczącą wadą urządzenia, jest naprawiane.

Ale nadal utkniesz z pilotem Siri, który pozostaje źródłem frustracji dla niektórych właścicieli Apple TV i wymaga przeprojektowania.


Amazon's Fire TV Cube, najlepszy odtwarzacz strumieniowy, jeśli nie masz inteligentnego głośnika, na zdjęciu na stojaku telewizyjnym.

Fire TV Cube łączy odtwarzacz strumieniowy i głośnik Alexa w jedno urządzenie.
: Chris Welch / The Verge

Najlepszy odtwarzacz multimediów strumieniowych, jeśli nie masz jeszcze inteligentnego głośnika

Amazon Fire TV Cube 2019 (teraz z Dolby Vision) to wygodne urządzenie hybrydowe, które składa się z jednej części z inteligentnego głośnika Alexa, z drugiej z odtwarzacza strumieniowego. Jest w stanie wydawać polecenia głosowe bez użycia rąk, dzięki czemu możesz wskoczyć do ulubionych programów bez konieczności podnoszenia pilota. Jest także w stanie sterować telewizorem, listwą dźwiękową, a nawet niektórymi dekoderami telewizji kablowej za pomocą tych samych poleceń głosowych.


Amazon's Fire TV Stick 4K, najlepsza niedroga alternatywa dla Roku, na zdjęciu podłączona do portu HDMI telewizora.

Jeśli nie jesteś fanem Roku, Amazon’s Fire TV Stick 4K to kolejna najlepsza opcja dla niedrogiego odtwarzacza strumieniowego.
: Chris Welch / The Verge

Najlepsza niedroga alternatywa dla Roku

Jeśli nie potrzebujesz odtwarzacza strumieniowego, aby pełnił funkcję głośnika Alexa, Fire TV Stick 4K jest solidną alternatywą dla odtwarzaczy Roku. Jak można się spodziewać, Amazon kładzie duży nacisk na treści, które są dostępne bezpłatnie w ramach subskrypcji Prime. Ale wybór aplikacji jest mniej więcej na równi z Roku i Apple – znowu bez HBO Max w tej chwili – a Fire TV 4K obsługuje Dolby Vision i Dolby Atmos audio za stosunkowo niską cenę.


Shield TV firmy Nvidia, najlepszy streaming dla graczy, na stole.

Nvidia’s Shield TV to potężne urządzenie do transmisji strumieniowej Android TV, popularne wśród entuzjastów kina domowego.
: Chris Welch / The Verge

Najlepszy odtwarzacz multimediów strumieniowych dla graczy

Niezależnie od tego, czy chcesz przesyłać strumieniowo najnowsze gry przez GeForce Now, czy ładować mnóstwo emulatorów i ROM-ów, telewizor Nvidia Shield zapewni Ci ochronę. Dzięki ciekawej konstrukcji w kształcie lampy to urządzenie z systemem Android TV jest również dobrym wyborem dla entuzjastów kina domowego dzięki imponującej funkcji skalowania 4K, która może sprawić, że Twoje filmy i programy będą wyglądać ostrzej i bardziej szczegółowo. Zarówno Shield TV, jak i droższy Shield TV Pro (który ma więcej pamięci i złącze USB) są niesamowicie szybkie i przyjemne w użyciu, nawet jeśli nie zamierzasz korzystać ze wszystkich oferowanych funkcji.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook