Różności i nowinki technologia

Najlepszy domowy zestaw ratunkowy (2021): latarki, kuchenki, ładowarki i nie tylko

Latarki słabo sobie radzą, gdy trzeba oświetlić całe pomieszczenie lub gdy do wykonania zadania potrzebne są wolne ręce. Rozproszone światło jest tym, czego potrzebujesz, a Coleman Divide + Push Lantern bardzo dobrze to robi. Jest mniejsza niż typowa latarnia Colemana, co jest fajne, ponieważ prawdopodobnie spędzi większość swojego życia w magazynie. Dostępne są dwa ustawienia: 425 lumenów przy wysokim poziomie przez 40 godzin pracy i 50 lumenów przy niskim poziomie przez 330 godzin działania. Wykorzystuje trzy baterie D-cell, co brzmi jak dużo, ale obok innych pełnowymiarowych latarni zasilanych z baterii, takich jak latarnia Coleman Twin LED, która wykorzystuje osiem komórek D, jest ekonomiczna.

Możesz zostawić baterie w tym, nawet jeśli używasz alkaliów. Kiedy nie używasz Divide +, obróć komorę baterii, aby oddzielić baterie od styków, aby nie korodowały podczas przechowywania (sprytnie!). Jest też składany druciany uchwyt, dzięki czemu można go zawiesić na karabińczyku lub haczyku.

Oczyszczacz wody

Kompaktowa butelka do oczyszczania Grayl Ultralight.

: REI

W większości przypadków woda będzie działała nawet po wyłączeniu prądu. Ale poważne klęski żywiołowe mogą go zniszczyć lub uszkodzić, a możesz dostać tylko brudną wodę. Kompaktowa butelka do oczyszczania Grayl Ultralight jest solidnym i szybkim jednoosobowym filtrem, który wytrzyma 300 użyć – łącznie 40 galonów – zanim będzie trzeba wymienić filtr. To jest to, czemu ufam podróżując do krajów, w których nie ma gwarancji higieny wody.

Inną opcją jest Katadyn Steripen Adventurer (100 USD), który oczyszcza za pomocą światła ultrafioletowego. Zanurz go w wodzie i zamieszaj. Nie odfiltrowuje osadu, ale jest mały, lekki i działa na wymiennych bateriach CR123. Możesz także wypróbować tabletki Katadyn Micropur (14 USD). Są tanie i łatwe w przechowywaniu. Wrzuć je do wody i chwilę poczekaj. Smak nie jest wspaniały, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​nie ma tabletek ani kropelek do uzdatniania wody. Inną opcją jest osobisty filtr wody LifeStraw (30 USD) – po prostu popijaj z niego jak zwykłą słomkę, a odfiltruje 99,99% bakterii przenoszonych przez wodę, dając do 1000 galonów wody. Jeśli masz duże gospodarstwo domowe, możesz preferować coś takiego jak filtr grawitacyjny MSR AutoFlow XL (100 USD). Filtry grawitacyjne oczyszczają wodę dłużej.

Możesz gotować wodę, ale nie odfiltruje ona osadu, a gotowanie zużywa paliwo i wymaga czasu.

Kuchenka na propan

Kuchenka gazowa Coleman

: Amazon

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook