GryRTV

Najlepszy sprzęt do podcastów i transmisji na żywo (2020): mikrofony, stojaki i nie tylko

Chociaż coraz częściej możliwe jest nagrywanie podcastów lub strumieniowe przesyłanie dźwięku na żywo na smartfonach, tworzenie i przesyłanie strumieniowe treści na komputerze osobistym jest często szybsze, łatwiejsze i ogólnie bardziej profesjonalne. Dobra wiadomość jest taka, że ​​tak naprawdę nie ma znaczenia, czy masz komputer PC, czy Mac, a zdecydowana większość nowoczesnych laptopów i komputerów stacjonarnych jest wystarczająco szybka, aby wykonywać zadania audio.

Jeśli jednak planujesz transmitować na żywo wideo lub gry z komputera, będziesz potrzebować potężnego komputera, który pozwoli ci zarówno grać w grę, jak i uruchamiać oprogramowanie do przesyłania strumieniowego. Jeśli planujesz nagrywać lub edytować wideo, będziesz potrzebować szybkiego komputera do renderowania.

Oto nasze ulubione komputery do gier w tej chwili, z których wszystkie sprostają zadaniu. Jeśli chcesz mieć MacBooka, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, który jest odpowiedni dla Ciebie. Rozważ także zbudowanie własnego komputera – wymaga to trochę więcej pracy, ale uzyskasz najlepszy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki. Ale jeśli zajmujesz się tylko nagrywaniem i przetwarzaniem dźwięku, wystarczy jeden z naszych ulubionych laptopów (lub naprawdę każdy nowoczesny komputer).

Sprzęt audio, którego będziesz potrzebować

Dźwięk jest najważniejszym elementem. Oto, czego potrzebujesz, aby upewnić się, że Twój podcast lub transmisja strumieniowa brzmią najlepiej, od mikrofonów po dobre słuchawki.

Mikrofon USB

: niebieski

Większość wbudowanych mikrofonów w słuchawkach, telefonach i laptopach sprawdza się w przypadku połączeń i spotkań Zoom, ale nie brzmią one tak dobrze w przypadku podcastów lub strumieni. Najłatwiejszym sposobem ulepszenia dźwięku jest użycie mikrofonu USB. Te mikrofony podłącza się bezpośrednio do komputera i umożliwia nagrywanie dźwięku z zaskakująco wysoką wiernością, biorąc pod uwagę ich łatwość konfiguracji.

Jest wiele dobrych, ale także morze dziwnych, niemarkowych modeli u sprzedawców detalicznych, takich jak Amazon. Unikaj tych. Moje ulubione pochodzą z Blue i JLab Audio. Mikrofony dla początkujących, takie jak Blue Snowball (70 USD) i JLab Talk Go (49 USD) to dobre opcje dla początkujących.

Możesz także podejść do prawdziwego dźwięku studyjnej jakości, jeśli wybierzesz modele z wyższej półki, takie jak Niebieski Yeti X (170 USD) lub Jlab Talk Pro (149 USD).

Interfejs audio

: Focusrite

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook