GryNowości

Najlepszy telewizor do gier na PS5 i Xbox Series X do kupienia

Jesteśmy kilka miesięcy do następnej generacji gier konsolowych z PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S.A jeśli nie zaktualizowałeś telewizora, na którym grasz przed kupno nowej konsoli – po pierwsze, gratuluję znalezienia takiej – teraz jest równie dobry czas, jak każdy inny. Najnowsze modele telewizorów z 2021 roku od LG, Samsung, Sony i innych firm są już w sprzedaży, a wiele z nich jest zoptymalizowanych pod kątem HDMI 2.1 i funkcji gier, takich jak zmienna częstotliwość odświeżania (VRR), automatyczny tryb niskiego opóźnienia (ALLM) i maślany – płynne działanie 120 Hz.

W zeszłym roku HDMI 2.1 nadal borykało się z wczesnymi bólami wzrostu, a niektóre telewizory oferowały mieszany zestaw funkcji, w których pominięto takie rzeczy, jak VRR lub ALLM. Wygląda jednak na to, że twórcy telewizyjni poradzili sobie znacznie lepiej ze swoimi składami z 2021 roku.

Nasze najlepsze wybory najlepszego telewizora do gier na PS5 i najlepszego telewizora do gier na konsolę Xbox spełniają dwa główne kryteria: wyróżniają się na tle innych gier i obsługą funkcji nowej generacji, ale zapewniają również fenomenalny obraz rozrywki wideo, takiej jak Netflix, Disney Plus lub cokolwiek innego, co oglądasz.

LG G1 OLED to najlepszy telewizor do gier dla Xbox Series X / S i PS5.
: LG

1. OLED LG G1

Absolutnie najlepszy telewizor do gier na PS5 i Xbox Series X

Dzięki wydajniejszemu wewnętrznemu działaniu i udoskonaleniom panelu, G1 może być jaśniejszy niż jakikolwiek z poprzednich OLEDów LG. Powoduje to jaśniejsze podświetlenia HDR w filmach, programach telewizyjnych i grach. Ale nadal zachowuje idealną czerń i fenomenalne kąty widzenia, z których słynie OLED.

W 2021 roku firma LG położyła również większy nacisk na graczy w menu ustawień telewizora. Dostępny jest nowy pulpit nawigacyjny „Game Optimizer”, który zapewnia szybki dostęp do ustawień, takich jak VRR – i możesz wybierać między różnymi gatunkami gier dla telewizora, aby automatycznie stosować idealne optymalizacje obrazu. Vincent Teoh at HDTVtest zrobił świetną recenzję G1.

LG G1 OLED (55-calowy)

Ceny przyjęte w momencie publikacji.

LG G1 to najjaśniejszy telewizor OLED, jaki firma kiedykolwiek wyprodukowała. Ma płaską „galerię” i nowe menu Game Optimizer, aby maksymalnie wykorzystać możliwości gier konsolowych nowej generacji.

G1 jest przeznaczony do montażu na ścianie; domyślnie nie jest dostarczany z tradycyjnymi podstawkami. Ale jest praktycznie równo z dołączonym specjalnie zaprojektowanym uchwytem ściennym, który skutecznie prowadzi podłączone kable, więc proces montażu jest zdecydowanie tego wart.


LG CX wyprzedził swoje czasy pod względem tego, jak dobrze zaprezentował konsole nowej generacji. I tak, wiem, że muszę go zamontować i usunąć soundbar z drogi.
: Chris Welch / The Verge

2. LG CX OLED

Najlepsza oferta na telewizor do gier

Zeszłoroczne diody OLED z serii CX od LG były najlepszym wyborem dla ludzi, którzy chcieli telewizora, który może w pełni wykorzystać ich nowy PS5 lub Xbox już pierwszego dnia. Linia CX została od tego czasu zastąpiona przez modele C1 z 2021 r., Ale myślę, że „osiedlenie się” na LG OLED 2020 jest o wiele mądrzejszym posunięciem za te pieniądze. Otrzymujesz wszystkie kluczowe funkcje gier: 120 Hz, VRR (w tym G-Sync i FreeSync) oraz ALLM. A każdy port HDMI w CX to HDMI 2.1, czego nadal nie można powiedzieć o niektórych z najlepszych telewizorów 2021 roku. Oznacza to, że możesz podłączyć Xbox Series X lub S i PS5 bez utraty ulepszeń nowej generacji na obu maszynach.

LG CX (55-calowy)

Ceny przyjęte w momencie publikacji.

OLED z serii CX firmy LG zapewnia wspaniały obraz z idealną czernią – plus cztery porty HDMI 2.1, które są gotowe do obsługi funkcji Xbox Series X i PS5, takich jak granie z częstotliwością 120 Hz w 4K.

Zaoszczędzisz dużo pieniędzy, wybierając CX zamiast czegoś takiego jak G1 lub C1. I jeśli nie jesteś zwolennikiem jasności, myślę, że będziesz bardzo zadowolony z fantastycznej jakości obrazu OLED z zeszłorocznego głównego zestawu LG.


QN90A firmy Samsung, najlepszy telewizor LCD do gier, ma pasek gier, który zawiera ważne funkcje dla graczy PS5 i Xbox.
: Chris Welch / The Verge

3. Samsung Neo QLED QN90A
Najlepszy telewizor LCD do gier na PlayStation i Xbox nowej generacji

Nowa seria QN90A firmy Samsung to pierwsze telewizory firmy, w których zastosowano technologię Mini LED, która zamienia standardowy system pełnego podświetlenia na tona więcej mniejszych diod LED upchniętych w tej samej przestrzeni. Skutkuje to znacznie lepszym kontrastem, jeszcze wyższą jasnością – a telewizory LCD już tutaj biły się z OLED – i mniej „kwitnieniem” wokół białych obiektów na ciemnym tle.

Samsung Neo QLED QN90A (55-calowy)

Ceny przyjęte w momencie publikacji.

Telewizory Samsung Neo QLED to flagowe modele firmy na rok 2021 z podświetleniem Mini LED dla lepszego kontrastu i jasności, które mogą przyćmić każdy OLED. Mają HDMI 2.1 i nowy Game Bar ze skrótami do funkcji takich jak VRR i współczynnik proporcji.

Podobnie jak LG, Samsung również zwraca w tym roku szczególną uwagę na graczy dzięki „Game Bar”, który pozwala szybko dostosować proporcje ekranu (aby uzyskać szerszy, bardziej obejmujący widok w obsługiwanych grach), monitorować niewiarygodnie niskie opóźnienie wejścia telewizora oraz sprawdź, czy są włączone inne ustawienia, takie jak HDR i VRR, aby jak najlepiej wykorzystać nową konsolę. Samsung obsługuje wszystkie kluczowe funkcje nowej generacji, ale niestety, pomimo wysokiej ceny QN90A, sytuacja HDMI nie jest tak dobra, jak bym chciał: tylko jeden z czterech portów HDMI tego telewizora to HDMI 2.1. To powiedziawszy, recenzje malują QN90A jako jeden z (jeśli nie the) najlepsze telewizory LCD dostępne obecnie na rynku. Więc jeśli będziesz grać w jasnym pokoju i masz gotówkę, nadal jest to najlepsza rekomendacja.


Jeśli szukasz doskonałej jakości obrazu OLED za mniej niż LG, Vizio oferuje najlepszy tani telewizor do gier OLED.
: Vizio

4. Vizio OLED

Tańszy telewizor do gier OLED

Pierwszy telewizor OLED Vizio potrzebował aktualizacji oprogramowania układowego, aby rozwiązać błędy i dotrzeć do miejsca, w którym powinno być pod względem wydajności, ale firma wykonała dobrą robotę, utrzymując go w ciągu kilku miesięcy od wysłania telewizora w zeszłym roku. Jest to teraz w pełni funkcjonalny zestaw do gier nowej generacji z kilkoma portami HDMI 2.1 i wszystkimi kluczowymi funkcjami (120 Hz, VRR) odznaczonymi.

Vizio OLED (55-calowy)

Ceny przyjęte w momencie publikacji.

Telewizor OLED Vizio 2020 to najtańszy sposób na uzyskanie idealnej czerni i doskonałych kątów widzenia, z których słynie OLED. Po ostatnich aktualizacjach oprogramowania układowego jest to również znacznie lepszy telewizor nowej generacji.

Jego opóźnienie wejściowe jest nieco większe niż w przypadku LG, ale nie na tyle, aby stać się problemem, chyba że jesteś typem ultra-konkurencyjnego gracza – zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, o ile tańszy OLED Vizio jest w porównaniu do tych z Sony lub LG.


Telewizory TCL z serii 6 oferują przyjemną mieszankę funkcji gier nowej generacji w atrakcyjnej cenie.
: TCL

5. Seria TCL 6

Najlepszy niedrogi telewizor do gier na Xbox Series X

Seria 6 TCL to najtańszy telewizor spośród naszych rekomendacji, ale wiąże się to z pewnym kompromisem: chociaż jest to telewizor 4K, nie obsługuje gier 4K przy 120 Hz. Zamiast tego ta płynność osiąga szczyt w rozdzielczości 1440p. (Konsole Xbox mogą korzystać z tej rozdzielczości, ale PS5 obecnie nie może i wraca do 1080p dla gier 120 Hz).

Telewizor QLED z serii TCL 6 (65-calowy)

Ceny przyjęte w momencie publikacji.

Chociaż nie może osiągnąć 120 Hz w 4K, seria TCL 6 ma niesamowitą jakość obrazu, która jest znacznie wyższa niż jej cena. Obsługuje także VRR, ALLM i inne konsole nowej generacji.

Jeśli możesz żyć bez 4K przy 120 Hz – i pamiętaj, że wiele gier zmniejsza rozdzielczość, aby osiągnąć nawet 120 klatek na sekundę – otrzymujesz wspaniały telewizor LCD 4K HDR z imponującym lokalnym przyciemnieniem, wbudowanym intuicyjnym oprogramowaniem Roku i znacznie niższą ceną. niż którykolwiek z naszych innych najlepszych telewizorów do gier nowej generacji.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook