NowościTelefony

Najnowsza aktualizacja Android TV sprawia, że ​​wygląda bardziej jak Google TV Chromecasta

Google wprowadza nową aktualizację dla Android TV, która nadaje jej systemowi operacyjnemu smart TV świeży, nowy wygląd – taki, który jest prawie identyczny z interfejsem użytkownika oprogramowania Google TV firmy na jej najnowszym Chromecaście.

Nowy interfejs odświeża wygląd Android TV, aby był bardziej zgodny z Google TV, dodając przewijane karuzele polecanych treści w górnej części menu i rezygnując z dużych ikon, aby uzyskać bardziej minimalistyczne karty.

Stare (po lewej) i nowe (po prawej) ekrany główne Android TV. : Google

To powiedziawszy, istnieje kilka różnic między interfejsem użytkownika w Google TV Chromecasta a odświeżonym Android TV. Nowe menu Android TV zawiera trzy główne zakładki: strona główna, do szybkiego dostępu do aplikacji i kanałów; aplikacje, jako dedykowane miejsce do wyszukiwania aplikacji; oraz zupełnie nową kartę Odkrywaj, która będzie oferować spersonalizowane rekomendacje programów telewizyjnych i filmów, a także popularne treści z Google – podobnie jak karta „Dla Ciebie” w Google TV.

Nowo dodana karta Discover dla Android TV
: Google

I odwrotnie, interfejs użytkownika Google TV wykorzystuje wspomnianą wcześniej kartę „Dla Ciebie” jako ekran główny, a następnie dzieli określone fragmenty treści na dedykowane programy, filmy i karty na żywo, zamiast gromadzić je wszystkie w jednym miejscu. Ułatwia również dostęp do zakupionych treści za pośrednictwem karty biblioteki, której brakuje w Android TV.

Jest to jednak wciąż ładnie wyglądająca aktualizacja, która pomaga nieco bardziej dostosować różne platformy Smart TV Google – nawet jeśli pozostaje nieco zaskakujące, że Google TV i Android TV nadal istnieją jako oddzielne produkty z różnymi interfejsami w tym momencie. (Google nadal planuje w przyszłości oferować Google TV na nowszych telewizorach Smart TV).

Zaktualizowany interfejs użytkownika Android TV zacznie się dzisiaj pojawiać na urządzeniach z systemem Android TV w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Niemczech i Francji, a kolejne kraje zostaną wprowadzone w nadchodzących tygodniach.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook