RTV

Najnowsza aktualizacja systemu Windows 10 może spowodować awarię drukarki na komputerze

Najnowsza aktualizacja systemu Windows powoduje problemy u niektórych właścicieli drukarek, zgodnie z raportem opublikowanym przez Najnowsze Windows (przez Gizmodo). Użytkownicy zgłaszają, że pojawia się niebieski ekran, gdy próbują otworzyć okno dialogowe drukowania w Notatniku, pakiecie Office lub innych programach. (Znasz ten irytująco niejednoznaczny komunikat o błędzie w stylu „Twój komputer napotkał problem i musi zostać ponownie uruchomiony”? To ten.)

Firma Microsoft zdaje sobie sprawę, że próba drukowania w pewnych okolicznościach może spowodować wyświetlenie niebieskiego ekranu na komputerze i umieścił błąd na stronie pomocy technicznej systemu Windows 10. Wygląda na to, że firma nie wydała obecnie poprawki. „Obecnie prowadzimy dochodzenie i udostępnimy aktualizację, gdy będzie dostępnych więcej informacji” – czytamy na tej stronie.

Nie jest jasne, jak powszechny jest ten problem, ale Najnowsze Windows twierdzi, że „widział wiele raportów o błędach pojawiających się tu i tam”. Wydaje się, że błąd dotyczy wielu marek drukarek, w tym Kyocera, Ricoh i Zebra. „Miałem już co najmniej 20 potwierdzonych przypadków od 4 różnych klientów, a minęła dopiero godzina” – powiedział jeden z czytelników.

Użytkownicy systemu Windows narzekają również na Reddicie. „Ten problem został potwierdzony na czterech komputerach” – powiedział jeden z użytkowników serwisu Reddit. „Właśnie otrzymaliśmy 3 telefony od klientów, którzy mają ten sam problem” – powiedział inny komentator.

Wywiad z założycielem Kyocera Corp., Kazuo Inamori

Getty Images

Jeśli napotkasz ten problem, najłatwiejszym rozwiązaniem jest przywrócenie najnowszej aktualizacji systemu Windows. Aby to zrobić, otwórz Ustawienia> Aktualizacja i zabezpieczenia> Windows Update> Wyświetl historię aktualizacji> Odinstaluj aktualizacje> Odinstaluj lub ręcznie usuń poprawkę w wierszu polecenia. Niektórzy użytkownicy Reddita potwierdzili, że to rozwiązało ich problem.

Użytkownik podający się za pracownika Microsoft opublikował również na Reddicie dwa tymczasowe obejścia, które jak potwierdzili komentatorzy. Możesz włączyć drukowanie bezpośrednie w wierszu polecenia lub możesz użyć narzędzia Compatibility Administrator, aby zastosować poprawkę, w zależności od uruchomionej aplikacji. Oba procesy są skomplikowane, więc najlepiej jest przeczytać uważnie ten komentarz Reddita, jeśli chcesz je wypróbować.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook