GryRTV

Najnowsza aktualizacja Vizio pomaga telewizorom dogonić PS5 i Xbox Series X

Najnowsza aktualizacja oprogramowania sprzętowego telewizora Vizio jest pełna funkcji i ulepszeń dla osób, które grają na PS5, Xbox Series X lub PC z Nvidia RTX 3080 (lub dowolnym potężnym procesorem graficznym Nvidia z obsługą G-Sync). Obecnie jest wdrażany w zestawach OLED firmy, a także w kolekcji modeli P-Series Quantum X i P-Series Quantum z 2021 r. – z których wszystkie mają porty HDMI 2.1.

Biorąc pod uwagę platformę, Vizio twierdzi, że aktualizacja „zapewnia pełną przepustowość 4K przy 120 klatkach na sekundę” dla PlayStation 5. PS5 nie obsługuje jeszcze natywnie zmiennej częstotliwości odświeżania.

Tak nie jest, jeśli masz komputer z czymś potężnym, takim jak Nvidia RTX 3080. To oprogramowanie sprzętowe umożliwia rozdzielczość 4K z częstotliwością odświeżania do 120 Hz po podłączeniu do urządzenia, wraz z obsługą zmiennej częstotliwości odświeżania zarówno dla 4K / 60 Hz i ustawienia 4K / 120 Hz. Ten ostatni dodatek oznacza, że ​​nie powinieneś zauważać przeskakiwania lub zrywania ekranu, jeśli twój komputer nagle zmniejszy liczbę klatek na sekundę; wyświetlacz automatycznie skaluje częstotliwość odświeżania do tego, co w danej chwili jest w stanie zapewnić komputer.

Ta aktualizacja dobrze wróży również posiadaczom Xbox Series X. Poprawia obsługę zmiennej częstotliwości odświeżania dla co prawda niewielkiej ilości treści z gier, które obecnie obsługują rozdzielczość 4K przy częstotliwości odświeżania 120 Hz. Mimo wszystko to bardzo dobra wiadomość na przyszłość.

Pomijając uwagi specyficzne dla platformy, Vizio wprowadził kilka znaczących poprawek do tych telewizorów w aktualizacji oprogramowania układowego. Dodaje dyskretne kody IR do każdego portu HDMI, ułatwiając rejestrację w produktach HDMI-CEC. Vizio poprawił także kompatybilność z amplitunerami AV obsługującymi HDMI. Firma udostępniła kilka innych funkcji zapewniających jakość życia, które możesz sprawdzić poniżej.

Aktualizacja oprogramowania układowego Vizio

Informacje o łatce Vizio dla telewizorów OLED, Quantum X z serii P i Quantum z serii P.
: Vizio

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook