Oprogramowanie

Najnowsza aplikacja Microsoft Garage służy do nagrywania transkrypcji grupowych

Najnowszą aplikacją Microsoft Garage, marką firmy zajmującą się bardziej eksperymentalnymi aplikacjami, jest Group Transcribe, która umożliwia grupom ludzi rejestrowanie w czasie rzeczywistym transkrypcji zbiorowych spotkań za pomocą ich telefonów. Jest teraz dostępny za darmo na iOS.

„Ta aplikacja wykorzystuje podejście obsługujące wiele urządzeń, aby zapewnić wysokiej jakości transkrypcję i tłumaczenie w czasie rzeczywistym, dzięki czemu użytkownicy mogą być bardziej obecni i produktywni podczas osobistych spotkań i rozmów” – powiedziała Lainie Huston z Microsoftu w poście na blogu.

Oto jak to działa. Każdy, kto chce uczestniczyć w transkrypcji grupowej, musi pobrać aplikację Group Transcribe. Następnie jedna osoba uruchamia transkrypcję i może zaprosić innych do przyłączenia się, udostępniając pięcioliterowy kod konwersacji, kod QR lub łącząc transkrypcję grupową z udostępnianiem w pobliżu przez Bluetooth.

Następnie aplikacja rozpocznie transkrypcję rozmowy grupy, odnotowując, kto co powiedział. Group Transcribe może nawet automatycznie tłumaczyć rzeczy, które ludzie mówią, i wyświetlać te tłumaczenia w jednej linii jako część transkrypcji. Transkrypcje są zapisywane w aplikacji, dzięki czemu możesz je przeglądać lub udostępniać po spotkaniu.

Oto zrzut ekranu pokazujący, jak wyglądają transkrypcje i tłumaczenia:

Obraz: Microsoft

Microsoft sugeruje, aby każda osoba uczestnicząca w spotkaniu korzystała z własnego telefonu „w zasięgu ręki”, aby mieć „najwyższą jakość doświadczenia”. W często zadawanych pytaniach firma Microsoft mówi, że Transkrypcja grupowa nie ma ograniczeń co do liczby osób, które mogą dołączyć do transkrypcji, ale zauważa, że ​​aplikacja działa najlepiej w przypadku „osobistych spotkań [with] do czterech osób ”.

Firma Microsoft nie wymaga logowania się przy użyciu żadnego konta, aby korzystać z aplikacji – wystarczy wpisać swoje imię i nazwisko oraz preferowany język. Aplikacja wysyła dane do chmury w ramach procesu transkrypcji i identyfikacji mówcy, ale firma Microsoft pozwala wybrać, czy chcesz udostępniać nagrania ze spotkań firmie, której będzie używać do ulepszania technologii rozpoznawania mowy firmy Microsoft. A jeśli tworzysz transkrypcję grupową, wszyscy w grupie muszą wyrazić zgodę na udostępnianie nagrań, zanim zostaną udostępnione firmie Microsoft.

Więcej informacji na temat aplikacji i jej funkcji prywatności można znaleźć w często zadawanych pytaniach firmy Microsoft.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook