Nowości

Najnowsze aktualizacje Alexy pomagają jej słuchać wielu osób i zadawać wyjaśniające pytania

Podczas dzisiejszego wydarzenia Amazon firma ogłosiła szereg ulepszeń, które zostaną wprowadzone w Alexie. Firma twierdzi, że asystent głosowy będzie lepiej odpowiadał wielu osobom, aw innych przypadkach mądrzej będzie zadawać i zapamiętywać odpowiedzi na wyjaśniające pytania. Alexa jest również aktualizowana, aby zmienić ton w odpowiedzi na rozmowę.

Te nowe możliwości zostały zaprezentowane w serii demonstracji. Pierwsza pokazuje, w jaki sposób użytkownicy mogą bezpośrednio uczyć Alexę po zadaniu pytań wyjaśniających. Podczas prezentacji Alexa została poproszona o „ustawienie światła na tryb czytania Rohita”. Asystent głosowy był w stanie zrozumieć, że nie wiedział, jaki ma być ten tryb czytania, i mógł zadać wyjaśniające pytanie. Kiedy prezenter, Rohit, powiedział Alexie, że jego światło powinno być ustawione na określony procent w trybie czytania, Alexa była w stanie przechowywać te informacje i zapamiętać je następnym razem.

Alexa będzie w stanie zrozumieć, kiedy musi zadać wyjaśniające pytanie i zapamiętać odpowiedź.
: Amazon

Kolejne ulepszenie koncentruje się na tym, aby Alexa brzmiała bardziej naturalnie, rozumiejąc kontekst rozmowy i odpowiednio dostosowując jej ton. Alexa może położyć większy nacisk na określone słowa lub zrobić więcej przerw, mówi Amazon.

Końcowa demonstracja skupiała się na tym, jak ulepszana jest Alexa, aby lepiej reagować, gdy wiele osób mówi, i nie będzie wymagać słowa budzenia. Pokazano dwie osoby proszące Alexę o przyłączenie się do ich rozmowy. Następnie asystent głosowy mógł zrozumieć, kiedy był bezpośrednio adresowany, a kiedy dwie osoby rozmawiały ze sobą. Wszystko to wydarzyło się bez konieczności używania słowa budzącego Alexy w środku rozmowy.

Demonstracja pokazała dwie osoby jednocześnie wchodzące w interakcję z Alexą.
: Amazon

Amazon zazwyczaj ogłasza szereg aktualizacji dla Alexy podczas swoich głównych wydarzeń sprzętowych, a także mniejsze aktualizacje, które pojawiają się przez cały rok. W zeszłym roku firma ogłosiła szereg nowych funkcji swojego asystenta głosowego, w tym nowy, bardziej naturalnie brzmiący głos, tryb wielojęzyczny przeznaczony dla dwujęzycznych gospodarstw domowych oraz funkcję „wykrywania frustracji”, która pozwala Alexie przeprosić, gdy otrzyma błędne żądanie. . Aha, a kto mógłby zapomnieć o specjalnej umiejętności głosowej Samuela L. Jacksona (która została następnie rozszerzona w tym roku)?

W 2020 roku Amazon ogłosił również kilka mniejszych aktualizacji dla Alexy. Asystent głosowy otrzymał w kwietniu nowy, długi styl mówienia przeznaczony do treści takich jak podcasty, a dopiero w tym miesiącu Amazon ogłosił Alexa for Residential, nowy program ułatwiający integrację urządzeń Alexa z wynajmowanymi nieruchomościami.

Rozwijam się. Sprawdź nasz blog na żywo, aby uzyskać więcej wiadomości z wydarzenia Amazon Zdarza się.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook