GryNowości

Najnowsze chipy Intel z serii H 11. generacji zapewniają najszybsze jak dotąd ultraprzenośne laptopy do gier

Po wypuszczeniu w zeszłym roku pierwszej fali procesorów Tiger Lake 11. generacji, Intel przyspieszył na targach CES 2021 swoimi pierwszymi układami rdzeniowymi 11. generacji z serii H, które przyniosą korzyści Tiger Lake (takie jak proces 10 nm i odnowiona zintegrowana grafika Xe) do jeszcze wydajniejszych maszyn.

Jest jednak pewien haczyk: pierwsza fala chipów 11. generacji z serii H będzie dolnym krańcem tego przedziału, osiągając maksimum przy procesorach 35 W – zamiast mocniejszych chipów 45 W, które reprezentują szczyt gamy laptopów do gier Intela. (Firma nadal pracuje nad tymi modelami, o których obiecuje uzyskać więcej szczegółów w najbliższej przyszłości).

Tak więc, podczas gdy nowe chipy z serii H o mocy 35 W nie będą procesorami znajdującymi się w najmocniejszych i najlepszych laptopach do gier, jakie można kupić za pieniądze, będą oferować całkiem imponującą wydajność – co oznacza, że ​​mniejsze lub lżejsze laptopy mogą zacząć działać powyżej swojej klasy wagowej, nawet z mniejsza liczba rdzeni i mniejszy zapas ciepła.

W szczególności Intel reklamuje, że jego nowy i7-11375H – topowy model w linii H35, z czterema rdzeniami, ośmioma wątkami i zwiększoną częstotliwością taktowania do 5 GHz – oferuje najszybszą wydajność jednowątkową spośród wszystkich laptopów, dorównujących jedynie najlepszym czipom Intela z serii H o mocy 45 W z zeszłego roku. Robi wrażenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nowy model ma mniej surowej mocy do pracy.

Nowe chipy będą również obsługiwać Intel Killer Wi-Fi 6 lub 6E, zintegrowaną obsługę Thunderbolt 4, pamięć DDR4 do 3200 MHz i LPDDR4 / x do 4266 MHz oraz PCIe Gen 4.0. Jeśli chodzi o grafikę, firmy sprzętowe będą mogły polegać na imponującej już zintegrowanej grafice Xe-LP lub dodać dodatkowe dyskretne opcje od firm takich jak Nvidia.

I chociaż brak jeszcze mocniejszych chipów do laptopów 11. generacji może być dla niektórych rozczarowaniem, Intel zaczął drażnić się, czego się spodziewać: 8-rdzeniowy procesor, który pojawi się w sprzedaży „później w tym kwartale” z prędkością do 5 GHz, chociaż szczegóły na temat które wciąż są smukłe.

Oczekuje się, że pierwsze laptopy wyposażone w nowe układy H35 11. generacji zostaną ogłoszone na targach CES 2021, w tym modele firm Acer, Asus, MSI i Vaio, a Intel spodziewa się, że w pierwszej połowie roku pojawi się ponad 40 projektów.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook