Nowości

Najnowsze funkcje ułatwień dostępu Zoom pozwalają przypinać i wyróżniać wiele filmów podczas połączeń

Zoom dodał nowe funkcje ułatwień dostępu, które powinny ułatwić korzystanie z aplikacji do wideokonferencji osobom niesłyszącym, niedosłyszącym lub niedowidzącym.

Jak donosi Mashable i USA dziś, pierwszą zmianą w aplikacji jest możliwość przypinania lub wyróżniania wielu filmów naraz, zamiast tylko jednego, jak jest obecnie dozwolone. Umożliwi to osobom, które wymagają tłumaczenia na język migowy, przypięcie wideo tłumacza podczas spotkań, dzięki czemu będzie ono widoczne przez cały czas, nawet gdy rozmowa jest w trybie głośnika. Tylko dziewięć osób podczas każdej rozmowy może przypiąć wiele filmów, co może utrudniać większe spotkania.

Alternatywnie, gospodarz może wybrać wyróżnienie wielu filmów dla wszystkich użytkowników, tworząc do dziewięciu różnych filmów widocznych w tym samym czasie. Jest to w zasadzie bardziej selektywna wersja aktualnego widoku galerii aplikacji, która gromadzi jak najwięcej filmów na ekranie.

Sam widok galerii również otrzymuje niewielką aktualizację, dzięki czemu użytkownicy mogą teraz zmieniać położenie każdego filmu, zamiast ładować je w ustalonej kolejności. Ponownie, chodzi o to, aby ułatwić utrzymanie niektórych strumieni wideo tak widocznych, jak jest to wymagane. Te funkcje są dostępne w aplikacji od 31 sierpnia.

Opcje transkrypcji Zoom pozwalają wyznaczyć transkrybenta podczas rozmowy lub zintegrować z usługą transkrypcji strony trzeciej.
Obraz: Zoom via Mashable

Zoom dokonał również przeglądu skrótów klawiaturowych aplikacji i ulepszył interfejs czytnika ekranu. (W ten sposób menu i polecenia aplikacji są odczytywane na głos przez czytniki ekranu). Obie zmiany powinny umożliwić osobom z wadami wzroku płynniejsze poruszanie się po aplikacji.

System napisów w aplikacji również otrzymuje niewielką aktualizację, z nowymi opcjami dostosowywania rozmiaru tekstu. Zoom nie zapewnia samych napisów na żywo, ale daje użytkownikom możliwość wpisywania napisów na żywo lub może zintegrować się z usługą innej firmy, taką jak Otter.ai, w celu automatycznej transkrypcji za pośrednictwem nowego interfejsu API.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook