GryNowości

Najnowsze monitory do gier Acer to pierwsze monitory z HDMI 2.1

W pierwszej części zapowiedzi Acera na targach CES 2021 firma poinformowała, że ​​ma trzy nowe monitory do gier, które zostaną wydane w maju. Pod względem specyfikacji wyróżniającym się produktem jest nowy Nitro XV28, 28-calowy monitor 4K z wyświetlaczem IPS i częstotliwością odświeżania 144 Hz z FreeSync Premium. To pierwszy monitor do gier firmy Acer, który korzysta z portów HDMI 2.1, zapewniając mu specyfikację (zakładając, że używasz kabla zgodnego z HDMI 2.1) do obsługi gier do 4K przy 120 klatkach na sekundę i zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR).

Jest to więc nie tylko solidna opcja dla graczy PC, którzy mają nadzieję wycisnąć jak najwięcej z ich Nvidia RTX 3080 lub AMD Radeon RX 6800 XT, ale jest to opcja, na którą właściciele PS5 i Xbox Series X mogą być równie podekscytowani. Jeśli chodzi o wybór portu, ten ma dwa porty HDMI (oba to 2.1), jeden DisplayPort, jeden port USB-C z możliwością ładowania 65 W PD, cztery porty USB typu A 3.0 i port USB typu B do zasilania tych urządzeń. Porty USB.

Acer będzie sprzedawał XV28 za 899 USD, co z pewnością nie jest tanie, choć nie jest niezwykłe jak na ekran 4K z szybkimi częstotliwościami odświeżania. Jeśli chcesz mieć taki, który faktycznie mieści się na Twoim biurku, może być tego wart. Chociaż trudno nie pomyśleć, że za mniej więcej taką samą cenę podczas wyprzedaży można dostać 55-calowy telewizor Vizio 4K OLED, który obsługuje również HDMI 2.1 – choć są doniesienia, że ​​jego reklamowany VRR jeszcze nie działa. Tymczasem Acer twierdzi, że XV28 będzie miał „bezproblemową obsługę” najnowszych konsol przy 4K 120 Hz z VRR.

Acer Predator XB27

Acer Predator XB27 z wyświetlaczem 1440P i G-Sync.
: Acer

Pozostałe dwa monitory Acera nie są już bardziej przystępne cenowo, ale mają pewne zaawansowane funkcje, których brakuje w Nitro XV28. Predator XB27 kosztuje 1099 USD i ma 27-calowy panel QHD IPS z obsługą HDR400, najniższy szczebel w standardzie DisplayHDR, który może osiągnąć szczytową jasność 400 cd / m2 – efektywnie 400 nitów, wystarczająco przyciemniony, aby nie był twoim wyborem, jeśli faktycznie kupujesz dla HDR. Może działać z natywną częstotliwością odświeżania 240 Hz z podkręcaniem do 275 Hz i ma czas reakcji 0,5 ms.

Jest wyposażony we wbudowany moduł Nvidia G-Sync. Oprócz różnych korzyści, które zapewnia płynność rozgrywki z procesorem graficznym Nvidia, w tym przypadku pozwala na technologię Reflex firmy Nvidia, która analizuje i optymalizuje opóźnienia we wszystkich podłączone akcesoria. Ten monitor ma dwa porty HDMI, jeden DisplayPort, trzy porty USB typu A 3.0, jeden port USB typu A 2.0 i port USB typu B do zasilania portów USB.

Acer Predator XB32

Pomimo tego samego rozmiaru co wspomniany powyżej monitor, Predator XB32 ma 31,5 cala.
: Acer

Wreszcie, Predator XB32 to 31,5-calowy wyświetlacz 4K IPS, który jest kompatybilny z G-Sync (aktualizacja z GeForce Experience sprawi, że będzie grał lepiej z nowoczesnymi GPU Nvidia). Ma natywną częstotliwość odświeżania 144 Hz, a także HDR400, jeśli chcesz uzyskać nieco bardziej żywy obraz w aplikacjach, które go obsługują. Ten model będzie sprzedawany za 1199 USD. Posiada dwa porty HDMI, jeden DisplayPort, jeden port USB-C z ładowaniem 65 W PD oraz cztery porty USB Type-A 3.0 z portem USB Type-B do ich zasilania.

Te wydają się solidne, choć drogie, jeśli naprawdę interesujesz się grami i potrzebujesz funkcji, które mogą zwiększyć wierność wizualną na różne sposoby. Nitro XB23 i Predator XB27 są najbardziej atrakcyjne z technicznego poziomu, a każdy z nich ma kilka świetnych funkcji, które odróżniają je od tego, co jest obecnie dostępne. Nie mamy jednak jeszcze pełnych arkuszy specyfikacji, a biorąc pod uwagę, że każda z nich zostanie wydana w maju, do tego czasu na rynku mogą pojawić się konkurencyjne modele.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook