FotoTelefony

Najnowsze niedrogie aparaty do kupienia z ograniczonym budżetem

Obecnie większość z nas używa aparatów w smartfonach do pełnoetatowego fotografowania, zamiast kupować oddzielny produkt. W końcu nawet aparaty z niższej półki, takie jak Pixel 4A firmy Google lub iPhone SE firmy Apple, mają aparaty równie dobre, jeśli nie lepsze niż wiele ich droższych rówieśników. Po co więc zawracać sobie głowę zwykłym aparatem?

Cóż, prawdopodobnie dlatego, że niektórzy po prostu lubią mieć oddzielny aparat. Niektóre aparaty, takie jak GoPro, pozwalają na robienie zdjęć w warunkach zbyt trudnych dla telefonu, podczas gdy inne oferują bardziej specjalne funkcje. Jeśli jednak poważnie podchodzisz do fotografii, wydasz ponad 1500 USD lub więcej – o wiele więcej – a to nie jest w budżecie każdego.

Poniżej znajdują się recenzje aparatów kosztujących około 500 USD lub mniej. Może to nie są urządzenia z najwyższej półki, ale zapewnią Ci funkcje i możliwości, których Twój smartfon może nie mieć. Dla zabawy dołączamy również recenzje niektórych aparatów w smartfonach.

GoPro Hero 9

GoPro Hero 9
: Becca Farsace / The Verge

GoPro jest standardem branżowym dla kamer sportowych od ponad 15 lat. Dopiero kilka lat temu marki takie jak DJI i Insta360 zaczęły tworzyć kamery akcji z większą liczbą funkcji, które rzuciły wyzwanie liderowi GoPro. Jednak w tym roku GoPro stworzyło zdecydowanie najpotężniejszą jak dotąd kamerę akcji. GoPro Hero 9 jest wytrzymalszy prawie pod każdym względem: większa bateria, większy korpus, większa rozdzielczość wideo i zdjęć.

Instax Square SQ1 to duże, plastikowe, kwadratowe pudełko, które rejestruje i drukuje obrazy na kwadratowej folii Fujifilm. Jest następcą Instax Square SQ6, który został wydany w 2018 roku. Zamiast dodawać więcej technologii, takich jak ekran i parowanie Bluetooth, dodane do Instax Mini LiPlay w zeszłym roku, Fujifilm uczynił SQ1 tak prostym, jak to tylko możliwe.

Polaroid Originals odzyskał klasyczną markę Polaroid. Aby to uczcić, wypuścił nowy aparat za 99 dolarów o nazwie Polaroid Now. Podobnie jak OneStep 2 i OneStep Plus, ten model współpracuje z folią I-Type (typ filmu, który Impossible Project poddał inżynierii wstecznej z fabryki Polaroida i nadal tworzy). A jeśli chcesz zapłacić wyższą kwotę, będzie działać również z klasycznymi, zasilanymi bateryjnie pakietami w formacie 600.

Apple iPhone SE i Google Pixel 4A
: Becca Farsace / The Verge

Dzięki smartfonom robienie świetnych zdjęć nie wymaga już nauki obsługi aparatu, edycji zdjęć i tajników fotografii. W tym odcinku naszej serii YouTube Full Frame reżyserka Becca Farsace wystawiła na próbę dwie najlepsze kamery, które można kupić za mniej niż 400 USD. To totalna walka o aparat między 350 USD Pixel 4A a 400 USD iPhone SE w Nowym Jorku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook