Różności i nowinki technologia

Najnowsze przenośne dyski SSD firmy SanDisk poprawiły szybkość i bezpieczeństwo

SanDisk Extreme i Sandisk Extreme Pro to para szybkich zewnętrznych dysków SSD, które są również wyposażone w sprzęt zapewniający bezpieczeństwo danych. Droższy SanDisk Extreme Pro zapewnia prędkości do 2000 MB / s zarówno dla odczytu, jak i zapisu, podczas gdy zwykły SanDisk Extreme oferuje prędkości transferu do 1050 MB / s odczytu i 1000 MB / s zapisu.

Dzięki temu nowy SanDisk Extreme Pro jest jednym z najszybszych dysków na rynku, bez konieczności pogodzenia się z bardziej ograniczoną kompatybilnością dysku, który łączy się przez Thunderbolt 3. Tom’s Hardware przeszedł już testy z wersją 2 TB dysku i zauważa, że ​​zapewnia ona „bardzo wysoką wydajność sekwencyjnego odczytu i zapisu” w porównaniu z najnowszym standardem 20 Gb / s USB 3.2 Gen 2×2, a nawet przewyższa niektóre dyski Thunderbolt 3 w niektórych obciążeniach.

Oba dyski wyglądają prawie identycznie jak ich poprzednicy.
: SanDisk

Oprócz szybszego przesyłania danych dyski są również bezpieczniejsze niż ich poprzednicy dzięki dołączonemu 256-bitowemu szyfrowaniu sprzętowemu AES. To więcej od 128-bitowego szyfrowania opartego na oprogramowaniu używanego w poprzednich dyskach, Tom’s Hardware notatki. Nie tylko bezpieczeństwo jest silniejsze, ale powinno również prowadzić do mniejszego spadku wydajności, jeśli szyfrujesz swoje dane.

Oprócz obsługi szyfrowania sprzętowego dyski są również fizycznie chronione przed zagrożeniami. Mają stopień ochrony IP55 pod względem odporności na kurz i wodę (co zapewnia im pewną ochronę, ale nie zanurzaj ich w wodzie), a firma SanDisk twierdzi, że dyski powinny również przetrwać upadek z wysokości do dwóch metrów.

Jednak ani SanDisk Extreme, ani Extreme Pro nie są szczególnie tanie. SanDisk Extreme Pro jest początkowo sprzedawany z 2 TB pojemności za 499 USD, ale firma planuje wypuścić model 1 TB w dalszej części roku za 300 USD, Tom’s Hardware raporty. W międzyczasie zwykły SanDisk Extreme jest teraz dostępny z 1 TB i 500 GB pamięci za odpowiednio 199 USD i 119 USD, a model 2 TB zostanie wprowadzony w dalszej części roku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook