GryRTV

Najnowsze tańsze systemy Windows i Chromebook

Jeśli teraz pracujesz w domu, jeśli Twoje dzieci uczą się teraz w domu, jeśli po prostu utknąłeś w domu i szukasz dobrego doświadczenia z komputerem, być może szukasz nowego laptopa. Niestety – zwłaszcza dla tych, którzy muszą uważać na swoje grosze – technologia nie jest tania. Ale nie przejmuj się: w rzeczywistości istnieje wiele technologii, które zapewnią wspaniałe wrażenia, ale nie będą Cię kosztować tak dużo, jak sobie wyobrażasz.

Poniżej znajdują się recenzje różnych laptopów, które możesz chcieć rozważyć do użytku siebie i swojej rodziny. Obejmuje stosunkowo niedrogie systemy Windows 10 i tańsze Chromebooki. (Nie obejmuje to, jak możesz sobie wyobrazić, żadnych komputerów Apple – jednak jeśli szukasz systemu macOS, możesz zapoznać się z naszym artykułem na temat kupowania odnowionych gadżetów).

Uwaga: nie wszystkie te laptopy są tanie. Są jednak tańsze, niż można by oczekiwać za to, co dostarczają. Więc spójrz i zdecyduj, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Laptopy z systemem Windows 10

Acer Swift 3 z przodu.

Acer Swift 3
: Monica Chin / The Verge

Przy cenie katalogowej 649 USD (około 673 USD na Amazon w momencie publikacji), pytanie nie brzmi: „Czy laptop Acer Swift 3 powala Ci skarpetki?” Pytanie brzmi: „Czy to spełnia swoje zadanie i gdzie jesteś proszony o kompromis?” Kompromisy istnieją, ale sedno polega na tym, że w przypadku pracy z Dokumentami Google, połączeń Zoom, przesyłania strumieniowego, wysyłania e-maili i innych zadań, na których wielu uczniów spędza dzień, wystarczy Swift 3. I oferuje połączenie mobilności i trwałości, które jest idealne do doświadczenia w kampusie lub innego stylu życia w ruchu.

Dell G5 15 SE jest skoncentrowany. Nie jest to najlepiej wyglądający laptop do gier ani najszybszy na rynku, ale od 879,99 USD jego procesor AMD Ryzen i układ graficzny RX 5600M tworzą świetny zespół tagów. Wraz z innymi szybkimi komponentami, takimi jak szybka pamięć RAM, dysk SSD NVMe i wyświetlacz z częstotliwością odświeżania 144 Hz, ten laptop do gier firmy Dell podcina i wyprzedza konkurencję w swoim przedziale cenowym.

Prawie wszystko w nowym Swift 5 jest w porządku. Ekran jest w porządku, wydajność jest dobra, żywotność baterii jest dobra, a cena (899,99 USD na początek, 999,99 USD zgodnie z testami) nie jest oburzająca dla dołączonych specyfikacji. Nie ma tu na co narzekać, ale Swift 5 nie jest najlepszy w swojej klasie w tych kategoriach. To, co się wyróżnia, to przenośność – w porównaniu z poprzednimi modelami Swift wymaga w zamian wyjątkowo niewielu poświęceń.

Tradycyjnie linia Envy była opcją HP ze średniej półki; jest to szczebel nad budżetowym pawilonem, ale szczebel poniżej flagowego Spectre. Ten model, który zaczyna się od 699 USD, naprawdę zaciera tę drugą linię. To z pewnością najlepszy laptop poniżej 1000 USD, który możesz teraz kupić. Envy x360 2020 nie tylko wygląda tak ładnie i działa równie dobrze, jak zeszłoroczny Spectre x360 (którego cena zaczyna się od 1099 USD), ale korzystanie z niego jest również bardzo podobne do korzystania z 1500 USD Elite Dragonfly HP, jednego z najlepszych notebooków biznesowych na rynku.

Chromebooki

Lenovo Chromebook Duet jest daleki od doskonałości. Ale kiedy oceniasz urządzenie, którego cena zaczyna się od 279 USD, pytanie nie brzmi: „Czy to jest idealne urządzenie?” Pytanie brzmi: „Czy to lepsze niż inne rzeczy, które można dostać za tę cenę?” Lenovo z pewnością poszło na skróty, aby obniżyć Chromebooka Duet do tego poziomu cenowego. Ale pod koniec dnia czują się jak skróty, a nie poważne błędy, które znacznie utrudniają działanie urządzenia. A po kilku dniach używania Duetu jako głównego sterownika, czuję się komfortowo, mówiąc, że bardziej przypomina Surface Go z pewnymi ustępstwami niż ultra-budżetowy komputer.

Użytkownik pisze na komputerze Acer Chromebook Spin 713.

Acer Chromebook Spin 713
: Monica Chin / The Verge

Dwa duże czynniki wyróżniają Chromebooka Spin 713 firmy Acer na tle pozostałych. Pierwszym jest wyświetlacz 3: 2. Samsung Galaxy Chromebook, Asus Chromebook Flip C436 i wielu zeszłorocznych czołowych rywali, takich jak Pixelbook Go, używali proporcji 16: 9 – bardziej kwadratowy ekran 3: 2 jest wyższy i zapewnia znacznie więcej miejsca w pionie. Druga to cena. Spin 713 zaczyna się od 629 $ (i jest już w sprzedaży za 529 $). To dość średni zakres, jak na Chromebookach, ale znacznie podcina niektórych konkurentów z Samsunga, Google i Asusa. Prezentując Galaxy i C436 na targach CES 2020, firmy zasadniczo zadały sobie pytanie: czy Chromebook może być wart 1000 USD?

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook