NowościRTV

Najnowsze ZenBooki Asusa są wyposażone w procesory 11. generacji firmy Intel i porty Thunderbolt 4

Asus ogłosił kolejną falę laptopów Zenbook, które zostaną wydane później tej jesieni, które będą działały na procesorach 11. generacji Intela – zaledwie kilka dni po tym, jak ogłosił podobne wersje, które działają na procesorach 10. generacji Intela. Ponadto większość nadchodzących laptopów będzie miała porty Thunderbolt 4 zamiast portów Thunderbolt 3. Nie udostępniał cen dla żadnego z modeli.

ZenBook S

Flagowy ZenBook S ma 15 mm grubości i waży 2,9 funta. Ma 13,9-calowy ekran dotykowy IPS (3300 x 2200) o proporcjach 3: 2, 500 nitów przy maksymalnej jasności i 100-procentowym pokryciu gamy kolorów DCI-P3.

ZenBook S (a właściwie prawie wszystkie nowe laptopy Asusa ogłoszone dzisiaj) jest, jak wspomniano, napędzany procesorami Intel 11. generacji, począwszy od wariantu Core i5, a skończywszy na wariancie Core i7 z Iris Xe grafika architektoniczna. Będziesz mógł skonfigurować ten model z maksymalnie 16 GB pamięci RAM. A mówiąc o pamięci RAM, Asus używa superszybkiej pamięci LPDDR4x taktowanej z częstotliwością 4266 MHz w tym i kilku innych modelach.

Asus ZenBook S.

ZenBook S to flagowy Ultrabook Asusa.
: Asus

Ten laptop – i znowu większość innych ogłoszonych dzisiaj – ma dwa porty Thunderbolt 4. Asus twierdzi, że oprócz ładowania laptopa (według firmy, nawet zasilacz ścienny inny niż PD i powerbanki będą działać), porty mogą łączyć się z dwoma monitorami 4K lub monitorem 4K i monitorem o rozdzielczości 8K.

ZenBook S ma czterokomorową baterię 67 Wh i według firmy można go szybko naładować do 60 procent w 49 minut. Asus pominął gniazdo słuchawkowe, ale zawiera klucz sprzętowy 3,5 mm do USB-C z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym ESS. Kamera internetowa HD obsługuje podczerwień i obsługuje Windows Hello.

Asus ZenBook Flip S.

Konwertowalny laptop ZenBook Flip S ma wiele takich samych elementów, co ZenBook S, ale można go ulepszyć za pomocą ekranu OLED.
: Asus

ZenBook Flip S

Asus twierdzi, że ZenBook Flip S to najcieńszy laptop 2 w 1, który obsługuje ekran OLED. Stylistyka tego modelu jest podobna do ZenBooka S, chociaż Flip jest nieco lżejszy i ma 2,6 funta, a wyświetlacz ma bardziej skompresowany współczynnik proporcji 16: 9. Obsługuje również procesory 11. generacji Intela, ale Asus użyje wariantu z pojedynczym rdzeniem i7 z grafiką Iris Xe dla Flip S. Ma czterokomorową baterię 67 Wh.

Flip S można skonfigurować z ekranem dotykowym 4K OLED 500 nitów lub ekranem dotykowym IPS 1080p. Ma interesujące ustawienie oszczędzania energii, które umożliwia zmniejszenie zużycia panelu do zaledwie jednego wata, przy zachowaniu 100% gamy kolorów sRGB i maksymalnej jasności 450 nitów.

Ten model będzie dostępny od października.

Asus ZenBook 14

Asus ZenBook 14 zostanie wydany w dwóch kolorach: sosnowo-szarym (jak widać na górze postu) lub liliowej mgiełce, widocznym tutaj.
: Asus

ZenBook 14

Asus technicznie tworzy trzy wersje nowego ZenBook 14. Jeden z nich umieszcza drugi 5,6-calowy wyświetlacz ScreenPada w sekcji gładzika, dzięki czemu można go używać do wielozadaniowości, oglądając film na YouTube lub inną aplikację, lub po prostu używaj go jako standardowy gładzik. Jest to opcjonalne uaktualnienie i bez niego będzie dostępna konfiguracja. Obie konfiguracje mają 14-calowe wyświetlacze IPS, mają 16,9 mm grubości i ważą około 2,6 funta. Podobnie jak inne wspomniane modele, będą obsługiwać procesory 11. generacji firmy Intel z grafiką Iris Xe, szybką pamięcią RAM i portami Thunderbolt 4, a także grafiką Nvidia MX250.

Asus produkuje także lżejszą wersję ZenBooka 14 o nazwie ZenBook 14 Ultralight, waży 2,2 funta. Będzie można go skonfigurować z maksymalnie 16 GB pamięci RAM i 1 TB pamięci masowej SSD opartej na PCIe i będzie zawierać procesor 11. generacji firmy Intel. Ale zamiast mieć grafikę o architekturze Xe, będzie zawierał układ graficzny MX450 Nvidii. Ten laptop będzie miał porty Thunderbolt 4 i kamerę obsługującą funkcję Windows Hello.

Premiera modeli ZenBook 14 planowana jest na listopad 2020 r.

Asus ZenBook Pro 15

Asus stawia ZenBook Pro 15 jako wysokowydajną maszynę dla twórców, którzy chcą mieć ekran OLED i funkcje takie jak gniazdo kart SD.
: Asus

ZenBook Pro 15

Ostatnia maszyna, która zadebiutuje, właściwie nie przejdzie na procesor nowej generacji Intela, ale nadal może wydawać się interesująca dla twórców. Asus twierdzi, że jest to jeden z najmniejszych 15-calowych laptopów z wyświetlaczem OLED, waży 3,9 funta i mierzy 17,8 mm grubości. Model ten będzie można skonfigurować z ekranem dotykowym 4K OLED HDR (choć standardem jest panel 1080p). Model z wyższej półki ma sześciokomorową baterię 96 Wh.

Jeśli chodzi o specyfikacje, będzie obsługiwać do procesora Intel Core i7-10750H z jednym portem Thunderbolt 3 (choć nie obsługuje ładowania przez USB-C) i jest standardowo wyposażony w układ graficzny Nvidia GTX 1650 z obsługą do GTX 1650 Ti. Będzie również zawierał ScreenPad. W przeciwieństwie do innych zapowiedzianych dzisiaj modeli, ten model ma pełnowymiarowy czytnik kart SD.

Asus twierdzi, że ZenBook Pro 15 zadebiutuje pod koniec października.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook