Nowości

Najnowszy spadek funkcji Pixel firmy Google dodaje jeszcze więcej optymalizacji baterii i adaptacyjnego dźwięku

W dniu dzisiejszym ogłoszono najnowszy spadek funkcji Pixel firmy Google, w którym firma wprowadza mnóstwo nowych sztuczek programowych do swojej oferty smartfonów. Oprócz zupełnie nowych funkcji, takich jak dźwięk adaptacyjny, który „poprawia jakość dźwięku głośnika telefonu w zależności od otoczenia”, grudniowy spadek przyniesie również wiele najnowszych funkcji oprogramowania z Pixela 5, 4A 5G i 4A do starszych urządzenia; Google twierdzi, że Pixel 3 i nowsze zostaną uwzględnione.

Oznacza to funkcje takie jak Hold for Me, w których Asystent Google czeka, aż prawdziwa osoba wskoczy na linię obsługi klienta, zamiast wykonywać ty zrób to, a inne, takie jak tryb ekstremalnego oszczędzania baterii i udostępnianie ekranu podczas połączeń w Duo, wkrótce trafią na starsze urządzenia.

Extreme Battery Saver wydawał się być przesadną korektą firmy po zeszłorocznym Pixelu 4 i 4 XL, który uzyskał średni (w najlepszym przypadku) żywotność baterii; wszystkie tegoroczne piksele są bardzo wytrzymałe i większość ludzi nigdy nie będzie musiała ich używać. Ale Extreme Battery Saver, który „obsługuje tylko podstawowe funkcje, aby bateria działała tak długo, jak to możliwe”, zdecydowanie ma większy sens na tych urządzeniach Pixel 4, 3A i 3, ponieważ ich baterie nadal się starzeją.

Pomocna funkcja Hold for Me z oferty Pixel 2020 pojawi się w starszych modelach.
: Google

Wszystko z pikseli otrzymujących ten spadek funkcji otrzyma nową funkcję, aby zachować długoterminowy stan baterii: ładowanie adaptacyjne. Podobnie jak w przypadku implementacji, które widzieliśmy u innych producentów smartfonów, Google twierdzi, że Adaptive Charging „pomaga zachować stan baterii w czasie, dynamicznie kontrolując, jak szybko ładuje się urządzenie Pixel” po podłączeniu na noc. Pierwsze telefony firmy obsługujące 5G, Pixel 5 i 4A 5G, będą teraz domyślnie używać 4G do prostych zadań, takich jak przeglądanie stron internetowych i wysyłanie wiadomości tekstowych, ale włączą połączenie 5G w celu przesyłania strumieniowego filmów lub oglądania dużych plików. Brzmi to znajomo dla systemu, który Apple ma na swoim miejscu dla iPhone’ów z serii 12, chociaż Google zauważa, że ​​ta funkcja „Adaptive Connectivity” nie jest dostępna dla wszystkich operatorów ani dla wszystkich aplikacji. Podobnie jak w przypadku Apple, będziesz mógł go wyłączyć, jeśli wolisz pełne prędkości 5G przez cały czas, gdy jest sygnał. (Google twierdzi również, że dokładność GPS w Pixelu 5 i 4A 5G została poprawiona po tej aktualizacji).


Telefony Pixel jako pierwsze otrzymują w Zdjęciach Google nowe sugestie dotyczące ulepszania zdjęć nieba.
GIF: Google

Właściciele pikseli znajdą również nowe sugestie w Zdjęciach Google, w tym „Dynamiczny, który poprawia jasność, kontrast i kolory, a także zestaw sugestii dotyczących nieba, które pomogą Ci tworzyć wspaniałe krajobrazy, zachody i wschody słońca za jednym dotknięciem”. Na razie wygląda na to, że te opcje są dostępne wyłącznie w Pixelu.

Dźwięk adaptacyjny wykorzystuje mikrofon Twojego Pixela, aby dostosować jakość głośnika do dowolnego pomieszczenia, w którym się znajdujesz.
: Google

Jeśli chodzi o tę interesującą sztuczkę Adaptive Sound, która wydaje się próbą ulepszenia przeciętnego wyjścia głośnikowego Pixela 5, „używa mikrofonu do oceny akustyki w pobliżu, a następnie dostosowuje ustawienia korektora dźwięku w niektórych aplikacjach”. Dzięki temu telefon dostroi dźwięk w łazience inaczej niż w sypialni. Uważam, że jestem sceptyczny, że to naprawi jedną z niewielu wad sprzętowych Pixela 5, ale zobaczymy. Google zauważa, że ​​„wszystkie dane mikrofonu” nagrane w celu optymalizacji głośników są usuwane wkrótce po nagraniu, a firma twierdzi, że ta funkcja zawsze działa lokalnie na Twoim urządzeniu i nie wysyła żadnego dźwięku do chmury.

I wreszcie, dzięki tej aktualizacji ekran główny w telefonach Pixel będzie można lepiej dostosowywać. Będziesz mógł wybrać „nowe ikony, widoki siatki i kształty aplikacji”, jak pokazano poniżej.

Ekran główny w Pixels staje się coraz bardziej konfigurowalny.
: Google

Wszystko to, plus mniejsze rzeczy, takie jak opcja eksportowania automatycznego rozpoznawania muzyki Pixel „Now Playing” na playlistę YouTube Music, zostaną udostępnione w ramach grudniowej premiery funkcji, która rozpocznie się dzisiaj.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook