Różności i nowinki technologia

Najnowszy troll Apple Watch H. Mosera to koło ładujące Vantablack o wartości 30 800 USD

Szwajcarski zegarmistrz H. Moser powrócił z kolejnym bezczelnym podejściem do kultowego projektu Apple Watch z ostateczną aktualizacją Swiss Alp Watch. Jest to kreacja warta 30800 $ Vantablack, która kpi nie tylko z projektu Apple, ale także z koła ładującego, które można znaleźć w produktach Apple macOS, iOS i watchOS, za pośrednictwem Hodinkee.

„Żadne aktualizacje nie są wymagane, bez marnej autonomii, bez zbędnych funkcji, bez irytujących powiadomień, tylko jedyne przypomnienie, jakiego naprawdę potrzebujesz: aby odłączyć się od hałasu i cieszyć się każdą chwilą” – chwali się Moser.

Moser od lat tworzy serię zegarków Apple Watch marki Alp Watch, wracając do oryginalnego modelu (który został wprowadzony na rynek kilka miesięcy po oryginalnym smartwatchu Apple). Firma znana jest z nietuzinkowych wyborów projektowych w świecie zegarmistrzostwa: w pewnym momencie stworzyła zegarek wykonany na przykład z prawdziwego szwajcarskiego sera w proteście przeciwko standardom zegarmistrzowskim.

: H. Moser

Od 2016 roku Moser wypuścił kilka wariantów swojego Alp Watch w różnych kolorach i materiałach. Ale model Swiss Alp Watch Final Upgrade (jak sama nazwa wskazuje) to najwyraźniej ostatni raz, kiedy firma będzie naśmiewać się z ludzi w Cupertino.

Model Final Upgrade może być jednak najbardziej zabawny ze wszystkich pastiszów, z twarzą Vantablack (która pochłania 99,965 procent światła widzialnego), która zapowiada się na jeszcze ciemniejszą czerń niż nawet „prawdziwa czerń” paneli OLED firmy Apple. W rzeczywistości wskazówki zegarka są również czarne; po prostu nie wyglądają na to w porównaniu.

Ale najmądrzejszym aspektem jest „koło ładujące” na godzinie 6, które jest wskaźnikiem rozruchu Apple. Koło jest właściwie w pełni funkcjonalnym mechanicznym wskaźnikiem drugiej ręki. Składa się z wycięć w powierzchni Vantablack, za którymi obracające się gradientowe koło pomocnicze tworzy efekt ładowania.

Jednak mimo całej tej beztroski, Swiss Alp Watch Final Upgrade to poważny sprzęt: Moser nadal jest wiodącą firmą zegarmistrzowską, a ręcznie nakręcany mechanizm HMC 324 Manufacture wewnątrz to niesamowita maszyna.

H.Moser Swiss Alp Watch Final Upgrade to model z limitowanej edycji, w którym zaplanowano zaledwie 50 sztuk – Jeśli stać cię na cenę 30 800 $.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook