Różności i nowinki technologia

Największa pozostała społeczność Trumpa na Reddit została zbanowana za „podżeganie do przemocy”

Obraz obecnie na górze r / donaldtrump.
Powiększać / Obraz obecnie na górze r / donaldtrump.

Reddit

W piątek Reddit przyłączył się do odpowiedzi w tym tygodniu na brutalną retorykę internetową pod przewodnictwem prezydenta Donalda Trumpa i usunął swoją społeczność „r / donaldtrump”, największą istniejącą społeczność serwisu poświęconą specjalnie Trumpowi. Odwiedzenie którejkolwiek ze stron tej społeczności prowadzi teraz do prostego komunikatu wskazującego na zasady Reddit dotyczące „podżegania do przemocy”, który zaczyna się od stwierdzenia: „Nie publikuj treści zawierających przemoc”.

Bez cytowania konkretnych wątków Reddit lub formalnego ogłoszenia od administratorów Reddit wyjaśniających ruch, użytkownicy mogą się zastanawiać, jaka była dokładna logika tego ruchu. Możliwe jest na przykład, że strona społeczności została ukarana za ponowne opublikowanie przemówień Trumpa i oświadczeń z początku tygodnia, które na przemian zawierały fałszywe twierdzenia o oszustwach wyborczych, wezwania do działania jego zwolenników w odpowiedzi na jego twierdzenia o oszustwie lub życzliwe oświadczenia o buntownikach, którzy w środę zaatakowali Kapitol Stanów Zjednoczonych.

Podczas gdy przeszukiwanie archiwów r / donaldtrump jest nieco nieporęczne (ze względu na to, jak takie archiwa są utrzymywane na stronach takich jak archive.is), pobieżne wyszukiwania wskazują na społeczność prowadzącą rozmowy przed protestem na temat protestu z 6 stycznia, zwykle z tytułami wskazującymi na bezpośrednia prośba, aby jego zwolennicy przybyli z całego kraju. Problem mógł również wynikać z wielu roszczeń r / donaldtrump na krótko przed jego zamknięciem o środowych buntownikach przebranych za „antyfę”, pomimo że większość najeźdźców budynku Kapitolu została zidentyfikowana z wyraźnymi powiązaniami z białymi organizacjami nacjonalistycznymi i wzywa do brutalnego 6 stycznia protest.

W godzinie zakazu r / donaldtrump, który został utworzony w 2011 roku, miał około 52 800 „członków” (czyli tych zalogowanych użytkowników, którzy zdecydowali się dodać kanał do domyślnego interfejsu strony głównej). Ta liczba blednie w porównaniu z prawie 800 000 członków, którzy zasubskrybowali r / the_donald przed zamknięciem go w sierpniu 2020 r. – i pokazuje, że zamknięcie tej ostatniej społeczności zdaje się działać w sposób „deplatformujący”, jeśli chodzi o zmniejszenie widoczności dla nienawistne treści łamiące zasady.

Inne platformy internetowe wciąż próbują nadrobić zaległości w kwestii tego, jak hostowały i promowały teorie spiskowe i wezwania do „działania” ze strony zwolenników Trumpa przed oblężeniem Kapitolu 6 stycznia. W ciągu kilku godzin po oblężeniu krytycy „tak wam powiedzieli” odpowiedzi dotyczące wyraźnych, sprzed tygodni wezwań do brutalnych działań, opublikowanych publicznie na platformach takich jak TikTok, Parler, Facebook i Twitter.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook