Różności i nowinki technologia

„Największa zmiana” firmy Microsoft w programie Outlook dla systemu Windows ulepsza współdzielone kalendarze

Jeśli kiedykolwiek musiałeś udostępniać kalendarz Outlooka współpracownikom, wiesz, jak bolesne może być, gdy coś pójdzie nie tak. Spędziłem dekadę swojej kariery zawodowej w wsparciu IT, a problemy z udostępnianiem kalendarza w programie Outlook dla Windows były codziennym problemem. Microsoft obiecuje teraz, że „radykalnie” poprawia niezawodność współdzielonych kalendarzy, co opisuje jako „prawdopodobnie największą zmianę w programie Outlook dla systemu Windows od czasu jego pierwszego wydania w 1997 roku”.

Firma Microsoft po raz pierwszy rozpoczęła testowanie nowego środowiska kalendarzy współdzielonych dla programu Outlook w zeszłym roku, a teraz zaczyna się ono szerzej wdrażać. Ulepszenia obejmują znacznie krótsze czasy synchronizacji dla nowych spotkań i zaktualizowanych spotkań, co oznacza, że ​​zmiany powinny być natychmiast odzwierciedlane we wszystkich wersjach kalendarza udostępnionego. W przeszłości synchronizacja zmian kalendarza w programie Outlook dla systemu Windows często trwała zbyt długo, co powodowało znikanie spotkań, utratę synchronizacji kalendarzy i wiele innych problemów związanych z kalendarzem.

„Od lata 2019 roku doskonaliliśmy doświadczenie i naprawialiśmy błędy dzięki wielu raportom klientów” – mówi zespół Microsoft Exchange. „Dziesiątki tysięcy użytkowników codziennie korzystających z wersji zapoznawczej, teraz jesteśmy pewni, że to doświadczenie zachwyci delegatów kalendarza”.

Microsoft testuje te zmiany kalendarza od prawie roku.
Obraz: Microsoft

Zmiany kalendarza udostępnionego są stopniowo wprowadzane do użytkowników programu Outlook dla systemu Windows. Microsoft twierdzi, że ma około 10 procent użytkowników Outlooka dla systemu Windows z włączonymi ulepszeniami i że „będzie się stopniowo rozrastać wiosną i latem”.

Użytkownicy programu Outlook w sieci Web, nowego programu Outlook dla komputerów Mac i mobilnych wersji programu Outlook już korzystają z tych ulepszeń synchronizacji kalendarzy. Teraz rozwiązanie jest już w drodze dla użytkowników dedykowanej aplikacji Outlook dla systemu Windows.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook