FotoGryNowości

Największe hity gadżetów Amazona w erze Bezos: Kindle, Echo i nie tylko

To nie jest sprzęt sam w sobie, ale Alexa okazała się jednym z największych ruchów Amazona w przestrzeni produktów konsumenckich. A teraz wszechobecny asystent głosowy zadebiutował w pierwszym głośniku Echo. Pojawił się całe pięć lat po Siri, ale po przybyciu Alexa była znacznie bardziej użyteczna i zabawna niż własny asystent głosowy Apple, ponieważ mógł dotrzeć znacznie dalej do internetowych banków wiedzy.

Pierwszy głośnik Echo jest również urządzeniem, które sprawiło, że Alexa stała się powszechnie znana i przyniosła masom konwersację. Zadaj pytanie, otrzymaj odpowiedź? Wydawało się wtedy nowatorskie, ale też jasno wskazywało na przyszłość. I to stał się przyszłość dość szybko po tym, jak Amazon zaczął wypompowywać dziesiątki wariantów Echo i licencjonować technologię głosową w sposób, który pozwolił innym producentom sprzętu umieścić Alexę we własnych głośnikach… oraz budziki, żarówki, słuchawki prysznicowe, kuchenki mikrofalowe, słuchawki i inteligentne zegarki . Jasne, ograniczenia Alexy jako partnera do rozmowy sprawiają, że nawet dziś wydaje się to sztuczka, ale typy interakcji komputerowych spopularyzowane przez Alexę wydają się teraz całkowicie normalne. W dzisiejszych czasach po prostu rozmawiamy z naszymi komputerami! Nic takiego.

2017: Echo Look

W kwietniu 2017 roku Amazon ujawnił, co było być może najbardziej dziwacznym gadżetem w tamtym czasie: Echo Look, falliczny inteligentny aparat z zestawem czterech mikrofonów, który robiłby zdjęcia twoich strojów bez użycia rąk i mówił ci, w co się ubrać. To nie jest żart. Aparat był dostępny tylko na zaproszenie, chociaż jednemu z pisarzy WIRED udało się kupić jedną z eBay i przejrzeć ją do innej publikacji w tym czasie.

Ostatecznie Echo Look dał nam wgląd w przyszłość wizji komputerowej. Wykorzystywał uczenie maszynowe do wydawania rekomendacji, tak jak robi to obecnie wiele produktów konsumenckich, ale wiele z tych „spersonalizowanych” sugestii było błędnych i zaniepokojonych zwolennikami prywatności. Wiosną 2020 roku Amazon zapowiedział, że zaprzestanie działania Echo Look, a kamera przestanie działać od lipca 2020 roku.

2017-2020: Echo… Wszystko

Tutaj zrywamy z naszą regularną chronologią. Pewnego słonecznego poranka w Seattle pod koniec września 2017 r. Prasa techniczna zebrała się w siedzibie Amazona na… cóż, nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać. Okazuje się, że Amazon zdecydował się dołączyć do swoich braci technologicznych w organizacji oficjalnej premiery sprzętu. Tego dnia i ponownie w kolejnych latach Amazon zwymiotował niezliczoną liczbę nowych produktów (zarówno sprzętu, jak i oprogramowania).

W tym miejscu próbowaliśmy wymienić kilka kluczowych produktów: Echo Plus; krótsze, grubsze echo; Echo Spot; Przyciski echa; Echo Connect; Big Mouth Billy Bass z Alexą (znowu, to nie jest żart); Echo Auto; Echo Sub; Zegar ścienny Echo; Amazon Basics Microwave (więcej o urządzeniach kuchennych Amazon poniżej); Echo Link; Fire TV Recast; Ring Stick-Up Cam; Echo Dot Kids; nowe routery Eero; Zadzwoń do alarmu samochodowego, kamery samochodowej i połączenia samochodowego; sferyczne echo; oraz usługę gier w chmurze o nazwie Luna. Czy o czymś zapomnieliśmy? Żartuję. Zdecydowanie tak.

2017: Echo Show

Jednym z produktów, który pojawił się tego wrześniowego dnia 2017 roku był pierwszy Echo Show. To był „inteligentny wyświetlacz”, właściwie mały ekran podobny do tabletu z głośnikami do odtwarzania muzyki, mikrofonem do przechwytywania poleceń Alexy i kamerą… czekaj, do czego służyła kamera? Do użytku z nową platformą komunikacyjną opartą na Alexa, która pozwala ludziom wysyłać dźwięk, wideo i teksty do każdego, kto ma urządzenie Alexa lub aplikację Alexa na swoich telefonach.

Ta usługa czatu tak naprawdę nie wystartowała, a jedyne, co robiła kamera, to wyrzucanie ludzi. Echo Show udało się pokazać, o ile bardziej użyteczna może być Alexa, gdy została wbudowana w dedykowany ekran dotykowy. Inteligentne wyświetlacze stały się hitem. Firma Google stworzyła własną wersję, która współpracowała z Asystentem Google, a obie firmy udzieliły licencji na tę technologię innym producentom sprzętu, którzy pomogli w rozpowszechnianiu tych urządzeń. Na szczęście istnieje obecnie wiele opcji, które są wyposażone w wyłączniki aparatu.

2018: Pierścień

: Amazon

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook