Oprogramowanie

Najwyraźniej kalkulator iOS ma tryb naukowy od 2008 roku

Dzisiaj dowiedziałem się, że kalkulator wbudowany w iPhone’a ma tryb naukowy – i wszystko, co musisz zrobić, aby uzyskać do niego dostęp, to obrócić telefon na bok. Jeśli jesteś typem osoby, która utrzymuje telefon na stałe w blokadzie portretowej (jak ja), może to być dla Ciebie zaskoczeniem, tak jak to miało miejsce w przypadku wielu z nas tutaj w The Verge.

To odblokowuje wszelkiego rodzaju funkcje, takie jak dodawanie liczb do pamięci, nawiasów, wykładników i wszystkie te funkcje trygonometryczne z czasów szkoły średniej. Ta funkcja nie jest zupełnie nowa ani ukryta: została wprowadzona w iOS 2.0 w 2008 roku, a na stronie App Store dla aplikacji kalkulatora jest nawet jej zrzut ekranu.

Zrzut ekranu strony App Store dla aplikacji Kalkulator firmy Apple

Ukrywał się na widoku.

Aby być uczciwym, większość ludzi prawdopodobnie nigdy nie widzi tej strony App Store, ponieważ aplikacja jest wstępnie zainstalowana na każdym telefonie. Nie jest to pierwsza aplikacja, której prawdopodobnie szukałbyś, gdybyś chciał zainstalować nowy kalkulator – nawet z ukrytą (ish) funkcjonalnością nadal nie jest świetna.

Na początek nie ma funkcji taśmy, która pozwala zobaczyć wszystkie operacje, które właśnie wykonałeś, co jest przydatne, gdy chcesz sprawdzić, czy już dodałeś wartość, czy nie. Sprawia również, że niektóre podstawowe funkcje, takie jak nawiasy – których używam w prawie każdym równaniu matematycznym, które robię – są trudne do uzyskania.

Zrzut ekranu przedstawiający funkcję taśmy kalkulatora, która pokazuje poprzednie liczby i funkcje.

To jest funkcja taśmy ticker w PCalc, która jest dla mnie bezcenna.

Na szczęście istnieją inne opcje: PCalc oferuje bardziej niezawodne funkcje obliczeniowe i oferuje bezpłatną wersję PCalc Lite, którą również warto pobrać. A jeśli chodzi o bardziej poważną matematykę, jest TI-30XS, który może sprawić, że niektóre rzeczy (na przykład ułamki) są tak łatwe, że prawie czujesz się jak oszustwo.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook