Gry

Najwyraźniej oryginalny kod Ninja Gaiden Black i II został utracony

Osoby, które przegapiły pierwszą akcję 3D Ninja Gaiden gry wydane w latach ubiegłych (i ta druga, o której tak naprawdę nie mówimy od 2012 roku) będą miały szansę zagrać we wszystkie trzy w czerwcu tego roku Ninja Gaiden: Master Collection, ogłoszone na Nintendo Switch, Xbox One i PS4. Niestety, pierwsze dwa wpisy w trylogii będą oparte na Sigma reedycje, które pierwotnie ukazały się na PS3 i PS Vita, a nie ich ostateczne wersje (Ninja Gaiden Black dla oryginalnej konsoli Xbox i Ninja Gaiden II na Xbox 360), ponieważ zespół twierdzi, że zaginął ich kod źródłowy.

Powołując się na niedawny plik Famitsu wywiad (za pośrednictwem Kotaku), pracownik zespołu deweloperskiego Team Ninja powiedział w publikacji, że „pozostały tylko fragmenty danych. Nie mogliśmy ich uratować ”. Więc nie jest tak, że firma woli Sigma przeróbki ukochanych oryginalnych tytułów: najwyraźniej była to jedyna opcja Team Ninja.

Ninja Gaiden Black

Kolejny zrzut ekranu od Ninja Gaiden Black działającego na Xbox One X, przedstawiający oryginalny projekt konsoli Xbox jako jajko wielkanocne.

„Zdaję sobie sprawę, że istnieją wady i zalety” – mówi menedżer marki Team Ninja, Fumihiko Yasuda, odnosząc się do Sigma przeróbki. „Dla mnie osobiście Ninja Gaiden II był moim debiutem, więc mam do niego głębokie przeczucie ”- powiedział Yasuda Famitsu. Zalety, o których mówi, to ulepszenia graficzne i wydajności oraz dodatkowa zawartość. Wady jest więcej, na przykład ile osób się czuło Ninja Gaiden Sigma i Sigma II były łatwiejsze niż kopie tych gier z lat 2004, 2005 i 2008, a niektóre elementy projektu poziomów, elementy gry, bity fabularne i wrogów zostały zmienione. Wywiad nie dotyczy tego, czy dane dotyczące oryginalnej wersji programu Ninja Gaiden nadal istnieje, lub jeśli Sigma jest tak naprawdę jedyną istniejącą pełną kopią gry.

Wciąż nie mogę się doczekać ponownego zagrania we wszystkie te gry, prawdopodobnie na moim przełączniku Nintendo, ale to kolejny przykład tego, dlaczego zachowanie w grach jest tak ważne. Nie są to nawet szczególnie stare tytuły, z oryginałem Ninja Gaiden wypuszczenie na Xbox zaledwie 17 lat temu. Ale niezależnie od wieku, bogata historia gier jest lepiej zapamiętana, mając te gry w pobliżu, niż żałując, że nadal istnieją. Cóż, czas iść i złapać moją kopię Ninja Gaiden Black i nigdy nie puszczaj.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook