Nowości

Naprawa chronionego ceramicznie wyświetlacza OLED iPhone’a 12 kosztuje 279 USD

Firma Apple ogłosiła, ile będzie pobierać za naprawę nowego iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro. W przypadku iPhone’a 12 Pro cena naprawy ekranu w wysokości 279 USD pozostaje niezmieniona w porównaniu do iPhone’a 11 Pro w zeszłym roku, pomimo zastosowania nowego ceramicznego szkła hartowanego. Jednak koszt naprawy podstawowego wyświetlacza iPhone’a 12 w wysokości 279 USD wzrósł o 80 USD w porównaniu z iPhonem 11, a koszt naprawy „innych uszkodzeń” wzrósł o 50 USD do 449 USD. Ceny napraw iPhone’a 12 Pro Max i 12 mini nie zostały jeszcze ogłoszone.

W przypadku podstawowego iPhone’a 12 jest to znaczny wzrost ceny w porównaniu do 199 USD, które zapłacisz za naprawę ekranu iPhone’a 11, prawdopodobnie dlatego, że ma teraz wyświetlacz OLED, a nie wyświetlacz LCD. Jednak w przypadku 12 Pro ta cena 279 USD jest taka sama, jak ta, którą Apple pobiera za naprawy ekranu od iPhone’a X z 2017 roku. Cena naprawy ekranu objęta planami ubezpieczeniowymi AppleCare Plus pozostaje niezmieniona i wynosi 29 USD.

Witryna Apple zawiera porównanie kosztów naprawy ekranu w całym asortymencie.
Zrzut ekranu: Apple.com

Nowe, utwardzane ceramicznie wyświetlacze używane w iPhone’ach z serii 12, które według Apple są „twardsze niż jakiekolwiek szkło do smartfonów” z czterokrotnie większą odpornością na uszkodzenia spowodowane upadkami, nie spowodowały wzrostu cen dla kupujących, pomimo w marże zysku Apple.

Podobnie jest z tym, co Apple pobiera za naprawę „innych uszkodzeń”, takich jak na przykład płyny. Koszt naprawy iPhone’a 12 Pro to 549 USD, czyli tyle samo, co w przypadku iPhone’a 11 Pro. Jednak iPhone 12 kosztuje teraz 449 USD, w porównaniu do 399 USD za naprawę iPhone’a 11. Cena innych napraw objętych AppleCare Plus pozostaje na poziomie 99 USD.

Podsumowując, koszty naprawy dla potencjalnych właścicieli iPhone’a 12 Pro pozostają niezmienione, chociaż szkoda patrzeć, jak nowy podstawowy iPhone stoi w obliczu droższych napraw. Mamy nadzieję, że osłona Ceramic Shield chroniąca wyświetlacze jest na tyle wytrzymała, że ​​przede wszystkim zapobiega naprawom.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook