Różności i nowinki technologia

Następna firma współzałożyciela OnePlus, Carla Peia, nazywa się dosłownie Nic

Carl Pei, współzałożyciel OnePlus, który rozstał się z firmą w zeszłym roku, ogłosił nazwę swojego następnego przedsięwzięcia: Nic. Opisuje się jako „londyńska firma zajmująca się technologią konsumencką” i obejmuje takich inwestorów jak wynalazca iPoda Tony Fadell, współzałożyciel Twitcha Kevin Lin, dyrektor generalny Reddit Steve Huffman i YouTuber Casey Neistat. Pierwsze „inteligentne urządzenia” planuje wypuścić w pierwszej połowie tego roku.

„Misją Nothing jest usuwanie barier między ludźmi a technologią w celu stworzenia płynnej cyfrowej przyszłości” – mówi Pei, założyciel i dyrektor generalny Nothing, w komunikacie prasowym. „Wierzymy, że najlepsza technologia jest piękna, a jednocześnie naturalna i intuicyjna w użyciu. Kiedy jest wystarczająco zaawansowany, powinien zniknąć w tle i sprawiać wrażenie niczego. ”

Carl Pei, który wcześniej był współzałożycielem marki smartfonów OnePlus.
Obraz: Nic

W tej chwili nie jest jasne, jakie dokładnie produkty nic nie planuje wydać. W rozmowie z The Verge przed dzisiejszym ogłoszeniem, Pei odmówił podania szczegółowych informacji na temat formy, jaką przyjmą pierwsze „inteligentne urządzenia” Nothing. Odmówił również podania firm, z którymi Nic nie planuje konkurować.

Pei potwierdza jednak, że Nic nie planuje wypuszczać produktów w wielu kategoriach, z ostatecznym celem zbudowania ekosystemu urządzeń.

„W tej chwili … zespół jest w trakcie tworzenia, więc chcemy skupić się na prostszych kategoriach”, mówi Pei, „ale gdy nasz zespół nabiera zdolności i umiejętności, chcemy zacząć piąć się w górę. Ostateczna wizja połączenia wszystkiego w bezproblemowy sposób, co może się zdarzyć tylko wtedy, gdy masz wiele kategorii produktów, które są połączone ”.

Podczas kadencji Pei w OnePlus firma wypuściła wszystko, od smartfonów po słuchawki, a nawet telewizory. Ostatni rok, Przewodowy poinformował, że nowa firma Pei może skupić się na muzyce i może obejmować produkcję słuchawek. Zapytany, Pei odmówił potwierdzenia, czy słuchawki będą jednym z pierwszych produktów Nothing. Na pytanie Przewodowy, powiedział, że plany firmy to „o wiele więcej”.

Chociaż istnieją spekulacje, że może to wskazywać na rozwój towarzyszącej usługi muzycznej Nothing, mówi Pei The Verge że Nic nie planuje zarabiać większości swoich pieniędzy na sprzedaży sprzętu zamiast subskrypcji oprogramowania, przynajmniej na początku. „Nie spędziliśmy zbyt wiele czasu na myśleniu o części oprogramowania” – mówi Pei. „Zdecydowanie musi to być dobre doświadczenie użytkownika, jeśli chcesz generować przychody z oprogramowania”. Jednak na dłuższą metę przyznaje, że „zdrowy biznes” wymaga zarówno dobrego sprzętu, jak i dobrego oprogramowania.

Nowa firma Pei planuje wyróżnić się od samego początku poprzez stosowanie „niestandardowych” komponentów w swoich produktach. Pei sugeruje, że to powstrzyma produkty Nothing przed zbytnim wyglądem swoich konkurentów. „Jest powód, dla którego wiele produktów na rynku wygląda podobnie” – zauważa Pei. „Dzieje się tak, ponieważ mają wiele takich samych komponentów i tych samych cegiełek”.

Dla kontrastu, telefony OnePlus spotykały się z częstą krytyką przez lata za podobieństwa, które dzieliły z telefonami Oppo. W niedawnym filmie Marques Brownlee nakreślił serię urządzeń Oppo i OnePlus z uderzająco podobnym sprzętem, takich jak OnePlus 5 i Oppo R11, OnePlus 6T i Oppo R17 oraz OnePlus Nord N100 i Oppo A53. Obie marki używają nawet podobnych technologii szybkiego ładowania. OnePlus ma Dash Charge, a Oppo ma VOOC.

Chociaż powszechnie mówi się, że OnePlus i Oppo działają w ramach tego samego chińskiego giganta korporacyjnego BBK Electronics, Pei mówi, że nic nie jest obarczone takim porozumieniem. „[Nothing is] całkowicie niezależną firmą należącą do naszego zespołu założycieli i naszych inwestorów ”- mówi Pei z własnym działem badawczo-rozwojowym. Pei mówi, że pomimo korzystania z usług producentów kontraktowych do budowy swoich urządzeń, nic nie będzie po prostu „zmieniać etykiety produktów innych osób”.

Ale chociaż Pei ma nadzieję, że wczesne produkty Nothing będą miały „zróżnicowane” projekty bez poczucia „odmienności ze względu na bycie innym”, ostateczna nadzieja polega na tym, że znikną w tle.

„W pewnym sensie wyobrażam sobie trawiaste pole, na którym ludzie urządzają piknik, i nie ma ekranu, ekranu laptopa, ekranu telefonu, ekranu smartwatcha, ekranu billboardu”, zastanawia się Pei. „To rodzaj stanu końcowego”.

Skraj felietonista Walt Mossberg określił ten przyszły stan jako ambient computing w 2017 r. Pei przyznaje, że pojawienie się może zająć 20 lub 30 lat, ale mówi, że przyszłość, do której dąży jego firma, to taka, w której jej technologia przypomina… cóż, nic.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook