Różności i nowinki technologia

Następną siedzibą Amazona jest emoji szklanej kupy pokrytej drzewami

Amazon przedstawił projekt kolejnej części swojej siedziby w Arlington w Wirginii, a jeden budynek wyróżnia się daleko od reszty: wirującą szklaną wieżę pokrytą drzewami, która wznosi się nad resztą panoramy miasta. Amazon nazywa ten budynek „śrubą”, ponieważ jego korkociąg ma inspirować się „naturalnym pięknem podwójnej helisy”.

To także – trzeba powiedzieć – wyraźnie przypomina emoji wirującej kupy, choć z domieszką zdrowszych kolorów.

Wewnątrz Helix będzie wypełniony „różnorodnymi alternatywnymi środowiskami pracy”, z których mogą korzystać pracownicy Amazon. Na zewnątrz będą dwa zestawy spiralnych ścieżek usianych lokalnymi roślinami, po których dosłownie będziesz mógł się wspinać. (Chociaż możesz przynieść butelkę wody – na renderach na całej trasie widać schody, co sugeruje, że jest to stroma ścieżka w górę). Budynek będzie miał 350 stóp wysokości, zgodnie z Dziennik Wall Street. Amazon twierdzi, że planuje organizować publiczne wycieczki w weekendy.

Renderowanie Amazon’s Helix.
: Amazon

Amazon ma podobną, wyróżniającą się strukturę w swojej centrali w Seattle. Tam ma Kule, trzy połączone ze sobą szklane kule wypełnione zielenią. Jego projekt jest odzwierciedlony w podobnie szklano-zielonym Helix, choć w znacznie większej skali.

Helix to wciąż tylko propozycja, więc Amazon będzie musiał uzyskać lokalną zgodę, zanim będzie można rozpocząć budowę budynku.

Renderowanie parku w siedzibie Amazon w Arlington.
: Amazon

Wraz z Helixem Amazon przedstawił także plany dotyczące innych części kampusu w Arlington. Planuje również budowę trzech 22-piętrowych budynków. Pomiędzy nimi Amazon planuje stworzyć plac wypełniony zielenią i wybiegiem dla psów, który będzie dostępny dla publiczności. Firma planuje zrobić miejsce dla sklepów detalicznych i restauracji oraz oczywiście food trucków. Zgodnie z ust. 1, będzie też parking na 950 rowerów Dziennik.

Pierwsza faza siedziby Amazon w Arlington została zatwierdzona w grudniu 2019 roku. Obecnie trwa budowa dwóch 22-piętrowych wież.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook