Oprogramowanie

Następny akt Marissy Mayer jest tutaj

Kiedy Marissa Mayer zdecydowała się założyć własną firmę, po prawie pięciu latach jako CEO Yahoo i 13 latach w Google zwróciła się do swojego rolodeksu kontaktów. W przypadku startupu na wczesnym etapie sukces często ma mniej wspólnego z tym co budujesz niż WHO buduje to. A Mayer, jedna z nazwisk markiz Doliny Krzemowej, miała wiele numerów, do których mogła zadzwonić. Na jej iPhonie jest ponad 14 000 osób.

Nic więc dziwnego, że Mayer zebrał świetny zespół w Lumi Labs. Enrique Munoz Torres, jej współzałożyciel, ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w reklamie i wyszukiwarce produktów; Rohit Chandra, szef inżynierii, ma doktorat ze Stanford. Podobnie jak wielu innych rekrutów, pracowali z Mayer w Yahoo i Google i bez wątpienia skorzystali z okazji, by ponownie z nią pracować w starym biurze Google, które wynajęła na „dobre juju”.

Mayer, która była 20. pracownikiem Google, spędziła swoją karierę nad niektórymi z najbardziej znanych produktów oprogramowania konsumenckiego. Zaprojektowała interfejs dla wyszukiwarki Google, porządkując światowe informacje i pomogła uruchomić Mapy Google, ambitny projekt mapowania całej planety. Była także członkiem małego zespołu, który opracował Google AdWords, platformę odpowiadającą za większość przychodów Google. W Yahoo, gdzie w 2012 roku została CEO, nadzorowała przejęcie Tumblr; kiedy odeszła, w 2017 roku, podobno otrzymała pakiet wyjazdowy o wartości 186 milionów dolarów. To, wraz z jej głębokimi koneksjami i mocą gwiazd w Dolinie Krzemowej, sprawiło, że Mayer mogła robić, co tylko zechciała. Postanowiła stworzyć lepszą książkę adresową: aplikację na iPhone’a do porządkowania kontaktów za pomocą sztucznej inteligencji.

„To szalone, że możemy mieć autonomiczne samochody i globalne rozpoznawanie twarzy, ale nadal nie możemy robić prostych rzeczy, takich jak usuwanie duplikatów w kontaktach” – powiedział Mayer w wywiadzie dla WIRED w tym tygodniu.

Informacja, że ​​pierwszy produkt Lumi Labs skupi się na kontaktach, została po raz pierwszy podana przez The Information w lipcu zeszłego roku. Po dwóch latach i 20 milionach dolarów inwestycji kapitałowych, nie wspominając o własnych pieniądzach Mayera, aplikacja Sunshine Contacts jest wreszcie dostępna. Lumi Labs również zmienia nazwę na Sunshine przed premierą.

Dzięki uprzejmości Sunshine

Na razie kontakty Sunshine są dostępne tylko za zaproszeniem. Po pobraniu aplikacji użytkownicy mogą przyznać jej dostęp do swoich Kontaktów Apple i Gmaila. Sunshine Contacts pobiera informacje z tych list kontaktów i wiadomości, aby stworzyć bazę danych osób, które znasz. (Firma zobowiązała się do „ochrony Twoich danych, zapewnienia ich bezpieczeństwa i nigdy ich nie sprzedawać”). Automatycznie usuwa podwójne wpisy, synchronizuje rozproszone informacje i wypełnia luki, takie jak brakujące nazwisko. Może również aktualizować nieaktualne informacje, takie jak usuwanie czyjegoś starego firmowego adresu e-mail, i ma funkcje ułatwiające wymianę informacji kontaktowych z osobami w pobliżu. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne, a później planowane jest wprowadzenie płatnych funkcji.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook