Gry

Nasz niezapowiedziany Google Chromecast nie był dostarczany ze Stadia, ale z pewnością działa

Wczoraj kupiliśmy nowego Chromecasta Google, mimo że nie został jeszcze ogłoszony. Co dziwne, nie pochodziło z Google Stadia – z 12 usług przesyłania strumieniowego widocznie przedstawionych na przodzie pudełka, własna usługa Google do gier w chmurze nie była jedną z nich. Nie znaleźliśmy też tego wstępnie zainstalowanego na urządzeniu.

Ale możemy potwierdzić, że Stadia absolutnie działa na nowym urządzeniu „Google TV”. Gdy The VergeChris Welch załadował aplikację Stadia na Androida do swojego nowego Chromecasta, całkiem fajnie uruchomił nasze istniejące gry w chmurze. To sugeruje, że Google nie powinno mieć większego problemu z oficjalnym wsparciem dla Chromecasta, zakładając, że nie robi tego już na jutrzejszym wydarzeniu sprzętowym Google.

Zakładając, że cena nowego Chromecasta wynosi 50 USD, oznacza to, że prawdopodobnie wkrótce będziesz mógł grać w Stadia na telewizorze za 20 USD mniej niż poprzednio. Początkowo Google ograniczyło Stadia w telewizji do Chromecasta Ultra za 69,99 USD. Trzeba przyznać, że nowy Chromecast nie jest dostarczany z adapterem Ethernet w pudełku, chociaż możemy potwierdzić, że co najmniej jeden adapter USB-C innej firmy działa.

Jeśli chcesz to wypróbować samodzielnie, pamiętaj, że ładowanie aplikacji na Android TV wymaga trochę pracy; Oprócz kliknięcia typowego przełącznika „Nieznane źródła” na stronie ustawień musisz znaleźć plik APK i zaufać mu na swoim urządzeniu oraz znaleźć sposób na przeniesienie pliku do klucza sprzętowego. Istnieją aplikacje, które zrobią to bezprzewodowo lub przez chmurę, lub możesz przejść staromodną trasą ADB. Może być też konieczne zaznaczenie tej flagi w aplikacji Stadia:

I nawet wtedy nie możemy jeszcze powiedzieć jak dobrze doświadczenie zadziała. W najlepszym przypadku routera Wi-Fi tuż obok telewizora wydaje się on dość responsywny i automatycznie przestawił nasz telewizor w tryb niskiego opóźnienia. Ale wydaje się, że nie możemy jeszcze kupować gier w aplikacji – próba zrobienia tego powoduje awarię Stadii – i testujemy z kontrolerem Xbox zamiast oficjalnego Stadia.

Ale jako Android Police zwraca uwagę, wydaje się, że Google szybko poprawia cichą kompatybilność aplikacji Stadia z telewizorami z systemem Android, więc bylibyśmy zaskoczeni, gdyby firma nie ogłosiła oficjalnej premiery Android TV dla Stadia w najbliższym czasie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook