NowościOprogramowanie

Nextdoor ostrzeże użytkowników, jeśli uznają, że zamierzają opublikować coś rasistowskiego

Nextdoor wprowadza nowe powiadomienie przeciwko rasizmowi, które prosi użytkowników o ponowne rozważenie opublikowania treści, jeśli aplikacja uzna, że ​​może to być obraźliwe. Podobnie jak w przypadku poprzedniego Przypomnienia o życzliwości, jeśli użytkownik spróbuje opublikować coś ze słowami lub frazami, które Nextdoor uważa, że ​​może budzić zastrzeżenia, da mu możliwość edycji postu, zanim faktycznie zostanie opublikowany. Użytkownicy mogą jednak zignorować ostrzeżenie i mimo to je opublikować.

Powiadomienie, które użytkownicy mogą otrzymać, jeśli spróbują opublikować coś zawierającego frazy „wszystkie życia mają znaczenie”, „niebieskie życia mają znaczenie” itp.
: Nextdoor

W poście na blogu ogłaszającym powiadomienie o zwalczaniu rasizmu, Nextdoor mówi, że podobne Przypomnienie o życzliwości zmniejszyło „treści obraźliwe” o 30 procent. Trudno powiedzieć, czy ta nowa funkcja będzie równie skuteczna. Przykład, który pokazuje Nextdoor – ktoś odpowiada na post Black Lives Matter, mówiąc „wszystkie życia mają znaczenie”, a następnie decyduje, że naprawdę chcieliby wysłuchać tej osoby po zobaczeniu powiadomienia antyrasistowskiego – tak naprawdę nie pasuje z zachowaniem w prawdziwym życiu.

Firma Nextdoor prawdopodobnie jest tego świadoma. Na swojej stronie wsparcia dla tej funkcji firma twierdzi, że jej głównym celem jest upewnienie się, że ludzie są świadomi, że mogą naruszać politykę dyskryminacji sieci społecznościowej – zgodnie z postem na blogu z ogłoszeniem, komentarze na temat niebieskiego życia mają znaczenie, wszystkie życia mają znaczenie lub Biała materia życia jest już uregulowana na Nextdoor. Chociaż nowe powiadomienie może nie zmienić opinii wielu osób, miejmy nadzieję, że może przynajmniej zmniejszyć niektóre złe zachowanie na platformie, czyniąc ją bezpieczniejszym miejscem dla wszystkich.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook