Różności i nowinki technologia

Nicole Wetsman z The Verge o narzędziach, których używa do relacjonowania wiadomości zdrowotnych

Nie mielibyśmy technologii bez nauki i The Verge nie byłaby tym, czym jest bez zespołu reporterów naukowych. W czasach pandemii, lądowań na Marsie i kontrowersji klimatycznych nasz wykwalifikowany zespół naukowy jest ważniejszy niż kiedykolwiek. Rozmawialiśmy z Nicole Wetsman, jedną z naszych najlepszych reporterów naukowych i zdrowotnych, aby dowiedzieć się, jak wykonuje swoją pracę i jakich narzędzi używa.

Jaka jest twoja praca The Verge?

Zawsze interesowałem się nauką i zdrowiem, ale nigdy nie chciałem pracować w laboratorium ani być lekarzem. Relacje z tych tematów dały mi możliwość uczenia się i pracy z tymi pomysłami. Piszę o nauce, zdrowiu i technologiach medycznych dla The Verge. Przez ostatni rok oznaczało to przede wszystkim pokrycie COVID-19 – wszystkiego, od testowania technologii po wprowadzenie szczepionek po systemy danych dotyczących zdrowia publicznego. Pomagam również naszemu zespołowi wideo w tworzeniu filmów związanych ze zdrowiem, a czasem wskakuję jako gospodarz przed kamerą.

Jak postępujesz, pisząc artykuł naukowy?

Zwykle zaczynam od przeczytania artykułów naukowych na określony temat, a następnie rozmawiam z naukowcami i innymi ekspertami, którzy pracują w tej dziedzinie. Mogą to być osoby, które przeprowadziły badania lub stworzyły nową aplikację zdrowotną lub osoby pracujące w dziedzinach, w których można zastosować nową innowację. Następnie organizuję swoje badania, syntetyzuję to, co znalazłem i piszę historię.

Jakich narzędzi sprzętowych używasz w swojej pracy?

Jestem żenująco mało zaawansowany technicznie jak na reportera na stronie poświęconej technologii. W większości przypadków po prostu używam mojego 13-calowego MacBooka Pro, AirPods i iPhone’a 12 do wszystkiego. Od czasu do czasu wyciągam rejestrator terenowy Zoom F1, aby nagrywać narrację do projektów wideo.

Zoom F1-LP

Ceny przyjęte w momencie publikacji.

Dwutorowy przenośny rejestrator terenowy z mikrofonem lavalier

Z jakich narzędzi programowych korzystasz w swojej pracy?

Większość swojej działalności piszę i prowadzę badania w Dokumentach Google. Korzystam z usługi nagrywania i transkrypcji Otter do wywiadów. Dopasowuje dźwięk do transkrypcji, więc mogę łatwo wrócić i znaleźć potrzebną część wywiadu, nawet jeśli transkrypcja nie jest idealna. (Zwykle tak nie jest.)

Kiedy muszę znaleźć badania naukowe na jakikolwiek temat mglisto medyczny, zwracam się do PubMed, wyszukiwarki działającej w National Institutes of Health. Korzystam również z Google Scholar, aby znaleźć artykuły naukowe.

Czy są jakieś inne narzędzia, których używasz?

Spisuję swoje listy rzeczy do zrobienia i harmonogram w tygodniowym terminarzu Moleskine, który jest jedynym notatnikiem, jaki znalazłem z układem, który mi pasuje.

Jakie masz rady dla osób, które rozważają zgłoszenie się jako zawód?

Dziennikarstwo może czasami wydawać się konkurencyjnym polem, w którym reporterzy walczą o zdobycze, informacje i dostęp. Jednak w istocie jest to z natury współpraca. Praca z innymi oznacza czerpanie korzyści z ich pomysłów, zmian i perspektyw, a to sprawia, że ​​produkt końcowy jest lepszy.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook