Gry

Niespokojny duch Atari wypuścił NFT

Atari, podmiot korporacyjny / marka Tezeusza, właśnie zarobił około 110 000 dolarów na sprzedaży – zgadłeś – NFT (krzycz do Ars Technica za obliczenia matematyczne). Te tokeny to modele 3D kartridża z grą Atari 2600 dla Skolopendra – 10 czarnych, 100 czerwonych.

NFT są sprzedawane jako część Atari Capsule Collection – czyli w zasadzie kilka Skolopendra i Pong-tematycznych NFT sprzedawanych przez firmę, która jest teraz właścicielem marki Atari. Firma i jej własność intelektualna były kupowane i sprzedawane tak wiele razy, że prawie trudno jest to śledzić, ale jej obecne wcielenie jest znane głównie z prób budowania hoteli i walki o stworzenie konsoli do gier.

Ten NFT, oznaczony jako wersja 1 z 30, został sprzedany za około 18 000 dolarów Ether.

Choć jestem zblazowany, mogę przyznać, że jest przynajmniej jedna interesująca część oferty NFT Atari: Sztandarowa stonoga. Według firmy część NFT to po prostu kolejny model 3D, ale pierwsza osoba, która ją kupi, otrzyma prawdziwy, oryginalny i odrestaurowany Skolopendra szafka arkadowa. Ale jeśli zwykłe NFT, które właśnie zawierały model 3D, sprzedawały się za tysiące dolarów, nie chcę nawet myśleć o tym, za ile ten model będzie sprzedawany.

Plik Sztandarowa stonoga NFT, podpisany cyfrowo przez twórca gry. Zastanawiam się, czy dostanie jakąkolwiek część pieniędzy ze sprzedaży.
: Atari

Dużo mówimy o NFT, często jako przedmiotach kolekcjonerskich, ale te są szczególnie zaskakujące – sprzedawały się od 180,78 USD do ponad 16 000 USD. Tak jak Ars zwraca uwagę, że jeśli chciałeś dostać prawdziwy Skolopendra 2600, z pudełkiem, instrukcją i wszystkim, możesz przejść do serwisu eBay i wydać 30 USD (lub 53 USD, jeśli chcesz, aby był zapieczętowany). Wersje gry przeznaczone dla kolekcjonerów zostały niedawno sprzedane za około 500 USD, a ich aukcje również rozpoczynają się na tym terytorium. Nawet oryginalny Skolopendra szafy arkadowe kosztują mniej niż niektóre z tych NFT.

Jeśli chodzi o to, aby poczuć, że coś posiadasz, że to zebrałeś, co dałoby ci więcej tego uczucia: NFT czy kopia rzeczywistej gry? NFT dałby ci wpis na blockchain, poświadczając, że jesteś właścicielem modelu 3D (który jest identyczny ze wszystkimi innymi wersjami), ale fizyczny wkład może być wyświetlany na półce lub faktycznie odtwarzany. I to nawet nie biorąc pod uwagę fizycznych wersji, które mają historię – zawsze możesz spróbować wyśledzić jedną z wersji gry, którą Atari zakopał na pustyni w 1983 roku. Sprzedawali je wcześniej na eBayu za około 600 $ i mają historia pochodzenia, której tak naprawdę nie może dopasować NFT.

A jeśli potrzebujesz jeszcze jednego powodu, dla którego powinieneś zaoszczędzić pieniądze i po prostu kupić fizyczną kopię Skolopendra, oto kicker: zostały stworzone przez rzeczywiste, oryginalne Atari, a nie korporację, która obecnie jest właścicielem jego nazwy.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook