Gry

Niewinna literówka doprowadziła do powstania gigantycznego 212-piętrowego obelisku w Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator gracze zauważyli w tym tygodniu w Australii gigantyczny obelisk na wysokości. Podczas Symulator lotu wykonał świetną robotę przy odtwarzaniu prawdziwego świata, ta niezwykle ogromna konstrukcja nie istnieje w prawdziwym życiu. Gracze odkryli teraz, że jego istnienie wynika z prostej literówki.

Student uniwersytetu Nathan Wright dokonał edycji do danych OpenStreetMap dotyczących części jego pracy dyplomowej w zeszłym roku, dodając ponad dwieście pięter do budynku, który w rzeczywistości jest tylko dwoma piętrami. Wright chciał wpisać 2, ale zamiast tego wpisał 212 w sekcji danych dotyczących pięter. „Myślę, że to takie zabawne, ponieważ pierwszy raz używałem OpenStreetMap” – mówi Wright w e-mailu do The Verge. „Używałem go do zadań uniwersyteckich i musiałem dodać dane na zajęcia. Nie sądziłem, że będę musiał to znowu zobaczyć ”.

212-piętrowy obelisk z ziemi.

Jego prace uniwersyteckie są teraz znane w Internecie, zwłaszcza w przypadku Microsoft Symulator lotu społeczność. Literówka przedostała się do danych Microsoft Bing Maps, za którymi stoi Asobo Studio, programiści Microsoft Flight Simulatorużywa do mapowania świata w grze. Symulator lotu wykorzystuje technologię generowania proceduralnego opartą na platformie Azure w połączeniu z danymi Bing Maps w celu odtworzenia wirtualnych budynków, takich jak ten 212-piętrowy obelisk.

Od tego czasu inny użytkownik OpenStreetMap poprawił literówkę danych, ale już trafił do Symulator lotu i historii internetu. „Uważam, że to naprawdę zabawne, że trafił do gry i że tak szybko zostałem wytropiony” – mówi Wright.

To przezabawna usterka, ale nie jedyna Microsoft Flight Simulator. Gracze odkryli również Pałac Buckingham przekształcony w biurowiec, palmy przekształcone w struktury przypominające zęby oraz ciężarówki przyklejone do boku mostu w Portland.

Ten konkretny obelisk na wysokości prawdopodobnie zniknie Microsoft Flight Simulator gdy Bing Maps wchłonie najnowsze dane OpenStreetMap z Australii lub jeśli Microsoft zdecyduje się ręcznie usunąć gigantyczną strukturę. Jeśli chcesz odwiedzić usterkę, zanim zniknie, na YouTube jest już samouczek wideo, który obejmuje nawet udaną próbę lądowania na szczycie obelisku.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook