GryOprogramowanieRTV

Niezapowiedziana usługa gier w chmurze firmy Walmart szczegółowo opisana w poufnych e-mailach Epic

Niezapowiedziana usługa gier w chmurze firmy Walmart o nazwie kodowej Project Storm została szczegółowo opisana w nowych poufnych wiadomościach e-mail. Wystawa w Epic Games przeciwko Apple trial ujawnia wysiłki Walmart, aby zaoferować usługę gier w chmurze Epic Games i uzyskać Fortnite na pokładzie.

„Grałem w demo Walmart na telefonie z Androidem (z kontrolerem Xbox) i czułem się, jakbym grał na PS4 i przewyższał grę na Androidzie lub iOS” – powiedział współzałożyciel Epic Games Mark Rein w wątku e-mail z kwietnia 2019 roku. Rein również z podekscytowaniem udostępnia zdjęcie klipu z gry pozostałym członkom zespołu zarządzającego Epic Games, pokazując, jak Walmart planował sprzedać to w sklepach, aby umożliwić podłączenie telefonu do kontrolera. „Zamierzają sprzedać klip za szalenie niską kwotę, mówili około 2 dolary” – powiedział Rein.

Jak Walmart budował usługę przesyłania strumieniowego w chmurze.

Prezentacja dołączona do e-maili pokazuje, jak Walmart oferował swoją usługę gier w chmurze wydawcom, takim jak Epic Games. Firma planowała uruchomić usługę w systemie Windows, z obsługą programów uruchamiających gry innych firm, takich jak Steam, Uplay, Origin, Epic Games Store, Battle.net i Bethesda Launcher.

Z prezentacji Walmart nie wynika jasno, kiedy firma planowała uruchomić usługę, a okres beta pierwotnie miał się rozpocząć w lipcu 2019 r. Wczesna makieta doświadczenia użytkownika wygląda bardzo podobnie do innych usług gier w chmurze, z listą gier , gatunki i funkcja wyszukiwania.

Wczesne spojrzenie na usługę Project Storm firmy Walmart.

Walmart planował coś, co określa jako „otwarty ekosystem”, z możliwością przesyłania strumieniowego z chmury lub lokalnego pobierania i grania w gry. Technologia stojąca za usługą gier w chmurze Walmart to LiquidSky, usługa przejęta przez Walmart. LiquidSky był wcześniej obsługiwany przez serwery bare metal IBM Cloud i procesory graficzne Nvidia i wydaje się, że oferuje potężny komputer z systemem Windows do gier w chmurze.

Epic Games było jednym z wielu wydawców, z którymi zwrócił się Walmart. Raporty pierwotnie pojawiły się na temat planów Walmart w 2019 roku, ale firma nadal nie ogłosiła oficjalnie żadnej usługi gier w chmurze. Mówią o tym źródła zaznajomione z planami Walmarta The Verge że niektórzy wydawcy i programiści zarejestrowali się, aby produkować lub hostować gry w usłudze Walmart, ale uruchomienie zostało wstrzymane po rozpoczęciu pandemii w zeszłym roku.

Nie jest jasne, czy usługa gier w chmurze Walmart będzie nadal działać. Skontaktowaliśmy się z Walmartem, aby skomentować Project Storm, ale firma nie odpowiedziała na czas przed publikacją.

Tak czy inaczej, Mark Rein wydawał się zainteresowany prezentacją Walmart i usługami odkrywczymi, takimi jak Google Stadia i Nvidia GeForce Now. „Walmart jest otwarty na badanie wszelkiego rodzaju modeli biznesowych, ale spodziewam się, że ich usługi będą najtańsze ze wszystkich, ponieważ to Walmart i to jest ich koncert”.

Epic Games ostatecznie nawiązało współpracę z Nvidią w celu uruchomienia Fortnite na GeForce Now w zeszłym roku. Obecnie jest to jedyny sposób na grę Fortnite na iOS, po sporze Epic z Apple doprowadziło do usunięcia Fortnite ze sklepu App Store.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook