Gry

Niezapowiedziany procesor graficzny Nvidia RTX 3050 Ti pojawia się na stronie internetowej Asusa

Nvidia może przygotowywać się do uruchomienia nowego procesora graficznego RTX 3050 Ti, według wycieku z producenta laptopów Asus. VideoCardz donosi, że Asus opublikował zaktualizowane specyfikacje swojego najnowszego laptopa do gier TUF Dash F15 i wspomina o niewydanym laptopie GPU Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.

Schemat numeracji sugeruje, że Nvidia może wkrótce wypuścić czwarty procesor graficzny do laptopów z serii 30, aby dołączyć do istniejących kart RTX 3060, RTX 3070 i RTX 3080. Strona internetowa Asusa wspomina, że ​​karta ma 4 GB pamięci, ale firma nie podała żadnych dalszych szczegółów na temat szybkości zegara itp. Mówi się, że RTX 3050 Ti jest opcją na poziomie podstawowym, z 128-bitową magistralą pamięci i 60 W TGP. .

Lista laptopów Asus TUF Dash F15.

Wprowadzenie na rynek przez Nvidię układów GPU RTX z serii 30 do laptopów również było trochę mylące. Nvidia nie dodaje już etykiet „Max-Q” do słabszych, bardziej energooszczędnych wariantów swoich procesorów graficznych dla laptopów i trudniej jest dokładnie określić, jaki procesor GPU otrzymujesz. Nvidia zaczęła wymagać od producentów laptopów, aby byli bardziej przejrzyści co do specyfikacji RTX z serii 30, ale poprzednie oznakowanie Max-Q znacznie ułatwiło obliczenie wydajności procesora graficznego laptopa bez konieczności znajomości jego konkretnych częstotliwości zegara.

Skontaktowaliśmy się zarówno z Nvidią, jak i Asusem, aby skomentować wygląd RTX 3050 Ti, a my odpowiednio Cię zaktualizujemy.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook